Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebujemy więcej CO2


adam_mk

Recommended Posts

O zabawie z pogodą uprawianej przez mocarstwa i nie tylko przez nie to nie słyszałeś...

O szkodliwości CO2 sporo za to.

A co o szkodliwości manipulowania pogodą słyszałeś?

Moze jakieś badania?

Coś o zasiewaniu chmur... i wpływie długookresowym takiego działania.

Chyba, ze to jakieś ploty bo czysta prawda i całe zło to szkodliwość CO2.

Napiszesz nam tu coś o tym?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 692
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-01-05/trwa-wojna-pogodowa-to-rosja-zeslala-nad-usa-sroga-zime/

 

To informacja czy dezinformacja?

:lol:

 

https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/5814-pogoda-jako-bron-masowego-razenia-nowe-fakty

 

A może trzeba by powalczyć z tymi co sobie takie zabawy urządzają a nie z CO2 ?

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostacki...

Ty lubisz być okradany, bo gdzieś się ociepla to i ja mam to pokochać?

 

Adam M.

 

Tylko dlatego że podatkami rządy próbują zwalczać emisję, jesteś do tych zmian klimatu sceptycznie nastawiony.

 

Typowy wolnościowiec który np klnie na przepisy że mu zabraniają fioletowego domu postawić na swojej działce.

 

Może zamiast kląć na podatki, zacznij zarabiać, powinno ulżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarstwa bawią się globalną pogodą.

To jest fakt.

Z jakim skutkiem?

Z takim, że chłopcem do bicia jest CO2 ?

No, coś/ktoś MUSI być winny!

A najlepiej - wszyscy!

I dobrze by było, aby w to uwierzyli.

 

Tylko, cholera, nie wszyscy chcą w to wierzyć....

A zamówione badania tyle kasy kosztowały!!! i - nie wierzą...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od początku? bo do niektórych ciągle nie dociera o czym się w ogóle mówi

To że CO2 jest normalnym składnikiem atmosfery jest rzeczą oczywistą myślę dla wszystkich. Problem w tym że CO2 jako gaz cieplarniany zatrzymuje energię, która przy jego niższym stężeniu "uciekała" by w kosmos. Dlatego jest cieplej, prądy oceaniczne zmieniają swoje dawne kierunki, lodowce topnieją itp. Kiedyś mieliśmy zimy, teraz ich nie ma, kiedyś również nie było tak częstych susz i pożarów na świecie jak teraz, czy w to też nie wierzycie? Zaklinanie rzeczywistości?

Zmiany klimatyczne zawsze były na ziemi to też fakt ale trwały one stopniowo, bardzo powoli przez tysiąclecia, teraz dzieje się to w dekady!

Gatunki zwierząt i roślin miały czas na ewolucyjne przystosowanie się do tych zmian na przestrzeni wielu pokoleń. Brzoza w ciągu kilkudziesięciu lat nie przekształci się w kaktusa a traszka w jaszczurkę pustynną. To wszystko ma też bezpośredni związek z nami- skurczenie się terenów zdatnych do uprawiania żywności, nieprzewidywalne susze i powodzie tylko będą się nasilać.

Czy to takie skomplikowane do zrozumienia? Po co doszukiwać się tu spisków i złych intencji kogokolwiek skoro wszystkiego zaczynamy doświadczać naocznie?

 

No ja to rozumiem...

Jaki masz plan działania...?

 

Wczoraj oglądałem jakiś program jak to ratowali osiem zwierząt z cyrku w Boliwii...

Stare schorowane zwierzęta bez kłów i pazurów...

Specjalne klatki, leczenia miesiącami , wożenia specjalnymi samolotami i na koniec trzymanie w specjalnych schroniskach bo one nie wrócą do naturalnego środowiska...

Ja się pytam czy to właśnie o to chodzi w tym całym ratowaniu świata...?

Nie lepiej by było dla wszystkich łącznie z tymi zwierzętami aby je po prostu uśpić...?

Co tym całym działaniem się udowadnia....?

Że się da...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domysły, znaki zapytania i żadnych konkretów, nie sądzę aby na dzisiejszym poziomie technologii można było sterować pogoda na taką skalę. Gdyby potrafili nie nawiedzały by ich kataklizmy jak inne kraje. Czyżbyś zapomniał jakie obszary Syberii spłonęły ubiegłego lata? Dlaczego nie wywołano deszczu? a powodzie, tornada w USA? wypadek przy pracy?

Edytowane przez Rdq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to rozumiem...

Jaki masz plan działania...?

 

Wczoraj oglądałem jakiś program jak to ratowali osiem zwierząt z cyrku w Boliwii...

