Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

post pochwalny


ciężkiprzypadek

Recommended Posts

"Dopuszczalny rodzaj paliwa" :)

Leżę :)

 

Rozumiem, że drewno liściaste, lub brykiet z niego, to tak rzadki "dopuszczalny rodzaj paliwa", że nabywca sobie że zdobyciem jego nie poradzi ?

 

Nie Tobie muszę cokolwiek udowadniać, bo to nie Ty o czymkolwiek decydujesz....

 

Więc bądź wreszcie obiektywny i nie decyduj na silę za innych. Głupków masz przed sobą?

 

W poniedziałek radni sejmiku przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Jej wdrożenie ma sprawić, że powietrze w naszym regionie będzie spełniać normy w zakresie zanieczyszczeń, m.in. pyłem i benzo(a)pirenem.Uchwała antysmogowa będzie mieć ogromny wpływ na to, jaki system grzewczy będą wybierać budujący i remontujący domy. Dostosować się do niej muszą wszyscy ci, którzy dziś palą węglem i drewnem. I to już od następnego sezonu grzewczego.

Nie dla odpadów węglowych

Od 1 lipca nie będzie można stosować mułów i flotów węglowych do celów grzewczych. Formalnie zapis uchwały mówi o zakazie wykorzystywania paliw, w których udział masy węgla kamiennego lub brunatnego o uziarnieniu od 0 do 3 mm wynosi więcej niż 15 proc.

Ale pojawią się także wymogi dla drewna. Wilgotność biomasy wykorzystywanej do opalania będzie musiała wynosić mniej niż 20 proc.

Warto o tym pamiętać, planując zakup opału na przyszłą zimę. Prawdopodobnie odpadów węglowych nie będzie można legalnie kupić, bo rząd planuje wprowadzić odpowiednie normy dla węgla. Nie ma jednak pomysłu, by zakazać sprzedaży mokrego drewna opałowego. Korzystając z niego trzeba będzie pamiętać, że 20-proc. wilgotność uzyskuje się dopiero po dwóch sezonach trzymania w naturalnych warunkach.

Tylko niskoemisyjne piece węglowe

W lipcu wejdą też w życie przepisy dotyczące instalacji grzewczych w nowych budynkach.

Jeśli ktoś właśnie się buduje lub przymierza się do takiej inwestycji, a chce palić węglem, trzeba pamiętać, że musi zdecydować się na zakup niskoemisyjnego pieca, spełniającego wymagania tzw. ekoprojektu. Taki kocioł ma wysoką efektywność energetyczną, emituje nie więcej niż 40 mikrogramów pyłu na metr sześcienny, nie więcej niż 20 mikrogramów organicznych związków gazowych, nie więcej niż 500 mikrogramów tlenku węgla i nie więcej niż 200 tlenków azotu.

Wprawdzie rząd przymierza się do wprowadzenia podobnych wymagań technicznych dla kotłów oferowanych na rynku, ale dopuszcza sprzedaż nieco gorszych po terminie wyznaczonym przez małopolską uchwałę antysmogową. Rządowe rozporządzenie ma przede wszystkim wyeliminować ze sprzedaży kopciuchy, w których spalane są również śmieci.

 

Tak drewno o wilgotności mniejszej niż 20% jego pochodne produkty także. Ze sprzedażą takiego rodzaju paliwa do pozyskiwania energii cieplnej w domu o w/w dopuszczalnej wilgotności , sprzeda.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Dopuszczalny rodzaj paliwa" :)

Leżę :)

 

Rozumiem, że drewno liściaste, lub brykiet z niego, to tak rzadki "dopuszczalny rodzaj paliwa", że nabywca sobie że zdobyciem jego nie poradzi ?

 

Nie Tobie muszę cokolwiek udowadniać, bo to nie Ty o czymkolwiek decydujesz....

