Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Środek po małych przeróbkach może być całkiem funkcjonalny. Nie bardzo podoba mi się umiejscowienie kominów, wejście do WC z sieni. Natomiast z zewnątrz całkowita dyskwalifikacja. Ta "czapka" to bardzo kosztowny element całego budynku, a i ścianki kolankowej to tam chyba nie ma wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszko ma bardzo trudną więźbę do wykonania.Natrafiłam kiedyś na ten projekt - dekarz poprawiał długo więźbę, a i z samym dachem miał niemało pracy i pewno sobie za to słono policzył.Pan Bogdan Czubiński - dekarz z okolic Wrocławia moze kładł dach na Mieszku, bo on się specjalizuje w takich płynących dachach.Układ wnętrza - nie ocenię, nie znam potrzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Projekt jest świetny, bardzo ciekawy, nietypowy i co tu ukrywać - niesłychanie efektowny. Jest też bardzo kosztowny. Gdybym miała duuuużo kasy może bym się na niego zdecydowała. Jest taki też na Bielanach pod Wrocławiem ale nie przy głównej drodze, więc cieżko mi bedzie opisać gdzie go można zobaczyć w 'naturze". No i chyba w najnowszej książce telefonicznej jest reklamówka składów budowlanych i jest tam zdjęcie bardzo duze realizacji tego projektu a przynajmnien b. podobnego. Wg mnie - cymesik, bo wykonany z bardzo szlachetnych materiałów, z wyczuciem tak jak trzeba, bo też tego typu efektowne projekty można łatwo zepsuć, tworząc z nich koszmarek np. przez zastosowanie krzykliwych aranżacji kolorystycznych na elewacji - przynajmniej ja tak sądzę. O wnętrzu się nie wypowiem, bo to zależy od potrzeb inwestora, tak więc jak masz możliwości finasowe to buduj, bo domek jest tego wart - będę trzymać kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

mieszko stoi również w Wyszkowie,przed mostem na Bugu po lewej stronie,troszkę w lesie więc trzeba wytężyć wzrok,ale jest piękny...

Poza tym reprezentuję warszawski oddział Archipelagu i możemy pomóc Panu w ewentualnym przerobieniu projektu, adaptacji i realizacji, mamy świetną ekipę dekarzy,która już realizowała mieszka,jeżeli jest Pan zainteresowany kontaktem,to nasze biuro mieści się w Łomiankach ul.Kolejowa 33,nr tel.(022)751-00-63,a mail [email protected], możemy doradzić najlepsze rozwiązania i odpowiedzieć na wszystkie pytania jeżeli chodzi o mieszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam się dowiedzieć od strony praktycznej parę spraw jak to rozwiązali inni np.:garderoba przy wejściu -zabójcza głębokość coś koło 36cm -co z tym zrobić /myślałam ew.żeby jeszcze zrobić coś pod schodami od strony holu,ale żeby mieć o tym pojęcie poprostu bym musiała na to "rzucić" okiem-jestem wzrokowcem/bo te 36cm to chyba jedynie na rękawiczki nawet męża za karę jak by był niegrzeczny nie można tam schować ,ot co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam się dowiedzieć od strony praktycznej parę spraw jak to rozwiązali inni np.:garderoba przy wejściu -zabójcza głębokość coś koło 36cm -co z tym zrobić /myślałam ew.żeby jeszcze zrobić coś pod schodami od strony holu,ale żeby mieć o tym pojęcie poprostu bym musiała na to "rzucić" okiem-jestem wzrokowcem/bo te 36cm to chyba jedynie na rękawiczki nawet męża za karę jak by był niegrzeczny nie można tam schować ,ot co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

no cóż nie wiem czy ci to podać żebyś się nie zniechęciła ,ale co tam,jak ci się podoba gargamel to myślę że to cię nie zniechęci.okna drewniane/tylko takie bierzemy pod uwagę/takie jakie jest w projekcie:

5100 jedno okno.

nic to -jakby powiedziała oleńka.

zęby w tynk-jakby powiedziała romka????!!!!

jak wejdziesz na domex ,tam jest mieszko,i ma inne bawole okno,bardziej zabudowane,więc może i tańsze.

zastanawiamy się,ale przed podjęciem decyzji o zakupie projektu powiedzieliśmy sobie żeby jak najmniej oddalić się od projektu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wycenę dachu macie zrobioną? ja wiem, że za samą konstrukcję tego skomplikowanego dachu (łącznie z łukami) cieśla weźmie 26 zł/metr2, do tego za deskowanie 10 zł/m2, potem oczywiście robocizna związana z montowaniem dachówki i koszt materiałów...ale tego jeszcze nie znamy, jeśli coś wiecie, podzielcie się!!

 

a może macie w ogóle jakiś kosztorys (oczywiście nie ten śmieszny z Archipelagu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...