Stare schorowane zwierzęta bez kłów i pazurów...

Specjalne klatki, leczenia miesiącami , wożenia specjalnymi samolotami i na koniec trzymanie w specjalnych schroniskach bo one nie wrócą do naturalnego środowiska...

Ja się pytam czy to właśnie o to chodzi w tym całym ratowaniu świata...?

Nie lepiej by było dla wszystkich łącznie z tymi zwierzętami aby je po prostu uśpić...?

Co tym całym działaniem się udowadnia....?

Że się da...?

Nie mam planu, nie jestem od tego, co nie znaczy że nie mogę być świadomy, ograniczać emisje(w granicach rozsądku) a przede wszystkim wybierać polityków chcących coś zrobić w temacie a nie tylko umaczać ryj w korycie(niestety trudne zadanie)

Edytowane przez Rdq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domysły, znaki zapytania i żadnych konkretów, nie sądzę aby na dzisiejszym poziomie technologii można było sterować pogoda na taką skalę. Gdyby potrafili nie nawiedzały by ich kataklizmy jak inne kraje. Czyżbyś zapomniał jakie obszary Syberii spłonęły ubiegłego lata? Dlaczego nie wywołano deszczu? a powodzie, tornada w USA? wypadek przy pracy?

 

daj jakiś dowód na to, ze się nie da, albo, ze nie próbowano.

Moze badanie jakiegoś naukowca?

:lol:

Sprawdzałeś coś na ten temat?

Co? Gdzie?

Mniemasz czy wiesz?

Skąd wiesz?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam planu, nie jestem od tego, co nie znaczy że nie mogę być świadomy, ograniczać emisje(w granicach rozsądku) a przede wszystkim wybierać polityków chcących coś zrobić w temacie a nie tylko umaczać ryj w korycie(niestety trudne zadanie)

 

Aaa...

Nie masz planu...

Ale do wytykania innym że nic lub za mało robią to jesteś pierwszy...

Niech się"kopią" inni..., ty postoisz z boku i poczekasz aż posprzątają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa...

Nie masz planu...

Ale do wytykania innym że nic lub za mało robią to jesteś pierwszy...

Niech się"kopią" inni..., ty postoisz z boku i poczekasz aż posprzątają...

A przepraszam gdzie ja komu wytykałem że mało robi? Czytałeś co napisałem w ogóle? Rozmowa jest o wypisywaniu bzdur i nie rozumieniu zagrożenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam gdzie ja komu wytykałem że mało robi? Czytałeś co napisałem w ogóle? Rozmowa jest o wypisywaniu bzdur i nie rozumieniu zagrożenia

 

A kto wypisuje bzdury i nie rozumie zagrożenia...?

Adam...? czy może Ty...?

 

Wiesz ile w tej chwili ludzi leci samolotami na wakacje...?

Wiesz ile w tej chwili jest wielkich statków wycieczkowych ciągle zapełnionych tysiącami bawiących się ludków...

Oni też napewno są świadomi zagrożenia związanego z ociepleniem klimatu ale oni są teraz na wakacjach życia i ich to całe zanieczyszczenie środowiska nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec właśnie wypisujesz bzdury i nie rozumiesz zagrozenia!

Zostałeś ślicznie zaprogramowany, jak większość, zresztą...

 

Obejrzyj sobie to:

https://www.youtube.com/watch?v=dfs1EDG2Bvg

 

A potem napisz, ze zadnego znaczenia dla klimatu to nie ma, ze CO2 jest największym zagrożeniem (zgodnie zresztą z programem jaki do łbów kładą).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wypisuje bzdury i nie rozumie zagrożenia...?

Adam...? czy może Ty...?

 

Wiesz ile w tej chwili ludzi leci samolotami na wakacje...?

Wiesz ile w tej chwili jest wielkich statków wycieczkowych ciągle zapełnionych tysiącami bawiących się ludków...

Oni też napewno są świadomi zagrożenia związanego z ociepleniem klimatu ale oni są teraz na wakacjach życia i ich to całe zanieczyszczenie środowiska nie dotyczy...

A co tu jest sprzecznego z tym co ja napisałem? Co to wnosi do dyskusji o niekorzystnym zwiększaniu emisji CO2? Bo to że jest źle to ja wiem i nie musisz mnie do tego przekonywać. Przekonaj swojego kolegę Adama bo choć się poklepujecie odnoszę wrażenie że nadajecie na innych falach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zal Ci biednych murzynków, Arabów, Aborygenów i diabli wiedzą kogo jeszcze...

Im jakoś Ciebie nie żal!