"Dopuszczalny rodzaj paliwa" to dobre określenie. Często się przewijają podobne zwroty w ekoprojekcie. Możesz wstać..... Położysz się ponownie jak gaz przestanie się do nich zaliczać również w Polsce.... http://m.interia.pl/biznes/news,2635558,4199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, również uwazasz że przez to, że dopuszczalnym paliwem dla większości wkładów jest drewno liściaste nie powinno się ich odsprzedawać na rynku wtórnym ?

Bo to miał na myśli NS.

To gratuluję podobnego toku myślenia )

 

Co do gazu - rozumiem, że np Niemcy inwestują w NS2, żeby nie używać gazu?

:lol:

 

EBI to jedyna instytucja, która ma pieniądze ?

Węgla ne finansują od lat, a nowe bloki konwencjonalne wciąż powstają...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - wróć za cztery, pięć do tego wątku i pociągnij temat dalej.

Czy nadal chce Wam się palić, czy nadal możecie :) w nim palić i ile razy do roku palicie.

 

 

10 rok palenia idzie , sam zbudowałem drewutnie i dalej mnie to kręci jak cholera;) Nie wyobrażam sobie domu bez kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, również uwazasz że przez to, że dopuszczalnym paliwem dla większości wkładów jest drewno liściaste nie powinno się ich odsprzedawać na rynku wtórnym ?

Bo to miał na myśli NS.

To gratuluję podobnego toku myślenia )

 

Co do gazu - rozumiem, że np Niemcy inwestują w NS2, żeby nie używać gazu?

:lol:

 

EBI to jedyna instytucja, która ma pieniądze ?

Węgla ne finansują od lat, a nowe bloki konwencjonalne wciąż powstają...

 

 

Myślę ,że powinien być bezwzględny zakaz ewentualnego odsprzedania na rynku wtórnym.

 

Kominków takich jak twój , nieużywany , nieprzepalany itp.dopasowany tylko do twoich potrzeb , przeliczony na twoja chałupę. Odsprzedawać bubli kominkowych jak twój , a jak wyżej pisałem paliwo liściaste jak najbardziej.To miałem na myśli nic odwrotnego jak sugerujesz wyżej.Kominki nie ,a paliwo - drewno liściaste i owszem. Nie masz nic w kominku związanego z Ekoprojektem klasa 5 . To komu bubla sprzedasz? Bez papierów. Tylko złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominków takich jak twój , nieużywany , nieprzepalany itp.dopasowany tylko do twoich potrzeb , przeliczony na twoja chałupę. Odsprzedawać bubli kominkowych jak twój , a jak wyżej pisałem paliwo liściaste jak najbardziej.To miałem na myśli nic odwrotnego jak sugerujesz wyżej.Kominki nie ,a paliwo - drewno liściaste i owszem. Nie masz nic w kominku związanego z Ekoprojektem klasa 5 . To komu bubla sprzedasz? Bez papierów. Tylko złom.

 

Wygrałeś !!

Głupszego postu dzisiaj już dzisiaj nikt nie napisze....

 

Lepiej sprawdź Twój pradawny parowóz, rodem z poprzedniego wieku..., zadymiający ścianę po otwarciu drzwiczek...

Podpowiem coś Tobie:

 

Musisz poszukać czegoś takiego https://photos.app.goo.gl/7h96g1UMRXZWnFps9

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałeś !!

Głupszego postu dzisiaj już dzisiaj nikt nie napisze....

 

Lepiej sprawdź Twój pradawny parowóz, rodem z poprzedniego wieku..., zadymiający ścianę po otwarciu drzwiczek...

Podpowiem coś Tobie:

 

Musisz poszukać czegoś takiego https://photos.app.goo.gl/7h96g1UMRXZWnFps9

 

Trudno ci się znowu przyznać do porażki. Masz złom i to jeszcze niezgodny z Ekoprojektem bez klasy 5. Wulgaryzmami nic nie wskórasz. Porażka kolego , a ja bede palił w swoim kominku zgodnie z przepisami. ty nie. U ciebie w regionie twój kominek i paliwo - drewno nie istniejecie. Wiem ,ze to boli ale to są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę :lol: :lol:

 

Przecież Ci chłopie podlinkowałem dane mojego wkładu :)

Jest >80% ?

