Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja grawitacyjna -problem


Recommended Posts

Witam

mam problem z nadmierną wilgocią domu (60-70%), dom stary część z lat 30 i dobudowana niższa część w 60, dach płaski, problemy z wilgocią na piętrze, dom ocieplony wełna 15, okna nowe 2 szybowe z ciepłymi ramkami, nawiewniki w sypialni i pokoju dziennym otwarte max 24h/dobę, wyciąg kominem w kuchni/ łazience, do kuchni nie ma drzwi pozostałe pokoje z zachowaniem przestrzeni pod drzwiami ale w większości czasu otwarte na max, temp w pokojach 21-22, ogrzewanie piec kondesacyjny

mimo nawiewników wilgoć się utrzymuje - otwarcie okna powoduje spadek wilgotności,

nie wiem czy problem za mały przepływ nawiewników czy może to że komin który wyciąga jest niżej niz dobudowana część budynku

jest jeszcze jedne pion kominowy niewykorzystany - tak myślałem czy nie zrobić kratki wyciągowej w sypialni tym przewodem kominowym ale czy wtedy nie zaburzy to całkiem przepływu grawitacji

rekuperacja nie wchodzi w grę bo to ostatnia kondygnacja dach płaski

czy można coś zrobić - wietrzenie doraźne pomaga na chwilę a i mieszkam w okolicy gdzie zapachy wręcz zabijają przy wietrzeniu

went1.JPG

went2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...