Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebujemy więcej CO2


adam_mk

Recommended Posts

Chciałbym dobrze zrozumieć. Pomijając gdzie i przez kogo został zamieszczony, a koncentrując się na zawartości, artykuł:

  • twierdzący, że 5% stężenie CO2 jest optymalne dla organizmu ludzkiego i „zmniejszało poczucie przygnębienia i zwiększało zdolność do bardziej radosnego postrzegania świata” oraz „Dopiero bardzo wysokie nasycenie CO2, gdy we wdychanym powietrzu było znacznie mniej tlenu niż dwutlenku węgla, okazało się szkodliwe dla organizmu”
  • zawierający informację, że CIA SKRYCIE przeprowadziło badania wpływu stężenia powszechnie występującego, ogólnie dostępnego gazu na organizm ludzki i wyniki tych badań UTAJNIŁO
  • publikujący tak niesamowite odkrycie, które jest publikowane TYLKO na tym portalu i ignorowany przez inne media
  • donoszący o nieprawdopodobnych właściwościach CO2, które nie są badane i potwierdzone przez żaden instytut, uniwersytet, firmę farmaceutyczną, pomimo banalnie prostego i taniego do przeprowadzenia dowodu empirycznego

który przeczytałeś ze zrozumieniem, bo przecież tylko tak czytasz, opierając się na swojej WIEDZY, nie mniemaniu, uznajesz za WIARYGODNY?

 

 

Tak szczerze, to chyba ty nie doczytałeś, bo jako tak światła osoba, nie twierdzisz, że zespół Aspergera, to schorzenie.

 

Załóżmy przez chwilę, że potrafisz zrozumieć słowo pisane...

Zawartość pęcherzyków płucnych MUSI mieć co najmiej 5% CO2 aby oddychamie WOGULE BYŁO MOŻLIWE!

Utrzymanie takiego stanu jest WYSIŁKIEM organizmu.

Gdyby w atmosferze CO2 było wiecej - wysiłek byłby mniejszy.

Istotny jest stosunek O2 do CO2.

Nawet nieznaczne zwiększenie zawartosci CO2 polepsza saturację płuc.

Oddech staje się głebszy i częstszy.

 

Koniec tej upojnej chwili zrozumienia co ja piszę...

Teraz pisz o tym, ze nie powinno byc CO2 wcale!

Dobrze by było, abyś to jakos wykazał...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 692
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że znalazłeś sobie kolejnego idola - szkoda tylko, że on także uważa, że CO2 nie nie jest szkodliwy :)

 

ZA to jest tak samo leniwy, jak i TY - jeśli chodzi o wyszukiwanie raportów (cytatów) dla poparcia swoich słów

Czyli coś Was łączy :)

 

Oj szkoda, że usuwasz posty lub je poprawiasz. @stos wiele razy pisał fajne rzeczy.

Dobrze nie nikt nie łączy mnie z d7d tak jak Ciebie. Uff. Widać macie dużo wspólnego.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego nie można podłączyć go do bio oczyszczalni bo wszystkie tam dobre bakterie zatłucze? .

.

 

Nie, po prostu zbyt niskie PH.

Za to w kanalizacji miejskiej niskie PH kondensatu doskonale niweluje alkaiczne odczyny ścieków z pralek, zmywarek, wanien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie banujesz.

Wnioskujesz a inni robia za Ciebie,

.Napisałes sama prawdę - TY NIE BANUJESZ!

 

Sporo widziałem, czytam teksty ze zrozumieniem tresci, nawet w kilku jezykach.

To prawda.

Sporo wiem, ale nie wszystko.

To co wiem to wiem DOBRZE.

 

TAK! Jestem w opozycji do wiekszosci.

Wiekszośc to idioci... Smutne.

Nie lubią sie uczyć, nie czytają, nie sprawdzaja podawanych informacji...

WIERZĄ zamiast wiedzieć. Też smutne...

Wpływu na to nie mam!

A do tego... Wiekszoość wybiera nam rzad, prezydenta....

No to ... jest jak jest - idiotycznie!

TO już widzą wszyscy!

 

Adam M.

 

Nie wnioskuję o banowanie. Kolejny raz pokazujesz swoją Nadwiedzę i jedyną prawdę.

Ładnie że czytasz teksty ze zrozumieniem w kilku językach.

Może ważne tez jest to co czytasz i kto to napisał.

