Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ze zdjeciem przegiełam!!!! :lol: :lol: :lol:

budowanie komina wygladało tak że mysmy na sucho układali parę warstw,pózniej mój tesc przychodził z zeszytem cegła po cegle odrysowywał,to czekało na murarzy,oni na to popatrzeli i rozbierali

żeby komin murować,do pomocy mieli jeszcze rysunek!!!!

cóz z tego ,gdy nad nimi nikt nie stał to murowali wg własnego "widzi mi się",i zdarzało się tak ze mysmy przyjechali ,zobaczyli twórcze wypociny i musieli skuwać pare warstw.

komin jak widzisz mam z klinkieru/cegła pełna i dziurawka,w środku szamot/na sam koniec czeka nas jeszcze malowanie /wł.tynkowanie tynkiem silikatowym czy jakoś tak/tych dwóch "belek"

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3

Domyslałam się, że z cegły klinkierowej lub płytek, komin wyszedł "kanciasty" , a winien być opływowy grubasek.

Mam zdjęcie w pliku jpg naszego Mieszka jeszcze przed wstawieniem lukarn wole oko,ale nie wiem jak go mogę zamieścić?Pomocy!

Dlaczego nie wychodzi moja poczta do czołgi2.Proszę ją/go o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołgi -/to jest "ona"/ :p pewno bedzie miała zawaloną skrzynkę,napewno sie odezwie.co do komina to opływowy on nie jest ,ale za to jest dużym grubaskiem :lol: :lol: /płytek nie ma zadnych,dlatego jest budowany w tej formie/

pozdro

zapomniałam co do zdjęć ,poszperaj w wczesniejszych postach we wnetrzach ,tam powinnaś coś znalejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody piękne,będę czekać z niecierliwością na zdjęcia z nimi w mieszku.sam dom chyba podobny do naszego ,ale jak rozwiążecie problem z belką z przodu? ,czy ew. jej nie będzie?

wole oka też się trochę różnią,jak będęmiała aktualne zdjęcia to wkleję.

myśmy dołożyli trochę okien dachowych.

z niecierliwością oczekuję lata,mam nadzieję że latem będę mogła was odwiedzić!!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3
Z belki ozdobnej świadomie zrezygnowaliśmy na rzecz przedłużenia daszka na drzwiami wejściowymi.W naszym projekcie Mieszko z 2000r nie było rozrysowanych lukarn z wolimi oczkami, zrobiliśmy to na podstawie widoku elewacji domu.Dlatego mogą się różnić między nami.Utrzymujemy w mocy zaproszenie do Brennej, ale kiedy będą schody, to trudno powiedzieć.To będzie bardzo trudny wyczyn. Aktualnie 1m śniegi i wejście 400m pieszo w górę do domku od głównej ulicy.Na jakim etapie wykńczeniowym jesteś?Może w tej materii możemy wymienić doświadczenia.My mamy instalacje wraz z tynkami wewnętrznymi i wylewkami podłóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy tynki wewnetrzne,czekamy na projekt i realizacje ogrzewania od goscia z forum/w naszej sytuacji najlepszym ogrzewaniem bedzie olejowe/pózniej wylewki i okna .chcemy tym zakonczyć styczeń.no a pózniej dalej- pierwsze co idzie na ogień to podłogi ,kominek i kuchnia .

tak sie zapędziłam,że zapomniałam całkiem o ociepleniu poddasza-ale to też w styczniu.

powiedz jak to mozliwe że nie miałaś rozrysowanych lukarń?

archipelag zaspał????

gdzie bedziesz miała kominek ? w rogu?

my na przeciwko okna.

widziałam mieszka ,który ma rozplanowane całkowicie odmiennie wnetrze,

,gdybym widziała wczesniej to może inaczej bym to zrobiła?

czy te inne "mieszki" sa w srodku takie same czy też są jakies zmiany?

ja najbardziej załuję że drzwi tarasowe są za małe na drzwi przesówne.

co do daszku na przodzie i sniegu to chyba też bedziesz miała ten sam problem co ja ,bo snieg nie zleciał mi przed same drzwi tylko prawie na schody /chyba siłą rozpędu,cos jak nasz adam małysz :lol: :lol: /

pozdro ,bo juz moje malenstwo 176 centymetrowe wisi mi nad głowa! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3

Nie zapomniałaś o centralnym odkurzaniu?

