Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Naprawa sufitu - szczelina, łączenia, dziura - wielka płyta


zenek800

Recommended Posts

Słowem wstępu, chciałem spróbować pozbyć się rysy na suficie z wielkiej płyty. Usunąć luźny materiał, wypełnić czymś z polimerami, wtopić fizelinę i wykończyć sufit. To teraz dalej.

 

Czym wypełnić łączenia pomiędzy płytami na suficie? Większość materiału z nich wyleciało (cement?). W niektórych miejscach nic nie zostało i widać dach (mieszkam na ostatnim piętrze). Szczelina ma średnio ok. 8 cm głębokości.

W jednym miejscu płyty były chyba od nowości uszkodzone i "klejone" czymś na budowie 30 lat temu. Teraz mi się trochę rozpadła ta łata (z domieszką papieru...) i mam dziurę z widokiem na dach. Jedna z płyt jest chudsza w miejscu uszkodzenia od strony zewnętrznej. Około dwukrotnie ...i leży na niej jakieś drewno, heh.

 

Dodam też, że występuje różnica poziomów w przyleganiu płyt.

 

Szczelinę myślałem, aby wypełnić pianką, a potem dalej tak jak pisałem na wstępie.

 

W przypadku dziury myślałem też o piance, ale nie wiem czy dam radę ją jakoś sensownie zaaplikować tak jak w przypadku szczeliny. Mogę ją załatać cekolem zw04, ale nie wiem czy nie rozpadnie się pod wpływem pracy płyt. Mam też oryginalny kawałek uszczelnienia z tej dziury, bo się nie rozpadł na drobne, więc mogę go "wkleić". Np. na cekol zw04 lub coś z polimerami np. cekol c10 (klej do płytek) lub cekol c40 (na łączenia płyty gk).

 

Może macie jakieś inne pomysły? Szczególnie na tę dziurę.

 

Poniżej foty.

dziura.jpgsufit_szczelina_i_dziura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duża ta rysa :) W dziurę możesz wsadzić piankę, a później nałożyć np. Cekol ZS-06, dalej zgodnie ze sztuką.

 

Ok, dzięki ...ale jeszcze podrążę temat ;)

 

Mam pod ręką Cekol GS-150 (gips szpachlowy), C-45 (gładź szpachlowa) i ZW-04 (zaprawa wyrównująca).

 

Co myślisz o zastosowaniu GS-150 lub C-45 zamiast ZS-06 na całej długości szczeliny (około 5 metrów), po uprzednim jej zapiankowaniu? Według producenta, oba produkty mają mniejszą wytrzymałość na ściskanie niż ZS-06, ale mają też podaną wytrzymałość na zginanie, a ZS-06 nie ma podanej.

 

A Cekol C-40 to słaby pomysł? Ma jeszcze lepsze parametry wytrzymałościowe niż GS-150, C-40 i ZS-06.

 

Ogólnie ZW-04 ma najlepsze wytrzymałości, ale nie wtopię w niego fizeliny ...chyba, że wypełniłbym szczelinę ZW-04, a potem użył C-45 do zatopienia fizeliny i GS-150 do wyrównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Szanowny Panie,

Ubytki są głębokie, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie odpylenie powierzchni, zagruntowanie wnętrza ubytków gruntem Śnieżka Acryl-Putz® GU 40 (można do tego wykorzystać cienki pędzel) oraz aplikacja piany. Piana dokładnie wypełni szczelinę. Następnie polecam wtopić dobrej jakości siatkę do ociepleń i zaciągnąć ją elastyczną masą do pęknięć Śnieżka Acryl-Putz® MS 30. Masa jest odporna na skurcz i pękanie. Wierzchnią warstwę rekomenduję wykończyć masą Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. To pozwoli uzyskać równą i gładką powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...