 

To co wiesz to wiesz dobrze - może masz problemy z pamięcią bo o Siergieju już nie pamiętasz co pisałeś.

A pamiętasz co pisałeś o dokładności wykonania posadzki w stacji diagnostycznej?

Podobno na tym się bardzo dobrze znasz.

Nawet widziałeś taką posadzkę i "byłeś" przy odbiorze.

Wierzyłeś że musi mieć dokładność wykonania do 0,001mm (o jedno miejsce po przecinku nie chodzi).

Upierałeś się przy swojej wiedzy (a dokładniej wierze) jak... tak jak teraz.

To była "wiara" a nie wiedza. Nic nie wiedziałes o tej posadzce. Tylko się Tobie wydawało że coś wiesz.

Faktycznie wykazałeś swoją mądrość, przenikliwość i jedyną słuszność.

O błędach w obliczenia procentów nie wspomnę.

Miałem inne zdanie na ten temat to traktowałeś mnie jak traktujesz wszystkich swoich oponentów.

 

Jeżeli brakuje Tobie argumentów to obrażasz dyskutanta w mniej czy bardziej "wyrafinowany" sposób.

Może to na niektórych robi wrażenie - pewnie vvvv i ns są zachwyceni.twoją mądrością i przenikliwością :)

 

Innych uważasz za idiotów.

Niedługo już tylko ta wiara Tobie zostanie.

 

Dyskutuj, nie obrażaj, nie stosuj wycieczek osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zespole Aspergera...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

 

Poczytać i przemyslec!

NIE!

Nie truć, nie odstrzeliwać, nie zrzucać ze skał...

Przyjąć jak deszcz... Bywa...

W imię człowieczeństwa.

 

TAK! TAK! TAK!

TO JEST schorzenie...

Opisane. Jednoznacznie określajace odmienność takiej istoty.

Podobno - sie leczy...

A jak sie leczy - jest to CHOROBA!

 

Chora nieletnia uczy świat co jest dobre...

No, dobre sobie!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie zdanie opisuje fakty.

Ja niczego nie udowadniałem tylko opisałem sposób badania zanieczyszczeń w gazie.

Jeśli tego nie widzisz/rozumiesz to jest to dowodem na Twoją niedojrzałość.

Poruszał będę takie tematy jakie mi się podobają i Ty mi nie będziesz tego zakazywał.

 

Może podaj wyniki tych badań a nie poprzestawaj na stwierdzeniach że była takie badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnioskuję o banowanie. Kolejny raz pokazujesz swoją Nadwiedzę i jedyną prawdę.

Ładnie że czytasz teksty ze zrozumieniem w kilku językach.

Może ważne tez jest to co czytasz i kto to napisał.

 

To co wiesz to wiesz dobrze - może masz problemy z pamięcią bo o Siergieju już nie pamiętasz co pisałeś.

A pamiętasz co pisałeś o dokładności wykonania posadzki w stacji diagnostycznej?

Podobno na tym się bardzo dobrze znasz.

Nawet widziałeś taką posadzkę i "byłeś" przy odbiorze.

Wierzyłeś że musi mieć dokładność wykonania do 0,001mm (o jedno miejsce po przecinku nie chodzi).

Upierałeś się przy swojej wiedzy (a dokładniej wierze) jak... tak jak teraz.

To była "wiara" a nie wiedza. Nic nie wiedziałes o tej posadzce. Tylko się Tobie wydawało że coś wiesz.

Faktycznie wykazałeś swoją mądrość, przenikliwość i jedyną słuszność.

O błędach w obliczenia procentów nie wspomnę.

Miałem inne zdanie na ten temat to traktowałeś mnie jak traktujesz wszystkich swoich oponentów.

 

Jeżeli brakuje Tobie argumentów to obrażasz dyskutanta w mniej czy bardziej "wyrafinowany" sposób.

Może to na niektórych robi wrażenie - pewnie vvvv i ns są zachwyceni.twoją mądrością i przenikliwością :)

 

Innych uważasz za idiotów.

Niedługo już tylko ta wiara Tobie zostanie.

 

Dyskutuj, nie obrażaj, nie stosuj wycieczek osobistych.

 

Ile stacji diagnostyki choc w części zbudowałes?

(Ja ze cztery...)

Przyznasz sie?

Przy ilu odbiorach takiej stacji byłes?

(ja przy wszystkich czterech)

Ile idiotyzmów odbioru spotkałeś?