Tyle nawet nie potrafisz znaleźć danych dla swojego...

No, podlinkuj dane tego swojego cudu techniki :lol:

 

Ściągnąłeś coś tam z sieci i wirtuoza udajesz , a to kto napisał ?

 

....................Nie Tobie muszę cokolwiek udowadniać, bo to nie Ty o czymkolwiek decydujesz....

 

Piszesz i walczysz by wypieprzono z życia kominki ,udowadniasz ,że palenie drewnem szkodzi a teraz na siłę chcesz udowodnić ,że ty i tu i tu trochę tak żeby być zawsze na piedestale i ,że jesteś bez skazy. Przyjmij to wreszcie ....masz bubel i nie możesz w nim palić drewnem bo ono szkodzi. To twoje słowa.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście bez problemu będę mógł ten "bubel" sprzedać, z racji tego, że po 2022 będziego można używać, czego nie można powiedzieć o innych wkładach.

Dla mnie EOT, Ty szukaj swojej DTRki :lol:

 

Namieszałeś ludziom w głowach . Nakrzyczałeś ,że syf spalają w kominku , że kominek to przeżytek ,że wydobywające się emitery do środowiska tróją ichnie rodziny ,sąsiadów. Jak tu teraz wybrnąć z tego mając kominek ,który nie spełnia norm Ekoprojektu. Pokazałeś fotkę z jakiś danych technicznych nawet nie tłumacząc tego.Dokładnie przeczytaj.

 

[h=2]Ekoprojekt, a kominek lub piec[/h]Jak widać, w momencie wprowadzenia ekoprojektu kominki i piece będą musiały spełniać szereg norm i wymogów. Myślę, że dobrze już teraz podczas wyboru wkładu kominkowego lub pieca kierować się wyborem takiego urządzenia które spełnia te normy. Z jednej strony mamy potwierdzenie lepszych norm emisyjnych, z drugiej strony urządzenie będzie mogło być użytkowane po wejściu w życie ekoprojektu bez potrzeby jego wymiany. Zwykle wkłady kominkowe i piece spełniające normy ekoprojektu wyróżnione są poprzez konkretne oznaczenie tekstowe lub graficzne w opisie produktu bądź na zdjęciu produktu.

 

https://photos.app.goo.gl/7h96g1UMRXZWnFps9

Zakładając hipotetycznie ,że jestem potencjalnym nabywca twojego bubla , jak udowodnisz mi że jak przyjdą na kontrolę to twój kominek spełni ich , a potem moje oczekiwania.

Na szczęście bez problemu będę mógł ten "bubel" sprzedać, z racji tego, że po 2022 będzie go można używać,

 

Wskaż gdzie nabywca znajdzie notatke o zgodności z normami klasa 5 i Ekoprojektem.

 

Moc nominalna wkładu kominkowego Hitze AQUASYSTEM 54x39.Szależy od ilości spalanego drewna (paliwa) w palenisku. 1 kg suchego drewna to ok. 4 kW.Gwarancja: 5 lat (na korpus); 1 rok na elementy popielnika, ruszt i uszczelnienia,Certyfikaty: CE, BlmSchV2, EN13229,Ekoprojekt

Wsadzisz na minę kupującego i narazisz niepotrzebnie na koszty związane z dalszą eksploatacją twojego starego bubla. Chcesz sprzedawać swój wkład niezgodny z normami Ekoprojektu , a wytykasz ,że w ogóle kominki powinny być zabronione.

https://www.wkladykominkowe.net.pl/smartblog/30_kominki-ekoprojekt.html

https://www.olx.pl/oferta/wklad-kominkowy-kominek-na-drewno-i-pellet-luis-15kw-CID628-IDxXeiq.html#cb333cccba;promoted

Wskaż dane porównywalne w twoim bublu i w podlinkowanym wkładzie. Powtórzę . Bezwzględny zakaz sprzedaży używanych kominków niespełniających norm Ekoprojektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładając hipotetycznie ,że jestem potencjalnym nabywca twojego bubla , jak udowodnisz mi że jak przyjdą na kontrolę to twój kominek spełni ich , a potem moje oczekiwania.

