Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebujemy więcej CO2


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 692
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, jako ten swiadomy i zatroskany ZNASZ DOBRZE mapy geolo zasobów wodnych pasa Zawierciańsko - Olkuskiego.

Wiesz, ze to rezewruar wody pitnej dla sporej części naszego pięknego kiraju.

No i wiesz co kopalnia z nimi MUSI zrobić aby się do złoża dostać...

 

Nie pisz nam tu wiec o tym ze Tokelau zniknie pod wodą tak jak część Nidrelandów (bo Holandii juz nie ma, nie isynieje takie państwo!), ananasarnię ja sobie postawie a Twoje dzieci nie będa wiedziały co robić!

Naucz je - jak sobie radzić.

Będzie jak bedzie i bedzie inaczej jak było - niezaleznie od tego ILE z Ciebie wydoją na "walkę" z tymi zmianami.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, trudnym partnerem do rozmowy jesteś, ja się poddaję a co do kopalni na razie zażegnaliśmy kryzys

Pozdrawiam

 

Mam w to uwierzyć?!!!

Mapy tego terenu (geolo) u siebie miałem, rdzenie z odwiertów woziłem...

Wiesz jaka kasa tam pod ziemią leży?

WIERZYSZ W TO, ze nie skusi sie ktoś na sutą łapówę aby ta kopalnia powstała?

Wystarczy, ze ZUS (ten zakład utylizacji szmalu) się pierd... poszukają skąd wziąć!

Kto?

- No ci KTÓRYCH WYBIERZESZ!!!

 

Wybieraj wiec DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w to uwierzyć?!!!

Mapy tego terenu (geolo) u siebie miałem, rdzenie z odwiertów woziłem...

Wiesz jaka kasa tam pod ziemią leży?

WIERZYSZ W TO, ze nie skusi sie ktoś na sutą łapówę aby ta kopalnia powstała?

Wystarczy, ze ZUS (ten zakład utylizacji szmalu) się pierd... poszukają skąd wziąć!

Kto?

- No ci KTÓRYCH WYBIERZESZ!!!

 

Wybieraj wiec DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!

 

Adam M.

W to że znajdzie sie ryj łasy na łapówę nie wątpię ale jest jeszcze ta woda o której wspominasz. Niedługo będzie cenniejsza niż wszystkie cynki ołowie i inne g... razem wzięte, to Ci gwarantuję bo tylko ona jest niezbędna do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie tylko ona ale... głownie ona.

Mapy geolo widziałeś?

Tu jest tez sporo termozłóż.

Ciekawe, czy o przeznaczeniu tych terenów zadecyduja Polacy czy rządy polskojezyczne?

Nie wiem, ale moze odrobinkę oczka Ci otwarłem.

Wyrzuć TV.

Greci nie słuchaj, bo to smarkula niepełnosprytna sterowana dla kasy. Niepełnosprytnych łatwo staerować. No i tanio wychodzi - a jak skutecznie!

Rozum uruchom, myśl i obserwuj.

A jak trzeba - działaj.

A dzieci - ucz!

TY UCZ!!!

W szkole niczego ciekawego poza prawem Pitagorasa się nie dowiedzą...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom dysputy na szczęście ma tendencję wzrostową :D

Jak będziemy mieli więcej tego CO2 to osiągniemy dobrobyt i zostaną zlikwidowane podatki od wszystkiego, w szczególności od eko i od CO2.

Będzie cieplej i nie będzie trzeba spalać węgla, gazu ziemnego i zniknie problem kopalnych. Co prawda pojawi się problem co zrobić z górnikami ale to się załatwi ustawą.

Zostaną też zlikwidowane choroby (w tym umysłowe) i szczepionki.

Rozwiną się smugi chemtrails a pogodę ustali nam NASA, CIA i Putin.

Szczegóły będzie można wyczytać w Gazecie Warszawskiej

Adaś pochwali !