Ja - sporo...

 

ODPOWIEDZ KONKRETNIE.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mierzy się te zanieczyszczenia z podziałem na frakcje, to znaczy że jest co mierzyć.

Metoda jaką się stosuje ma jedynie znaczenie statystyczne, bo nie nadaję się do reagowania na zanieczyszczony gaz w czasie rzeczywistym.

Jeśli znajdziesz wyniki tych pomiarów w sieci to się bardzo zdziwię, bo jest to bardzo ściśle skrywana tajemnica handlowa firm eksportujących i importujących gaz ziemny.

Pracowałem przy konstruowaniu przyrządu do pomiaru zanieczyszczeń w gazie w czasie rzeczywistym i nawet nam (po podpisaniu zobowiązania do zachowania tajemnicy) nie chcieli tych danych pomiarowych pokazać.

 

Czyli, reasumując - gaz ziemny MOŻE byś okresowo zanieczyszczony, przy czym nawet w okresie, kiedy JEST zanieczyszczony, emisja PM jest o rząd wielkości (a włąściwie o kilka rzędów wielkości) mniejsza, niż przy spalaniu paliw stałych (choćby poprzez wyłapywanie go przez kondensat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa kwosior. Tak?

Może stąd te kwaśne deszcze, bo w spalinach też "kwasior"?

 

Jakie "te kwaśne deszcze" ?

A jakie jest PH deszczu w Polsce ?

Spalanie drewna, pelletu nie wydziela SO ?

 

przypominam:

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d7d

 

Ciekawostka...

CIĄGLE (czesto) krytykujesz i podwarzasz MOJE dokonania.

Jakos nie potrafie doczytać się o TWOICH.

Nie masz?

Nie pochwalisz sie takowymi?

Tez bym chciał, po dogłębnym oglądzie , skrytykować TWOJE niedoróby...

Nie mogę! (Nikt nie moze...)

Ty nie masz takich realizacji...

Przemyśl to sobie!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej gaz, w aglomeracji miejskiej jest najrozsądniejszą alternatywą (za PC) ogrzewania domów - patrząc w pierwszej kolejności na niską emisję , w drugiej na CO2

 

Oczywiście jesteś w błędzie i przekonasz się już niedługo. Zresztą było już nie raz.

No, może i racja, bo w aglomeracji miejskiej kable syfią, a ciepło systemowe to z 99% węgla. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile stacji diagnostyki choc w części zbudowałes?

(Ja ze cztery...)

Przyznasz sie?

Przy ilu odbiorach takiej stacji byłes?

(ja przy wszystkich czterech)

Ile idiotyzmów odbioru spotkałeś?

Ja - sporo...

 

ODPOWIEDZ KONKRETNIE.

 

Adam M.

Adaś! Żadnej nie zbudowałeś.

Tylko się Tobie tak wydaje w tym twoim olbrzymim ego.

Byłeś na budowie i coś tam robiłeś. Pewnie ważnego ale w zakresie swoich obowiązków.

 

Ja "zbudowałem" (wg twojej terminologi) ze cztery fabryki, ( ... ) ale daleko jest mi do twojej wiedzy budowlanej. :)

Poddaję się ;)

Edytowane przez d7d
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się odróżniać pomiary od badań to może porozmawiamy. Na razie nie mamy o czym.

Pewnie duże ilości tych pyłów PM1 było. Ale tego nie wiesz bo wyniki są tajne.

Wyniki badań gazu poszukaj sobie sam.

To jak jest ? Są wyniki badań czy ich nie ma i tylko mącisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś! Żadnej nie zbudowałeś.

Tylko się Tobie tak wydaje w tym twoim olbrzymim ego.

Byłeś na budowie i coś tam robiłeś. Pewnie ważnego ale w zakresie swoich obowiązków.

 

Ja "zbudowałem" (wg twojej terminowlogi) ze cztery fabryki, dwie galerie handlowe, kilkanaście sklepów wielkopowierzchniowych, centra logistyczne, stacje paliwowe, biurowce, naście fastfood'ów, domów wielo- i jednorodzinnych, kilka rezydencji ale daleko jest mi do twojej wiedzy budowlanej. :)

Poddaję się ;)

 

O !

K.U.R.W.A.!!!

 

Padam na pysk...

 

Są jakies fotki? Daj link!

Na pysku, ale bym obejrzał...

Lubię sie uczyć!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...