Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czyste powietrze jak to jest z tą papierologią?


Gość mtdeusz

Recommended Posts

Korzystał już ktoś z tego programu czyste powietrze jak tam jest z papierologią?

Duże jej jest?

 

W Wielkopolsce to fikcja 7 znajomych składało to 1- dna miała przyznane ok 2000zł i od tego w przyszłym roku zapłaci podatek czyli tak naprawdę dostała 1600zł. Stwierdziła ,że szkoda zachodu było jak by odliczyła sobie od podatku całą kwotę którą zainwestowała to zyskała by ok 2500zł.

Urzędnicy mają posady i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto już skorzystał z tego programu?

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=7900644&viewfull=1#post7900644

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=7900691&viewfull=1#post7900691

Na Info-Ogrzewanie jest o tym masa – znajdź se i poczytaj oraz koniecznie pamiętaj by spalanie opon dopisać. Nadto masz na tym forum konto aktywne (Kociołek) więc możesz kolejny o tym temat se założyć.

 

Pojąć tylko jednego w tym nie mogę – dopiero co się domagałeś wprowadzenia zakazu spalania paliw stałych w kotłach domowych - i co – zamierzasz o dotację występować na kocioł do spalania paliw stałych a w tym opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=7900644&viewfull=1#post7900644

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=7900691&viewfull=1#post7900691

Na Info-Ogrzewanie jest o tym masa – znajdź se i poczytaj oraz koniecznie pamiętaj by spalanie opon dopisać. Nadto masz na tym forum konto aktywne (Kociołek) więc możesz kolejny o tym temat se założyć.

 

Pojąć tylko jednego w tym nie mogę – dopiero co się domagałeś wprowadzenia zakazu spalania paliw stałych w kotłach domowych - i co – zamierzasz o dotację występować na kocioł do spalania paliw stałych a w tym opon.

No aaaa jak.

Nazbierało się tych opon przez 3 lata trochę jako, że obecny ulep świrował na węglu i na drewnie to opony sobie czekają do nowego kotła, w zgazowywującym raczej nie powinny stawiać problemów i nie trza ich będzie tak rozdrabniać bo ma większą komora zasypowa.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkopolsce to fikcja 7 znajomych składało to 1- dna miała przyznane ok 2000zł i od tego w przyszłym roku zapłaci podatek czyli tak naprawdę dostała 1600zł. Stwierdziła ,że szkoda zachodu było jak by odliczyła sobie od podatku całą kwotę którą zainwestowała to zyskała by ok 2500zł.

Urzędnicy mają posady i tyle.

 

Tylko:

– dofinansowanie z programu miało być zwolnione z podatku dochodowego – coś się w tym temacie zmieniło?

– skorzystanie z programu nie wyklucza możliwości skorzystania z odliczenia podatkowego, wręcz przeciwnie, on jest tak pomyślany, by korzystać i z jednego, i z drugiego (osoby, które nie mogą skorzystać z odliczenia podatkowego, dostają większe dofinansowanie).

 

Według mnie jak najbardziej opłaca się skorzystać (chyba, że ktoś ma szansę na dużo większe dofinansowanie od swojej gminy i ww. dofinansowanie od gminy wyklucza Czyste Powietrze – tak chyba jest, gdy dofinansowanie od gminy jest brane z funduszy unijnych), natomiast trzeba przebrnąć przez dosyć skomplikowaną biurokrację (choć i tak jest ona powoli upraszczana) i bardzo długo (ok. pół roku) czeka się na decyzję o przyznaniu dofinansowania, bo urzędy nie mają mocy przerobowych.

 

Pamiętajmy też, że poza wymianą kotła program pozwala na docieplenie budynku (ścian, dachu, podłóg) oraz na wymianę drzwi i okien.

 

Polecam lekturę wątku: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?349827-Dofinansowanie-program-priorytetowy-quot-Czyste-Powietrze-quot – tam masz kompendium wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Korzystał już ktoś z tego programu czyste powietrze jak tam jest z papierologią?

Duże jej jest?

 

Sam wniosek poprawiałem kilka razy, za każdym razem gdy przyjechałem do Urzędu coś jeszcze było do poprawy. W dalszych etapach zrezygnowałem z jeżdzenia tylko dzwoniłem z każdą wątpliwością, jak już mniej więcej miałem wszystko wypełnione to wysyłałem wypełniony wniosek pocztą i w odpowiedzi na maila pisali co trzeba poprawić lub czego brakuje. Dużo zachodu było ale myślę, że warto. W radio usłyszałem, że dla klientów hurtowni TROPS wnioski wypełniają bezpłatnie szkoda, że szybciej nie było tej akcji, na pewno bym skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...
Imienny dokument potwierdzający zezłomowanie starego kotła na paliwo stałe - taki dokument powinna wystawić firma, której przekazuje się kocioł do zezłomowania - zazwyczaj na złomie posiadają wzory takiego dokumentu i wystawiają Kartę Przekazania Odpadu. Na dokumencie muszą być dane zdającego piec: numer pesel dowodu osobistego i dane firmy złomującej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...