Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nagrzewająca się klamka od gilotyny w kominku Kratki


kubex

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie klamki do kominka.

Mam kominek Kratki MBA 17 prawy BS z gilotyną. Przy normalnym paleniu po pewnym czasie klamka tak się nagrzewa, że nie można jej dotknąć. Nic w tym dziwnego bo pewnie nie ma żadnej izolacji między stalowym kominkiem a stalową klamką. Czy tego w żaden sposób nie da się rozwiązać?

Może ktoś doradzi z jakiego materiału zrobić taką klamkę, żeby nie przewodziła tak ciepła?

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie klamki do kominka.

Mam kominek Kratki MBA 17 prawy BS z gilotyną. Przy normalnym paleniu po pewnym czasie klamka tak się nagrzewa, że nie można jej dotknąć. Nic w tym dziwnego bo pewnie nie ma żadnej izolacji między stalowym kominkiem a stalową klamką. Czy tego w żaden sposób nie da się rozwiązać?

Może ktoś doradzi z jakiego materiału zrobić taką klamkę, żeby nie przewodziła tak ciepła?

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Sprężynki się nie nagrzewają - znane od ponad 150 lat. Rurki z dziurkami....

 

Generalnie rękawicy się używa. To nie lodówka, tylko urządzenia ogniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki się nie nagrzewają - znane od ponad 150 lat. Rurki z dziurkami....

 

Generalnie rękawicy się używa. To nie lodówka, tylko urządzenia ogniowe.

 

No ok... rozumiem, że to się będzie nagrzewało ale mam porównanie bo rodzice mają kominek 20lat i klamka żeby się nagrzała do temperatury w której nie da się jej dotknąć to trzeba palić na full i to długi czas. U mnie ledwo podpale, chwile się popali i już się jej nie da dotknąć. Zakładam, że poszli na łatwiznę i nie ma żadnej izolacji między klamką a wkładem a i sama klamka też pozostawia wiele do życzenia. Uderzę do jakiegoś ślusarza tylko zastanawiam się z czego to zrobić.. rurka z dziurkami to jest jakiś pomysł ale czy skuteczny - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kominku klamka ( metalowa z drewnianym uchwytem ) jest zimna ale leży obok szyby . Zakłada się ją na króciec wystający z drzwiczek ( tych z szybą ) tylko w momencie otwarcia / zamknięcia . Może niech ślusarz cuś takiego Ci dorobi :yes:

 

To jest niezły pomysł :yes: Dzięki :) A też masz gilotynę czy normalne otwieranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...