Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich wielbicieli 'Gargameli'.

Zamierzam wybudować 'Jurand'a' - oczywiście Archipelag.

Przekopałem całe 'Forum Muratora' i pół internetu - niestety - nikt 'Juranda' nie buduje, a przynajmniej się tym nie chwali.

Poniważ Jurand to krewny Mieszka i Ziemowita ubiegam się o adopcję do rodziny budowniczych 'pogiętych dachów'.

Prześledziłem Wasz wątek forum i ... wstyd się przyznać ... zazdroszczę Wam. Znacie już odpowiedzi, a ja jeszcze nie znam pytań ;o).

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady i ZDJĘCIA MIESZKA, które wysyłaliście sobie na Priv.

 

:: Damy radę - jak nie my to kto??? ::

 

Pozdro dla wszystkich 'Mieszków' i całej dynastii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Publish w gronie. Ja co prawda buduję Gniewka, ale tez jest to projekt z serii domków z falą. Moje zdjęcia znajdziesz na

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dariusznojak/album?.dir=/6c2e&.src=ph&.tok=phU7fdCB8DuCCAwR

 

Ewak3 - domek jest super i równie świetny garaż. Jaką powierzchnię zabudowy ma twój garaż i jeśli możesz to podaj mi jego wymiary (przynajmniej długość i szerokość). Też sobie chciałbym wybudować jakiś fajny garaż na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3
Cieszę się że się odezwałeś, bo od kilku tygodni nie wychodzi do ciebie ode mnie poczta???Byłam na twojej stronie i oglądnęłam wszystkie zdjęcia.Dom prezentuje się bardzo ładnie/z dachem,który jest przecież trudny, ale z własną interpretacją wolego oczka/.Przejeżdzam w drodze do Katowic blisko Gniewka ,który jest w Kobiórze k/Tychów.Dach zrobiony z gontu drewnianego, a elewacja z kamieni.Jest tez super.Nastepnym razem zrobię ci zdjęcia, bo wreszcie kupiłam aparat cyfrowy.Mam pytania dotyczące producentów twoich:okien i drzwi wejściowych, dachówki karpiówki,z czego masz komin ozdobny/nie widać czy cegła klinkierowa czy płytki, czy?/.Obiecuję,że przez weelend zrobię więcej zdjęć mojego garażu i wyślę ci.Teraz trochę danych:projekt indywidualny, z pomysłem 2 "fal"dachowych o wymiarach 5mx7,5m z myślą o 1 samochodzie i przestrzeni na różny sprzę turystyczno-ogrodowy i miejsce do majsterkowania, u góry poddasze użytkowe w drewnie, nie ocieplone-więc tylko na lato.Na dole powierzchnia 54m kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewak3

Ponieważ moja korespondencja do czolg2 nie wychodzi, proszę ją samą lub innych gargamelowców tu na forum o wskazanie miejsc jej zdjęć domu/ o ile takie na forum są/ lub jej adresu emailowego/?/

Jestem przed wyborem producentów okien,drzwi wejściowych,oblożenia komina,zakupu dachówki karpiówki oraz alarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać wiosny. Mój DOM .::Jurand::. jest dopiero w planach. Zabieram się 'do roboty' w okolicach maja. Biurokracja wcześniej nie pozwoli.

Załatwiamy właśnie pozwolenie na pozwolenie. Trochę się w tym gubię. Wy macie to już za sobą, ale nic to, DAMY RADĘ.

 

Wiosna nasza ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publish - oj jest tych różnych spraw do załatwienia podczas budowy domku. Ja część formalności i prac miałem z głowy bo kupiłem dom w stanie surowym, ale i tak dużo rzeczy trzeba było poprawiać (np. dach wymagał poprawy, dekarze ściągneli wszystkie dachówki i położyli od nowa łaty i kontrłaty).

 

Ewa

1/ Wygląd mojego dachu to w dużej mierze zasługa dwóch młodych i bardzo dobrych dekarzy - jak napisałem wyżej kupiłem dom w stanie surowym i dach wyglądał bardzo źle. Wygląd wolich oczek to ich zasługa, poprzednio wyglądały fatalnie.

2/ Będę czekał niecierpliwie na zdjęcia Gniewka.

3/ Producent okien http://www.liderplast.pl (okna bardzo dobra i najlepsza oferta cenowa ok. 13.000 zł jaką udało mi się znależć, gorzej było z montażem, ale przyjechali i poprawili i obiecali że przyjadą jak skończę budowę, żeby je jeszcze poczyścić i wyregulować.