 

 

Wskaż gdzie nabywca znajdzie notatke o zgodności z normami klasa 5 i Ekoprojektem.

 

 

.

 

W głowie się nie mieści... jak można być takim dyletantem ?

Przecież o tym już w tym wątku było.

Jakie aktualnie zainstalowane urządzania można będzie użytkować wg uchwały antysmogowej ? Ano takie:

 

wymagania wskazane w § 5 dla instalacji, których eksploatacja rozpoczęła się przed 1 września 2017 roku,

będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, chyba że instalacje te będą:

a) osiągać sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80 % lub

b) zostaną wyposażone w urządzenie zapewniające redukcję emisji pyłu do wartości określonych w punkcie

2 lit. a załącznika II do Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1185 z dnia 24 kwietnia 2015 roku

w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu

do wymogów dotyczących ekoprojektu dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe.

 

Potrafisz przeczytać że zrozumieniem powyższe ?

Każdy wkład oddany do eksploatacji 2017, jeśli tylko uzyskuje sprawność 80% może być użytkowany po 2022.r

W jaki sposób to udowodnić- ani uzyskujàc od producenta (importera) etykietę energetyczną lub kopię protokołu badan sprawności

Jeśli nie - wkład musi być wyposażony w elektrofiltry.

 

 

Żaden wkład, który był sprzedawany w poprzedniej dekadzie nie ma znaczka Ekoprojektu, bo wówczas po prostu nie było jeszcze Ekoprojektu.

Ale nie musi mieć - wystarczy dokument potwierdzający jego min. 80% sprawość

.

Zrozumiałeś już, czy nadal będziesz powiedział swoje bzdury ?

A Ty jak zwykle robisz zamęt, bo nie potrafisz przyswoić kilku zdań.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie się nie mieści... jak można być takim dyletantem ?

Przecież o tym już w tym wątku było.

Jakie aktualnie zainstalowane urządzania można będzie użytkować wg uchwały antysmogowej ? Ano takie:

 

 

 

Potrafisz przeczytać że zrozumieniem powyższe ?

Każdy wkład oddany do eksploatacji 2017, jeśli tylko uzyskuje sprawność 80% może być użytkowany po 2022.r

W jaki sposób to udowodnić- ani uzyskujàc od producenta (importera) etykietę energetyczną lub kopię protokołu badan sprawności

Jeśli nie - wkład musi być wyposażony w elektrofiltry.

 

 

Żaden wkład, który był sprzedawany w poprzedniej dekadzie nie ma znaczka Ekoprojektu, bo wówczas po prostu nie było jeszcze Ekoprojektu.

Ale nie musi mieć - wystarczy dokument potwierdzający jego min. 80% sprawość

.

Zrozumiałeś już, czy nadal będziesz powiedział swoje bzdury ?

A Ty jak zwykle robisz zamęt, bo nie potrafisz przyswoić kilku zdań.

 

Tak ku twojej wiadomości nie innych. Po to było to poruszane by jak to autorka pięknie nazwała wątek wlazłeś jak j/z i wraz z kolesiem zniechęcaliście i zniechęcacie do zakupu , użytkowania kominków. Sam sobie przytocz bo nie rozumiesz już siebie jaki anty jesteś kominkom i ich pracy w spalaniu odpowiedniego paliwa - drewna.

 

Każdy wkład oddany do eksploatacji 2017, jeśli tylko uzyskuje sprawność 80% może być użytkowany po 2022.r

 

Żaden wkład, który był sprzedawany w poprzedniej dekadzie nie ma znaczka Ekoprojektu, bo wówczas po prostu nie było jeszcze Ekoprojektu.

Ale nie musi mieć - wystarczy dokument potwierdzający jego min. 80% sprawość

 

Mógłbyś dać źródło tych decyzji tak dla potomnych oczywiście z wprowadzanej ustawy anty smogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej części postu nie komentuję, bo jest bez sensu.