Robert Kościelny też !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv juz dawno nie oglądam, szczególnie tej reżimowej, internet jest super ale tez trzeba podchodzic do niego z dystansem- sporo syfu pisanego wyłącznie dla nabijania wyświetlania reklam. Trzeba się nauczyć weryfikować prawdziwość informacji. Co do samej Greci to czy wiecie że była u nas i spotkała sie z górnikami? Odwiedziła kopalnię, została nawet ciepło przez nich przyjęta. Górnicy tez mają dzieci i ich los nie jest im pewnie obojętny.Czy wiecie że Unia ma nam dac 27 mld euro na transformację energetyczną? Tak na logikę, jeśli miała by byc sterowana to przez kogo? Węgiel to tez ogromny biznes dlaczego nie ma kogos z drugiej strony kto by chciał sterować kimś takim jak ona? Weźmy taki Black Rock- największa na świecie spółka zarządzająca funduszami, z aktywami o wartości 7 bln USD! ich prezes Larry Fink zarabia na węglu krocie! Pomyślcie dlaczego odchodzi od węgla? On też żyje na tej samej planecie, gdzie się wyprowadzi z tymi miliardami? Gdzie oni wszyscy będą pływać tymi jachtami, jeździć pozłacanymi furami wysadzanymi diamentami i licho jeszcze wie co więcej?? To tez są istoty myślące zapewne i tacy sami smiertelnicy jak my więc nie sądzę aby przedkładali pieniądze nad życie swoje i swoich dzieci. Edytowane przez Rdq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Weźmy taki Black Rock- największa na świecie spółka zarządzająca funduszami, z aktywami o wartości 7 bln USD! ich prezes Larry Fink zarabia na węglu krocie! Pomyślcie dlaczego odchodzi od węgla? "

 

Zidiociał? No to spółka szybko odejdzie odLarrego Finka!

A może... nie zidiociał tylko lepszy biznes robi?

Wiesz gdzie akcjonariusze spółki mają to, ze prezes lubi dzieci?

 

"Unia ma nam dac 27 mld euro na transformację energetyczną.."

 

Wyspałeś się?

Piszesz jak niedospany.

Unia ma jakieś WŁASNE pieniądze? Od kiedy?

A może...

Unia ma maszynkę do drukowania kasy. Nadrukują i dadzą nam.

Wiesz ile są warte dodrukowane pieniadze?

Unia ma tylko te pieniądze , które jej wpłaciły państwa członkowskie.

To znaczy - my też.

Więc ODDADZĄ NAM trochę kasy na ścisle określony cel.

Zrealizują w ten sposób SWOJE pomysły na to jak MY mamy tu żyć.

To nie jest suwerenność.

To jest podległość, poddaństwo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam jeszcze większy dystans do wszelkich wiadomości.

Traktuj je z dozą podejrzliwości i weryfikuj je staranniej.

Uwierzyłeś, ze Unia da?

ODDA...

Moze, jak będziemy grzeczni, bo jak nie... to nie odda!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest suwerenność.

To jest podległość, poddaństwo.

 

Adam M.

Teraz to juz Adamie na prawdę przegiąłeś

Pamietasz czasy przed "poddaństwem"? Szybujące bezrobocie? Dziurawe drogi, rozkradanie majątku państwa przez "Polaków"?

Czy może juz zapomniałeś jak to było "różowo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia ma tylko te pieniądze , które jej wpłaciły państwa członkowskie.

 

tu Polska jest na plusie

 

od początku członkostwa w UE polski budżet zasilony został kwotą na poziomie 163 miliardów euro. Najwięcej otrzymaliśmy na politykę spójności (103 mld euro), która ma na celu zmniejszenie różnic w poziomie rozwoju wszystkich regionów UE. Na drugim miejscu jest Wspólna Polityka Rolna - tutaj przez 15 lat do Polski trafiło ponad 55 mld euro.

 

Ile Polska dostała z UE?

Z zestawienia przygotowanego przez MF można się również dowiedzieć, że od początku członkostwa wpłaciliśmy do unijnej kasy 53 mld euro. Saldo rozliczeń pomiędzy Polską a UE wynosi więc ok. 110 mld euro.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ile-polska-dostala-z-ue-a-ile-wplacila-do-unijnego-budzetu/qeyfvn6

oczywiście ładnie widać w tabeli kiedy hossa się skończyła . Przypadek :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60m3 / h i.e 1440m3 / dzien... :popcorn:

 

Prosze pokaz ta serie statkow.

