Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebujemy więcej CO2


adam_mk

Recommended Posts

Jakiś konkretny plan? Co robić? Jak żyć?

Pytania kierujesz pod całkiem zły adres. Nie jestem ani nawiedzonym ekologiem, ani tym bardziej specjalistą spod hasła " nic się nie stało".

Zauważam po prostu problem, który ludzkość rozwiąże lub nie. Wmawianie jednak sobie, że wszystko jest OK - olejmy to, a do tego jako koronny argument stosować prostackie ubliżanie tym, którzy choćby naiwnie próbują coś z tym zrobić i epatowanie nieuprawnionymi naukowo bzdurami, jest zwyczajnie głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 692
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze nie czytałem opracowania ale zauważyłem

Instytut Politechniczny PWSZ w Sulechowie

Co to jest IP PWSZ w Sulechowie ?

Jaka jest specjalizacja Pana Prof. Mariana Miłka?

Kiedy powstało to opracowanie?

 

Mam nadzieję, że czytałeś.

Widziałeś tabelę 1 na stronie 463 ? Może masz do tych informacji jakiś komentarz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie czytałem opracowania ale zauważyłem

Instytut Politechniczny PWSZ w Sulechowie

Co to jest IP PWSZ w Sulechowie ?

Jaka jest specjalizacja Pana Prof. Mariana Miłka?

Kiedy powstało to opracowanie?

 

Mam nadzieję, że czytałeś.

Widziałeś tabelę 1 na stronie 463 ? Może masz do tych informacji jakiś komentarz? :)

 

A co tam jakieś opracowania...

Przecież Ty wiesz lepiej...( Nawet bez czytania...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania kierujesz pod całkiem zły adres. Nie jestem ani nawiedzonym ekologiem, ani tym bardziej specjalistą spod hasła " nic się nie stało".

Zauważam po prostu problem, który ludzkość rozwiąże lub nie. Wmawianie jednak sobie, że wszystko jest OK - olejmy to, a do tego jako koronny argument stosować prostackie ubliżanie tym, którzy choćby naiwnie próbują coś z tym zrobić i epatowanie nieuprawnionymi naukowo bzdurami, jest zwyczajnie głupie.

 

Czyli jak zwykle...

"Ja nie jestem od tego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania kierujesz pod całkiem zły adres.

 

Tak się spodziewałem, ani nie ten gość ani nie ten adres.

 

Wmawianie jednak sobie, że wszystko jest OK - olejmy to

 

Nigdzie ani nigdy tak nie napisałem ani tak nie uważam.

 

jako koronny argument stosować prostackie ubliżanie

 

Komu ,kiedy i jak konkretnie prostacko ubliżyłem?

 

epatowanie nieuprawnionymi naukowo bzdurami, jest zwyczajnie głupie.

 

Kiedy i jakimi to naukowymi bzdurami głupio epatowałem?

 

Czytasz swoje posty? czy aby na pewno? ze zrozumieniem własnych wpisów? A moje,w tym wątku, przeczytałeś ze zrozumieniem? mam wątpliwości. Rozwiej je, jak umiesz, jak masz czas, jak Ci się zechce.

 

Pozdrawiam Tomraider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się spodziewałem, ani nie ten gość ani nie ten adres.

 

 

 

Nigdzie ani nigdy tak nie napisałem ani tak nie uważam.

 

 

 

Komu ,kiedy i jak konkretnie prostacko ubliżyłem?

 

 

 

Kiedy i jakimi to naukowymi bzdurami głupio epatowałem?

 

Czytasz swoje posty? czy aby na pewno? ze zrozumieniem własnych wpisów? A moje,w tym wątku, przeczytałeś ze zrozumieniem? mam wątpliwości. Rozwiej je, jak umiesz, jak masz czas, jak Ci się zechce.

 

Pozdrawiam Tomraider.

:lol2:

W tym co napisałem ani jednym słowem nie odniosłem się do Twoich wywodów czy sformułowań. Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy i skąd te podejrzenia o atak? Nawiązałem tylko do swojej wcześniejszej wypowiedzi i to wyraźnie na Twoją niepotrzebną zaczepkę.