Co do drugiej - cytat, który przytoczyłem znajduje się w uchwale antysmogowej dla woj śląskiego.

 

 

Popatrz jak w ludziach zabijasz - cie marzenia .Pierwszy odpowiedziałeś autorce.Prosiłem daj ten zapis z ustawy nawet swojej regionalnej. Chcę ci wytłumaczyć jakim jesteś typowym malkontentem. Jest w tym środowisko którego tak nie cierpisz , masa odpowiedzialnych ludzi chcących palić i cieszyć żywym ogniem w domu. Negujesz wszystko co związane z kominkiem ,a jak przychodzi moment w którym mowa o twoim kominku jesteś jak Król Maciuś Pierwszy , Niewinny , kulturka ,bez skazy z najlepszym sprzętem do ewentualnego sprzedania. Rozumiesz to? Wszystko co w otoczce kominka - wkładu jest naganne i nie do przyjęcia.Nie chcesz zrozumieć tych ,którzy maja kominki i chcą w myśl ustawy antysmogowej dalej napawać się ogniem i poprzez jego prawidłowe właściwości zaspokajać warunki cieplne w domu.

 

Autorka i inni

Piszę ten post dla niedecydowanych, co mają wątpliwości czy robić kominek.

My jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego dziwoląga, bo to ani kominek ani piecokominek.

Rozpalaliśmy w nim chyba juz z 30 razy i sympatia do niego za każdym razem wzrasta a mieliśmy tak dużo wątpliwości, czy w ogóle go robić, bo smog i w ogóle.

 

Postaram się napisać.

Próbuję iść Twoim tokiem rozumowania i obrzydzać sobie kominek jego minusami i wiesz co...to nie działa, bo jednak jestem zbyt nastrojowa i tak jak dobra muzyka, pyszna kawa, ciekawa książka lub milusi, cieplutki kocyk, zwierzęta itp. to są rzeczy, które niezmiennie lubię, po mimo ich małych wad. A do nich będzie też się zaliczał kominek.

 

Dla malkontentów i fotohobby, co prawda nie wracam bo jestem tu przez cały czas ale od 6 lat jak wybudowałem piecokominek. Nie ma co obrzydzać komuś tego z czego jest zadowolony bo to taka polaczkowa przypadłość, jak mu zbrzydnie palenie to będzie pisał w popularnym wątku typu tasiemiec bez sensu:wink:

 

Ty.

 

Dlatego wróć tu i napisz po 5 latach, czy nadal "to" odczuwasz.

Ja na przyklad nie, wielu moich znajomych też przestało już "to" odczuwa i kominek Oresta pajęczynami..

 

"zrezygnuj z kominka"

 

 

Rozumiesz?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norm Ekoprojektu.

 

Pic na wodę fotomontaż. LOL :)

 

Powiedz co mają takiego te kominki cudownego, że już nie trują??

 

 

W przypadku samochodów jest to cały szereg elementów. Wyższe ciśnienie wtrysku, szerokopasmowe sondy lambda do nadzoru, EGR chłodzony cieczą chłodzącą, skuteczniejsze katalizatory i dpf, wtrysk mocznika.

 

Powiedz jakie są różnice konstrukcyjne? Co tam zmieniono dodano, że już nie trują, a stare trują?

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę fotomontaż. LOL :)

 

Powiedz co mają takiego te kominki cudownego, że już nie trują??

 

 

W przypadku samochodów jest to cały szereg elementów. Wyższe ciśnienie wtrysku, szerokopasmowe sondy lambda do nadzoru, EGR chłodzony cieczą chłodzącą, skuteczniejsze katalizatory i dpf, wtrysk mocznika.

 

Powiedz jakie są różnice konstrukcyjne? Co tam zmieniono dodano, że już nie trują, a stare trują?

Zmieniono wyniki badań tak aby spełniały wymogi Ekoprojekt!

EKO... :D

 

Te pozytywne wyniki spełniają tylko w laboratorium badawczym,

A spaliny i tak nie są EKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...