Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panele opinnie


IPOCONICK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś miałem ostatnią wycenę ale szkoda gadać. Fakt że dobre sprzęty bo panele REC ,9 szt. mono plus falownik SMA 2,5 kW 1f za ... 21 tysi. Gdyby nie odległość firmy ode mnie, cena by była około 17 tysięcy (oni Gdańsk, ja okolice Rzeszowa).

 

Odezwij się na PW. Jestem też z okolic Rzeszowa. Podam Ci namiary na firmę z którą się dogadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam,

 

Mam taki dylemat. Mam dwie wyceny na instalacje 6.6 z falownikiem Fronius Symo 6 kW

1. Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G8+ 350

2 Panele REC n-peak 330

 

Instalacja na RECach jest droższa o około 3k. Czy warto dopłacać?

 

Pozdrawiam i z góry dzieki

 

Bierz raczej tańszą ofertę, qcells to bardzo dobre ogniwa, a przy zabawie z fotowoltaiką istotny jest czas zwrotu poniesionych kosztów. Szacuje, zakładając że masz dobrze dobraną instalacje, że dla ciebie 3000zł to lekko ponad rok płacenia za prąd, tym samym wybierając tańszą ofertę o rok szybciej "spłacisz" instalacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki dylemat. Mam dwie wyceny na instalacje 6.6 z falownikiem Fronius Symo 6 kW

1. Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G8+ 350

2 Panele REC n-peak 330

 

Instalacja na RECach jest droższa o około 3k. Czy warto dopłacać?

 

Pozdrawiam i z góry dzieki

 

Q-cells mocniejsze i tańsze - sam takie zamówiłem i co mnie ostatnio zaskoczyło mam 5,6 kWp paneli a wczoraj osiągnęły wg inwertera 5976 W w piku, a w dłuższych momentach powyżej 5700 W więc je polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych i tanich paneli. Nie wiem na co się zdecydować czy na poli czy mono? Które w naszych warunkach klimatycznych lepiej się spisują (instalacja będzie naziemna, 14 paneli)?

Na razie znalazłem w korzystnej cenie te: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie/page634&highlight=panele

Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-cells mocniejsze i tańsze - sam takie zamówiłem i co mnie ostatnio zaskoczyło mam 5,6 kWp paneli a wczoraj osiągnęły wg inwertera 5976 W w piku, a w dłuższych momentach powyżej 5700 W więc je polecam.

 

Bierz raczej tańszą ofertę, qcells to bardzo dobre ogniwa, a przy zabawie z fotowoltaiką istotny jest czas zwrotu poniesionych kosztów. Szacuje, zakładając że masz dobrze dobraną instalacje, że dla ciebie 3000zł to lekko ponad rok płacenia za prąd, tym samym wybierając tańszą ofertę o rok szybciej "spłacisz" instalacje.

 

Dzięki Panowie za rady. Jutro pewnie będę finalizował umowe.

 

A z trochę innej beczki. Ostatnio szukałem rozwiązania na zasilanie z fotowoltaiki nawet jak jest awaria sieci.

Znalazłem falowniki hybrydowe. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym lub przynajmniej słyszał?

https://www.fachowyelektryk.pl/technologie/odnawialne-zrodla-energii/2544-falownik-fronius-gen24-plus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowicjusz w temacie

 

Mam w planie zainwestowanie w panele i szukam rady co do inwestycji .

Moje obecne zapotrzebowanie na prąd to ok 2700 kw na rok . Na chwile obecną miałem jedno spotkanie w celu wyceny i otrzymałem następującą propozycje

Panele firmy Suntech 380 HC 9 szt. - ciężko w internecie znaleźć jakieś informacje na temat tych paneli

Inwerter Solar 3.6 jednofazowy

Montaż na dachu skośnym

Koszt wyceny to 17 tysięcy

 

Proszę o radę co o tym myśleć o tej cenie i zestawie i o rady na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taki bajer kosztuje? Pamiętaj jeszcze o bateriach, które z pewnością trzeba będzie wymienić po kilku lat latach, z pewnością takie urządzenie zwiększy autokonsumpcje- ale czy do poziomu opłacalności.?

 

Sam falownik to około 3k więcej. Mi nawet nie chodzi o autokonsumpcje ale o element uniezależnienia się od dostawcy prądu. Mam żaluzje opuszczane w całym domu. Jak się okaże że rano nie ma prądu, to mam mrok przez cały dzien :) i oczywiście kuchenka nie działa i nie ma ciepłej wody. Jeżeli inwestycja nie byłaby za duża to pewnie dla wygody fajnie mieć coś takiego ale jeżeli ma to zwiększyć koszty o 30% to raczej się nie zdecyduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem trochę i wygląda, że ten Fronius też działa bez baterii. Ale w tedy ma uproszczone działania PV Point. Dostępne jest na nim gniazdko 1-fazowe mocą do 3kW, którego można użyć do zasilania odbiorników.

https://www.rynekelektryczny.pl/falowniki-dla-fotowoltaiki-fronius-gen24/

 

Po namyślę stwierdziłem, że podnoszeni żaluzji za 3k to jednak lekkie przegięcie i fanaberia :) Liczę, że z czasem te rozwiązania trochę potanieją bo widać, że stają się coraz bardziej popularne

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowicjusz w temacie

 

Mam w planie zainwestowanie w panele i szukam rady co do inwestycji .

Moje obecne zapotrzebowanie na prąd to ok 2700 kw na rok . Na chwile obecną miałem jedno spotkanie w celu wyceny i otrzymałem następującą propozycje

Panele firmy Suntech 380 HC 9 szt. - ciężko w internecie znaleźć jakieś informacje na temat tych paneli

Inwerter Solar 3.6 jednofazowy

Montaż na dachu skośnym

Koszt wyceny to 17 tysięcy

 

Proszę o radę co o tym myśleć o tej cenie i zestawie i o rady na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji

 

To prawie 5 tys zł za kWp więc drogo - dobra cena za porządny zestaw to ok. 4100 zł np

 

https://www.olx.pl/oferta/instalacja-fotowoltaiczna-panele-fotowoltaiczne-cala-polska-CID628-IDBY4qg.html#f75f86dd28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czy miało by sens montować takie coś: https://allegro.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-panele-fotowoltaiczne-135w-9241987755

trzeba by tylko ich odpowiednio połączyć bo dają wyższe napięcie.

Nie mając żadnych informacji dodatkowych - nie, nie ma sensu. Co do wysokiej wydajności, w przeliczeniu na typowe panele moc ok 240W. Jak ktoś ma dużo miejsca, lubi niestandardowe rozwiązania i lubi się bawić samemu, to ok.

 

I jeszcze pozostaje pytanie, czy przy on-grid te panele spełniają warunki dopuszczenia przez ZE.

 

Tak swoją drogą - co z ludzmi jest nie tak? W ciągu ostatniego miesiąca już 2 osoby na wsi pytały mnie się o takie różne dziwne panele. Na moje pytanie o certyfikaty, które trzeba dostarczyć do ZE, obydwie osoby zrobiły wielkie oczy. Jedna z nich była już dogadana na transport. Fakt, tylko 2 kpln wyrzucone w błoto, ale nadal... co z wami jest nie tak?

Edytowane przez mitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...