Tak odebrałem Twoje dosyć lekceważące :"Co robić, jak żyć ?"

Tym razem pytasz o moje czytanie ze zrozumieniem tekstu ?... Zbędna złośliwość, po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jakieś opracowania...

Przecież Ty wiesz lepiej...( Nawet bez czytania...)

Nie rozumiesz prostego teksu.

Jasno napisałem że nie czytałem.

Nie znam też tego Instytutu dlatego pytam się co to jest.

 

Czy Ty czytałeś ten artykuł czy tylko tak sobie gadasz bo "przecież Ty wiesz lepiej" ? (cytat celowy)

Ja przeczytam a Ty pewnie nie bo i po co "przecież Ty wiesz lepiej" (cytat celowy).

Sprawdzę też źródła na które powołuje się Autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz prostego teksu.

Jasno napisałem że nie czytałem.

Nie znam też tego Instytutu dlatego pytam się co to jest.

 

Czy Ty czytałeś ten artykuł czy tylko tak sobie gadasz bo "przecież Ty wiesz lepiej" ? (cytat celowy)

Ja przeczytam a Ty pewnie nie bo i po co "przecież Ty wiesz lepiej" (cytat celowy).

Sprawdzę też źródła na które powołuje się Autor.

 

Widzisz kolego ja zdążyłem przeczytać a ty zdążyłeś tylko "odwrócić kota ogonem"...

 

Aby zrozumieć co tam jest napisane wystarczy zwykła logika bez potrzeby udowadniania że białe to białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego ja zdążyłem przeczytać a ty zdążyłeś tylko "odwrócić kota ogonem"...

 

Aby zrozumieć co tam jest napisane wystarczy zwykła logika bez potrzeby udowadniania że białe to białe...

 

Ładnie że przeczytałeś i do tego pewnie ze zrozumieniem.

Nic się Tobie nie rzuciło w oczy? Nie masz wątpliwości po przeczytaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak skupić się na temacie wątku, a nie docinkach personalnych. Nie macie nic więcej do dodanie, to może zamkniemy wątek? Bo zaczyna być w nim więcej w postów podpadających pod usunięcie wg zasad regulaminu, gdyż:

"naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne), są wulgarne, atakują osobę, a nie poglądy

 

Jeśli nie potrafimy siebie szanować, to jak można to robić wobec świata?

 

Bardzo fajnie, że kolega @finlandia włączył się do dyskusji. Pięknie napisane to ostatnie zdanie. Niech kolega napisze jak kolega dba i szanuje świat. Co kolega konkretnie robi? Jak kolega uważa jest problem z tym CO2 czy nie?

 

Dzięki.

 

PS. Długo mnie nie było i byłem pewien, że wątek upadł, a tu takie zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega napisze jak kolega dba i szanuje świat. Co kolega konkretnie robi? Jak kolega uważa jest problem z tym CO2 czy nie?

...

 

Na forum jestem głównie dla wątków związanych z moją pracą. Szkoda mi prądu (forma oszczędzania świata) na czytanie więcej niż muszę ;)

Poza tym wolę dbać o środowisko wokół siebie niż tylko o tym pisać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jestem głównie dla wątków związanych z moją pracą. Szkoda mi prądu (forma oszczędzania świata) na czytanie więcej niż muszę ;)

Poza tym wolę dbać o środowisko wokół siebie niż tylko o tym pisać.

Pozdrawiam.

 

To szybkie czytanie to jest powód takich decyzji? Zresztą to czytanie nie "pożera" aż tyle prądu. Polecam koledze czasami dłuższą lekturę. Poza tym tu nie chodzi o czytanie lub pisanie. Przecież kolega mógł zamiast tego postu powyżej napisać kilka konkretów i było by praktycznie to samo jeżeli chodzi o prąd. Może jutro będzie miał kolega kompa w firmie wolnego to napisze? Zachęcam kolegę niech kolega się podzieli jak to lokalnie dba o środowisko. Przecież wiele osób może skorzystać z takich informacji. Proszę się nie krępować. Może kolega też się coś dowie, ktoś napiszę swoje uwagi i korzyść będzie dla wielu osób.

