Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

post pochwalny


ciężkiprzypadek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje ciężkiprzypadku i witaj w gronie !

Jeśli w poście miało być zdjęcie to ja nic nie widzę a nie powiem żebym nie była ciekawa jak to wyszło ostatecznie :-)

Super że kominek spełnia oczekiwania, czyszczeniem bym się szczególnie nie martwiła bo jeśli pali się w nim tak dobrze jak piszesz to maksymalnie raz na kilka tygodni będziesz musiała wybrać popiół :-) da się przeżyć i nie nabałaganić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu mieszkam 4 sezon jeszcze nie malowałme salonu nie widzę negatywnego wpływu kozy na dom. Zamknięta komora spalania dolot z zewnątrz zaplasz po 5 minutach przesówasz wajchę od powietrza i tyle. Też nie rozumiem rozpalać bo zimno jak w psiarni. Wspułczesne ogrzewanie cały czas trzyma jakąś zadaną temperaturę nieważne czy prąd, gaz, czy węgiel. Kominek regularnie odpalam raz w tygodniu a przez sezon przelatuje ok 0,5m drewna czyli prawie nic.

 

No jasne a popiół którędy wynosisz ? Akurat powietrze z zewnątrz to najmniej brudzący element i argument trochę z pupy w kwestii brudzenia przez kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ciężkiprzypadku i witaj w gronie !

Jeśli w poście miało być zdjęcie to ja nic nie widzę a nie powiem żebym nie była ciekawa jak to wyszło ostatecznie :-)

Super że kominek spełnia oczekiwania, czyszczeniem bym się szczególnie nie martwiła bo jeśli pali się w nim tak dobrze jak piszesz to maksymalnie raz na kilka tygodni będziesz musiała wybrać popiół :-) da się przeżyć i nie nabałaganić :p

 

O jakiej pojemnosci masz popielnik? Może jakieś zdjecie bo ciekaw jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ciężkiprzypadku i witaj w gronie !

Jeśli w poście miało być zdjęcie to ja nic nie widzę a nie powiem żebym nie była ciekawa jak to wyszło ostatecznie :-)

Super że kominek spełnia oczekiwania, czyszczeniem bym się szczególnie nie martwiła bo jeśli pali się w nim tak dobrze jak piszesz to maksymalnie raz na kilka tygodni będziesz musiała wybrać popiół :-) da się przeżyć i nie nabałaganić :p

 

Dziękuję:) chciałam dać zdjęcia, ale boję się, ze dyskusja pójdzie w innym kierunku, obudowy.

Tak ku prawdzie, to jeszcze go dobrze nie czyściliśmy, bo fachmani go mocno używali.

Ale juz ich nie ma, to postanowiłam wyczyścić...

 

Zdjęcia jeszcze robione jak był brudny i mega zakurzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...nie wiem jakiej wielkości mamy popielnik, to pod rusztem? Sam zerknij.

 

[ATTACH=CONFIG]436884[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]436886[/ATTACH]

Bardzo ładny! :) Będzie nie tylko fajnym elementem grzewczym, ale czarował wszystkich którzy go pierwszy raz zobaczą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej pojemnosci masz popielnik? Może jakieś zdjecie bo ciekaw jestem

 

Zdjęcie popielnika ? No jakoś nie wpadłam na to żeby popielnik fotografować i nie mam takiej fotki. Właściwie to nie jest nawet klasyczny popielnik, popiół po prostu zbiera się w dole paleniska. Palenisko nie jest duże to nie jest efekt dużego popielnika tylko małej ilości popiołu, suche drewno w dobrze skonstruowanym palenisku zostawia niewielką ilość drobnego pyłu - jest tego ze dwa wiadra na cały sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, może to kwestia opalu ja musiałbym wywalić popiół co 3-4 dni.
Technologia żeliwna była na topie jakieś 20 lat temu. Skierowanie palenisk w kierunku konstrukcji zduńskich (wykładanych spora ilością szamotu), okazało się strzałem w 10! Można paląc codziennie w celach grzewczych (jako jedyne źródło ciepła) nie wybierać popiołu przez miesiąc. Ba! Wręcz jest to niewskazane...Wiem że to trudne do wytłumaczenia i zrozumienia, dopóki się nie zobaczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny! :) Będzie nie tylko fajnym elementem grzewczym, ale czarował wszystkich którzy go pierwszy raz zobaczą!

 

Bardzo dziękuję:) Jest trochę nietypowy i nie wszystkim się musi podobać, tym bardziej że kamień jest szczotkowany a nie polerowany, ale my go uwielbiamy.

Do tego ten ogień.....piękny jak jego dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...