4/ Drzwi Gerda http://www.gerda.pl - super drzwi i bardzo dobry montaż (cena ok. 3.100 zł).

5/ Dachówka Koramic http://www.wienerberger.pl - miałem ją już na dachu wiec tylko musiałem dokupić brakującą liczbę i dodatkowe akcesoria.

6/ Kominy są zrobione z cegieł a obklejone płytkami klinkierowymi firmy Keramik (rodzaj płytki Sandstein). Płytki firmy Keramik są naprawdę bardzo ładne i wyglądają super "na żywo", tylko są trochę drogie 53 zł/m2.

7/ Jeśli chodzi o garaż to tak naprawdę chcemy wybudować mały domek letniskowy o kształcie zbliżonym do twojego garażu tylko o mniejszych wymiarach (ma mieć max. 25 m2 zabudowy). Domek ma być pod wynajem dla turystów bo mieszkamy w miejscowości turystycznej - gdzie latem brakuje miejsc. Zawsze będzie można zarobić trochę grosza.

 

Jeśli chodzi o czołg2 to nie ma ona na sieci miejsca ze zdjęciami. Ale na pewno niedługo się odezwie sama - Czołgi gdzie jesteś!!?? :lol:

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna ciekawostka. Jeden z moich sąsiadów ma domek ukryty w ziemi. Tylko z jednej strony są okna i drzwi. Fajnie nie. Sąsiad powiedział że to bardzo dobra sprawa jeśli chodzi o naturalne chłodzenie latem i utrzymywanie ciepła zimą, ale budowa takiego domku jest droższa niż domku tradycyjnego a i trzeba go odpowiednio zaizolować.

 

Wejdzie sobie na moją stronkę gdzie wstawiłem właśnie zdjęcie z tym domkiem w tle. Mam także z działeczki widok na morze, to też się chciałem pochwalić i wstawiłem jedno zdjęcia.

 

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dariusznojak/album?.dir=/6c2e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekN - formalności mnie dobijają, ale damy radę. Najważniejsze, że znaleźliśmy SuperEkipę budowlaną. Po 3 nieudanych próbach (zgłaszali się cwaniacy i dyletanci) spotkaliśmy fachowców 'z przeszłością'.

Po pierwszym rzucie oka na plany domu wiedzieli o co chodzi i mieli rozsądne propozycje rozwiązań technicznych, nie jak ich poprzednicy - którzy pytali: 'a cio to za dziwadło?'.

 

Z tym domkiem z widokiem na morze to już "przegłeś".

Ja do najbliższej plaży mam 350km. Tylko pozazdrościć.

A tak na poważnie to cieszę się, że możesz realizować TAAAKIE marzenia.

Pozdrawiam ;O)

 

SIEDLCE ŻĄDAJĄ DOSTĘPU DO MORZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem nareszcie! Oj gorąco u nas gorąco. Ale po kolei:

1) do końca marca musimy zamieszkać, więc pracy co niemiara; spowodowane to faktem, że na nasz obecny domek znalazł się kupiec i do 15 marca chce zamieszkać... więc w Mieszku się gotuje obecnie od fachowców:

- wolich oczek jeszcze nie ma Romka - mają być na dniach, Urzędzowski już ma ok. 1 miesiąca opóźnienia,

- nie mamy zrobionej elewacji zewnętrznej, ale to na wiosnę,

- w środku na dole już wyszpachlowane i sufity podwieszone, dach w trakcie ocieplania,

- kotłowna wyłożona płytkami (do zamieszkania), w łazience na dole płytkarz pracuje,

- w kuchni postawione już murki pod szafki kuchenne, w salonie wymurowany barek (warunek i jedyna zachcianka mego męża),

- odkurzacz centralny jest rozprowadzony - instalacja to niewielki koszt, a jednostkę centralną można dokupić w każdej chwili,

- nie miałam jeszcze głowy żeby zastanowić się nad zagospodarowaniem holiku na dole,

- drzwi zew. posaidamy, ale będą zamontowane, gdy zakończy pracę ekipa szpachlarska,

2) czekamy na wole oka - jak tylko będą to dam znać,

3) później płytki i deski w salonie i na pięterku, no i malowanie - jak to się łatwo pisze,

4) z moją skrzynką raczej wszystko dobrze - maile odbieram regularnie, więc może jakiś błąd??? nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...