Nie zrozumiałam usytuowanie twojego kominka, ale mam nadzieję że na ścianie od sypialni?

Wewnątrz Mieszki są bardzo różne.Najgorzej zaaranżować holik przy sypialni i łazience/ u wszystkich/.

Nasze zmiany to drzwi do łazienki od holiku/ nie od sypialni/,poszerzenie łazienki o powierzchnię na prysznic kosztem pom.gospodarczego, w którym zrezygnowaliśmy z drzwi wejścowych na zewnątrz.Ponadto przesunęliśmy drzwi tarasowe, by mieć większą przestrzeń na zaaranzowanie ściany z kominkiem/tej od sypialni/.Nie mamy też gabinetu w salonie, jedna duża przestrzeń.

pozdrawiamy was razem z " maleństwem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomniałam o centralnym odkurzaczu,poprostu z niego zrezygnowalismy.moje skarbiątko stwierdziło że na 2,5 dnia w ciagu tygodnia bez sensu wydawac jest tyle kasy.mto co ty nazywasz sypialnią my nazywamy pokojem gościnnym,ale własnie tam bedzie kominek.drzwi od łazienki mamy też od holiku,a w niej/czyli w łazience/ mamy 80cm od okna do sciany na prysznic.gabinetu tez nie mamy,ale drzwi tarasowe są tak jak w projekcie.z zewn.drzwi pomieszczenia gospodarczego tez nie mamy,a drzwi z ubikacji mamy od strony garderoby,która jest o 0,5m szersza,czyli ma ok. 0,85 cm.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3

Widziałam kilka rozwiązań holu w domach Mieszko, ale myślę,że potrzeba tu zastosować indywidualny styl tak jak u każdego w budowanym domu.W jakim stylu robicie swoje Mieszko?

Nasz np. bedzie trochę "skalny" czy "kamienny"bo na skarpie, wokół ogromnych kamieni, wewnątrz również elementy kamienia/ szczególnie cała ściana z kominkiem/, myślę więc że i ten holik też.Ale widziałam inne rozwiązania, podzialę sie z toba w czasie naszego spotkania.

"Twój" w pewnych kwestiach nie ma racji; centralne odkurzanie w XXI wieku to standard /zdrowy, cichy, wygodny i do wartości inwestycji "darmowy"/;ogrzewanie w rankingu: po gazie ziemnym,a gdy go brak w pobliżu ,jest gaz płynny, a nie olej opalowy.Nie tylko względy ekonomiczne/też/ ale smrody, rózna jego jakość, zapychanie się palników,itp/mnóstwo pisze o tym Murator, gdzie mozna poszperać w jego archiwum/ sugeruje u Was zmianę, na którą nie jest jeszcze za póżno.

Mam nadzieję, że nikt z was się nie obrazi za te sugestie, chcemy "sprzedać" wg nas najlepsze rozwiązanie.Najlepiej jak podyskutowaliby sobie panowie na te techniczne tematy.

pozdrawiam

PS.Jak trzeba pisać, by nie było tak długich w każdym wierszu zdań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ogrzewania to już postanowione,nie mamy tam żadnego gazu,a zbiornika nie chcę mieć na działce.palniki są teraz jakościowo bardzo dobre -to prawie jest to w czym mój luby "siedzi".wannę na pojemnik z olejem mamy już wybudowaną w pomieszczeniu gospodarczym/poniżej poziomu "O",na to przyjdzie kratownica,tak więc nic niebędę miała zagracone /

co do stylu to jednak będzie bardziej nowoczesny,trochę minimalistyczny

co do odkurzacza -niech będzie że jestem w XX wieku.gdybym mieszkała tam na stałe to owszem,ale wyobraż sobie że niekiedy woogóle nie przyjeżdżamy,niekiedy dopiero w sobotę.wydaje mi się że nie byłby tak wykorzystany jak powinien.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romka, czołgi i inni/inne mieszkowcy

Witajcie w nowym roku. Ostatnio mało się udzielałem, no ale i za dużo na budowie mi się nie działo. Wczoraj właśnie zrobili mi przyłącze gazowe, a w lutym będę robił ocieplenie poddasza i inne prace z tym związane - no właśnie muszę zaplanować co, kiedy i za ile? Jakoś nie mogę się za to zabrać (ahh ten urlop :D ).

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...