Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenei wykuszu nad pomieszczeniem ogrzewanym


Recommended Posts

Witam,

wiem, że było mnóstwo tematów na ten temat, wszystkie przeczytałem. Jednak pozostał mały niedosyt.

Na piętrze mam "taras" pod którym jest wykusz a więc pomieszczenie ocieplane.

Na piętrze będzie 13 cm ocieplenia razem z posadzką. Wobec tego mam 13 cm na wykuszu na wykonanie:

- spadku 1,5 %

- ocieplenia i hydroizolacji

- położenie kafelek.

- zostawić stopień pomiędzy oknem a tarasem

Mierzyli mi wczoraj otwory pod okna i teraz jest pytanie czy ile cm należy liczyć na wszystko. Dodam że na ocieplenie zamiast XPS chciałem zastosować folie alu term którą stosuje się pod rolety zewnętrzne ponieważ przy 2 cm jej grubości odpowiada 24 cm styropianu.

 

Chciałbym zlicować okno balkonowe od środka z posadzką, ale jeśli będzie taka konieczność to rozważam podniesienie, żeby prawidłowo wykonać wykusz

 

Z góry dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj normalnie styrodur, albo twardy styropian. Ta folie sobie odpuść. Nie zamontujesz jej tam w taki sposób jak oni sobie życzą ( pustka powietrzna przed i za folią) aby uzyskać deklarowane wartości. Które są raczej mocno naciągane. Sam bym wolał mieć 4 cm tego cudu na ścianach niż pół metra styropianu. A jakos nikt nie izoluje całych domów tą folią. Gdzieś tam wyczytałem że ma lambde w okolicach 0,017 więc lepiej niż styropian ale ledwie 2x a nie 12x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...