Zapraszamy do dyskusji, bo kolega tak pięknie napisał, że szkoda by było teraz nie podzielić się takimi informacjami jakie posiada kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jestem głównie dla wątków związanych z moją pracą. Szkoda mi prądu (forma oszczędzania świata) na czytanie więcej niż muszę ;)

Poza tym wolę dbać o środowisko wokół siebie niż tylko o tym pisać.

Pozdrawiam.

Wyjąłeś mi to z ust (klawiatury) :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że kolega @finlandia włączył się do dyskusji. Pięknie napisane to ostatnie zdanie. Niech kolega napisze jak kolega dba i szanuje świat. Co kolega konkretnie robi? Jak kolega uważa jest problem z tym CO2 czy nie?

 

Dzięki.

 

PS. Długo mnie nie było i byłem pewien, że wątek upadł, a tu takie zaskoczenie.

 

Ale Ty potrafisz z nim rozmawiać o CO2 .Przecież nie czytasz dokładnie po co tu jest. Choć powiem ,że z moim CO2 jest dobrze o czym jako jednostka pisałem wyżej ,a on to ciachnął bo przypomniał sobie o swoich prawach ,które tu przytoczył.

 

Na forum jestem głównie dla wątków związanych z moją pracą. Szkoda mi prądu (forma oszczędzania świata) na czytanie więcej niż muszę ;)

Poza tym wolę dbać o środowisko wokół siebie niż tylko o tym pisać.

 

 

 

Jego nadmierna emisja i wynikające z niej niebezpieczne zmiany klimatyczne stały się jedną z kluczowych kwestii poruszanych w podpisanym przez ponad 15 tys. naukowców ostrzeżeniu dla ludzkości. Podkreślają oni, że potrzebne są szybkie i spójne działania globalne i lokalne, a także edukacja najmłodszych. W ten sposób uzyskane zmiany będą nie tylko skuteczne, ale i trwałe.

 

W 2016 r. emisja dwutlenku węgla pochodząca ze spalania paliw kopalnych spadła w całej Unii Europejskiej o 0,4% w porównaniu z rokiem 2015. Jednak w Polsce zwiększyła się ona w tym czasie o ok. 1%. W efekcie znaleźliśmy się w pierwszej piątce państw Unii, które emitują do atmosfery najwięcej CO2 – nasz udział wynosi 9,2%.

 

Bez energii nie ma cywilizacji. Zużywamy jej coraz więcej, prawie wyłącznie z ropy, węgla i gazu. A spalając je zmieniamy skład atmosfery. Na każdego z nas przypada dziś średnio emisja tak wielkiej ilości dwutlenku węgla, że do jej zaabsorbowania potrzeba by było 1000 drzew!

 

Klimatolodzy na całym świecie nie mają już żadnych wątpliwości, że zmiany klimatu spowodowane są spalaniem paliw kopalnych. Skutkuje to nieznanymi w historii planety, gigantycznymi emisjami CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Mieszkańcy bogatych krajów rozwiniętych zużywają olbrzymie ilości energii, jeżdżą samochodami, kupują wielkie ilości produktów przemysłowych. Ich emisje są olbrzymie - w USA to ponad 20 ton CO2 na osobę rocznie! Przeciętny Chińczyk nie emituje nawet 5 ton, pomimo tego, że produkuje towary na rzecz Amerykanina.

Mieszkańcy krajów rozwijających się traktują zachodni sposób życia jak wzorzec, do którego należy dążyć. Co będzie, jeśli im się to uda?