Jedni o Tobie nie wiedzą a inni by Cię zaszlahtowali w imię SWOJEGO boga.

O tym wiesz?

Mnie się ocieplenie naszego regionu podoba!

Zimą jest zimno i drogo.

Dla mnie - MOŻE BYĆ cieplej i taniej.

Na suszę jest RETENCJA i MAŁA RETENCJA, jak kto ma kumaty rząd.

Będą straty to niekumaci dostaną kopa w dupę nawet od tych mało rozgarniętych.

A ja ananasarnię sobie założę...

Mogli hrabiowie mogę i ja. Tylko musi się ocieplić!

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest sprzecznego z tym co ja napisałem? Co to wnosi do dyskusji o niekorzystnym zwiększaniu emisji CO2? Bo to że jest źle to ja wiem i nie musisz mnie do tego przekonywać. Przekonaj swojego kolegę Adama bo choć się poklepujecie odnoszę wrażenie że nadajecie na innych falach.

 

A dlaczego jest niekorzystne to całe CO2...?

Przecież CO2 było, jest i będzie...

Mi tam nie przeszkadza...

Jedynie wkoorwia mnie wszechobecny syf i marnotrawstwo...

Wystarczy że wszyscy zaczną po sobie zostawić porządek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal mi moich dzieci przede wszystkim, po co te wszystkie plany na przyszłość jeśli ten proces będzie tak szybko postępował. Pamiętajmy że patrzymy z punktu widzenia jednego tylko pokolenia, jednostki która żyje bardzo krótko a i dla niej zmiany są zauważalne bardzo wyraźnie. Bardzo stary nie jestem a pamiętam ile wody kiedyś było, w każdym zagłębieniu terenu w okolicy była woda, ryby, płazy, podmokłe łąki, piekne, dzikie kwiaty. Teraz jest wyschnięta na skałę gleba i jakaś przywleczona nawłoć kanadyjska a to tylko kilka dekad. Zmiany na pewno nie zatrzymają sie na tym etapie tylko będą sie nasilać. Edytowane przez Rdq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jest niekorzystne to całe CO2...?

Przecież CO2 było, jest i będzie...

Mi tam nie przeszkadza...

Jedynie wkoorwia mnie wszechobecny syf i marnotrawstwo...

Wystarczy że wszyscy zaczną po sobie zostawić porządek ...

Zgadzam się że CO2 było jest i będzie ale problemem jest jego zbyt duże i narastające uwalnianie z paliw kopalnych, wzrost stężenia a co za tym idzie efekt cieplarniany który nam zagraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledź wydatki kolejnych ekip na gospodarkę wodną...

Po drodze nawet ustrój nam się zmienił, a trendy w tej dziedzinie - nie.

Dzieci Ci zal?

To je , curwa, UCZ!!!

Obyś tylko UMIAŁ i miał czego uczyć...

Bardzo stary nie jesteś to słuchaj starszych.

Myślisz, ze ja nie pamiętam jak było i nie widzę jak jest?

Uważasz, że okradanie Ciebie na walkę z CO2 coś zmieni? I DLATEGO jesteś ZA?

 

Za moim płotem mieszkasz...

WIESZ, ze powinienes się wynieść w pizdu, bo pod Twoimi nogami polimetaliczne leżą i kopalnię TRZEBA zbudować?

No, tak twierdzą jakieś obce koncerny...

Z jakichś koncesji to wynika...

A Ty sie zajmujesz jakimś wydumanym CO2...

W czasie gdy ktoś ma zamiar Cie wydu...mać z miejsca gdzie żyjesz!

Mądre to?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnię zrobią w miejscu, gdzie kiedyś było ZAWIERCIE.

Oczywiście, urobek wzbogacą NA MIEJSCU przy okazji uwalniajac bardzo duzo CO2.

Dobrze! Ociepli nam się...

Tylko czy wtedy cos tu na polu wyrośnie?

Bo zwykle na takich terenach jakoś nie chce...

 

CZEMU tak bedzie?

KASA, KASA, KASA!!!

Masz wpływ na te decyzje?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIESZ CO TO JEST LOGIKA?!!!

 

"Żal mi moich dzieci przede wszystkim, po co te wszystkie plany na przyszłość jeśli ten proces będzie tak szybko postępował. "

Wiesz co zrobił Goebbels jak zobaczył, ze procesy następują szybko i nieuchronnie - ze sobą, żoną i dziećmi?

 

Jesteś logicznie myślacy?

Czy moze jednak to UCZUCIA w sporej części Cię napędzają?

Postąpisz SŁUSZNIE czy LOGICZNIE?

Przeciez obawiasz się o przyszłość!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...