 

Brawo...!

Wytknąłeś mi poważny błąd w przepisywaniu przeczytanych gdzieś informacji...

Takie statki palą ok 6 m3 na godzinę...

Tak jak miałoby to jakieś znaczenie...

 

No ale oczywiście w twoim mniemaniu ograniczyłeś emisję CO2 przez te statki o 90% ...

 

I co...?

Na planecie od razu zrobiło się o wiele czyściej...???

 

Podejrzewam że znaczna część działań ratujących naszą"matkę ziemię" wygląda podobnie...

No ..., ale ratujmy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz Adamie na prawdę przegiąłeś

Pamietasz czasy przed "poddaństwem"? Szybujące bezrobocie? Dziurawe drogi, rozkradanie majątku państwa przez "Polaków"?

Czy może juz zapomniałeś jak to było "różowo"?

 

Ja pamietam nawet reformę Kuberskiego i przemowy tow. Wiesława na rozpoczęcie roku szkolnego...

Że też ludzie tyle zyją...

Ale, dziękuję! Na zdrowie nie narzekam!

 

Pamiętam, ze byliśmy światową potęgą ziemniaczaną, siarkową, węglową.

Pamiętam czasy, gdy zarabiało się około 240zł/mc.

Ale też i te, gdy co miesiac brałem 4 500 000zł wypłaty.

 

Żyło się bez netu, srajfonów, GPSa.

Czasem z siódmym stopniem zasilania.

Jadło się JEDZENIE a nie żarcie - jak teraz...

Były i cienie i blaski.

 

Ty tego znać nie możesz, no to i nie rozumiesz.

 

Dodam...

Teraz młode pierdolca dostaja jak nie ma zasięgu.

A co dopiero, jaby pradu brakło...

Śmierć natychmiastowa!

A ja nawet w takich "ekstremalnych" warunkach umiem przetrwać!

:lol:

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten co...?

Oczadział...?

 

Wiesz...

Wydaje mi się że robię dość dużo dla poprawienia sytuacji z czystym powietrzem / klimatem ale jakoś mam wielkie przeczucie że to nic nie daje a wręcz tylko pogarsza sytuację...

Celowo i tak na przekór opisuję skalę przyrostu ludności, osiągnięć kto na naszej planecie abyście co niektórzy zobaczyli skalę problemu...

 

Tak wypłakują się co niektórzy na temat naszych elektrowni węglowych a nie zadali sobie nawet trudu zorientować się ile jest w tej chwili czynnych takich elektrowni na świecie i ile jest obecnie w budowie nowych...

Tak dla drobnego zobrazowania ...

Jedna duża elektrownia spala średnio ok 100 kilogramów pyłu węglowego na SEKUNDĘ...

Jeden duży statek transportowy spala tysiąc litrów mazutu na MINUTĘ...

Spróbujcie sobie rozpalić ognisko na podwórku i palić je w takim tempie...

 

Tak dzieje się że wszystkim na tej planecie...

Aby to powstrzymać trzeba by zatrzymać cały rozwój gospodarczy na naszym globie...

Kto się podejmie...???

 

Nam tu dyrdymały wciskają a amerykańce vanami wielkością podobnymi do naszych autobusów brykaja i pluja każdemu tzw ekologowi w ryj a my mamy siedzieć w zimnie bo nasi nasłuchali sie jakiejś smarkuli , nie dajmy się zwariować my niczego nie zatrujemy na tym padołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam tu dyrdymały wciskają a amerykańce vanami wielkością podobnymi do naszych autobusów brykaja i pluja każdemu tzw ekologowi w ryj a my mamy siedzieć w zimnie bo nasi nasłuchali sie jakiejś smarkuli , nie dajmy się zwariować my niczego nie zatrujemy na tym padołku.

U Ciebie są takie małe autobusy? Te małe autobusy to busiki.

To określenie "plują w ryj" pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...