 

Moje CO2 ma się dobrze . Zasadziłem dużo drzew . Osłoniłem od śmierdzieli ,wentylacje domową mam w normie ,segreguje śmieci ,staram jako jednostka temu przeciwdziałać .Co jako jednostka robię by to zmniejszyć.Palę biomasą i drewnem o wilg. mniejszej niż 20% . Ograniczyłem zużycie gazu ziemnego, mam kolektory i będę miał fotowoltaikę ,nie zbieram deszczówki ;), jak będzie prąd z nieba to pomyśle i zrobię by go kumulować i dobrze wykorzystywać,jeszcze raz zbadam grunt pod PC ale wodną

 

24929230-wodna-pompa-ciepla.jpeg,

 

Jak czas pozwoli i kasa to se wiatrak postawie w razie "W".

 

Bardzo niebezpieczne zjawisko naukowcy obserwują też na obszarze 20% lądu światowego, gdzie występuje tzw. wieczna zmarzlina. Zaczyna ona rozmarzać, a spod niej wydobywa się metan – gaz cieplarniany 20 razy mocniejszy od CO2! Wszystkie te zjawiska oznaczają zagładę wielu gatunków zwierząt, wysychanie rzek i jezior czy pustynnienie obecne nawet w naszym kraju, np. w woj. wielkopolskim, obejmujące środkową część dorzecza Warty.

 

To zrobiłem i zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś konkretny globalny plan działania...?

 

Nie mam zamiaru ściskać doopę jako jednostka a w innym miejscu jakiemuś celebrycie będą wozić samolotem jego ulubioną wodę mineralną na drugi koniec świata bo inaczej to on nie da koncertu czy innej pierdoły...

Albo wszyscy albo nikt...

 

Ja też bym się dołożył do oszczędzanie środowiska pod warunkiem że samochody osobowe nie będą miały wiekszych silników niż 1,5 , zakaz produkcji wanów oraz aut elektrycznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dyskusja nie znikła (mimo iż off top). Dotyczy dość istotnego tematu (wielonikowość) dlatego ją wydzieliłem w dziale "Uwagi o naszym forum":

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361198-Wielonikowo%C5%9B%C4%87-na-forum

 

A tu proszę zostać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty potrafisz z nim rozmawiać o CO2 .Przecież nie czytasz dokładnie po co tu jest. Choć powiem ,że z moim CO2 jest dobrze o czym jako jednostka pisałem wyżej ,a on to ciachnął bo przypomniał sobie o swoich prawach ,które tu przytoczył.

Wiesz nie wiem, ale chyba nawet nie jestem godzien.;)Urzekł mnie ten tekst, który kolega @finlandia napisał

Jeśli nie potrafimy siebie szanować, to jak można to robić wobec świata?

No piękne. Byłem pewien, że kolega @finlandia opisze jak to dba lokalnie o środowisko, ale niestety chyba się nie doczekam. Oby to nie były tylko słowa, bo wiadomo, że łatwo się pisze a trudno się robi. Oczywiście zakładam, że to zdanie jest prawdzie, że to nie tylko słowa.

 

Moje CO2 ma się dobrze. ...

Pewnie, że tak przecież np. drewno to obecnie najmniej emisyjne (jeżeli chodzi o CO2) źródło ciepła, które można wykorzystać w zimie. Oczywiście kierunek dobry, ba ja też planuje dużo inwestycji, chociaż już od dawna mam solary czy PV.

 

No i oczywiście nie potrzebujemy więcej CO2. To, że roślinki rosną szybciej to też nie jest dobre, bo wtedy mogą pojawić się niedobór innych składników.

Więcej tutaj https://skepticalscience.com/co2-plant-food.htm

 

CO2 oczywiście też można uznać za zanieczyszczenie. Tak dla przypomnienia porównanie kto i jak zanieczyszcza świat CO2 (Ton CO2 na mieszkańca)

 

- Stany Zjednoczone 17,0

- Polska 8,3

 

Ogólnie to hamerykanie emitują prawie najwięcej CO2 na świecie. Proste i oczywiste kto przede wszystkim odpowiada, za to co się dzieje. No i jeszcze to ich przykładanie ręki do wycinki lasów w Amazonii i wielu innych rzeczy. Nie jest to związane bezpośrednio z CO@, ale ma wpływ na świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...