Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich!

Rozpocząłem budowę 27 czerwca. Na razie mam ławy i ściany fundamentowe (Mieszko + garaż G-7). Czy komukolwiek udało się uzyskać okno w kształcie z projektu? Czy wszędzie był to jakiś kompromis? Może mi ktoś podesłać jakiś projekt okna (po za tym, co jest dostępne w materiałach dodatkowych), projekt krążyny? Może ma to ktoś rozrysowane w AutoCADzie? Jakieś triki?

Najładniejszy z widzianych przeze mnie Mieszków (widziałem tylko w okolicy Warszawy) jest w Komorowie, ale właściciele niechętni do kontaktu . Dalej w Chotomowie, chociaż dach trochę kańciasty. Fatalnie zrobiny dach w Laskach. Wymieniany na forum dom w Wyszkowie jest kryty blachą. Wygląda może ciekawie, ale zupełnie mija się z duchem Mieszka :-) . Szczegóły na priva...

Z odstępstw od projektu: rezygnuję z "ruskiej rynny", zmieniam owalne okno na pełnowymiarowe, gabinet na parterze likwiduję i zamieniam na otwartą jadalnię, likwiduję WC na parterze powiększając tym samym łapiwiatr/przedpokój. Dachówka karpiówka zielona angoba Koramic, kominy i podmurówka z piaskowca. Kominek centralnie na ścianie między salonem a sypialnią, może dwustronny.

Planowane koszty... astronomia abstrakcyjna :-?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Warszawy jest jeszcze Mieszko w Komorowie, oto jego zdjęcie

 

http://www.domex.czest.pl/photo/domek.jpg

 

Co do mojego mieszka, zamienilem okno owalne w salonie na pelnowymiarowe, dlatego ze usunalem okno w salonie na scianie prostopadlej. Usunalem drzwi do pomieszenia gospodarczego. Usunalem scianke do gabinetu. Wejscie do WC dla gości od strony garderoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Komin jest zbudowany z SILKI, nastepnie zagruntowany, Kamień klejony na zaprawe klejowa do kamieni naturalnych SOPRO F455, fuga biala STEGU, wszystko zaimpregnowane po wyschnieciu impregnatem firmy REMMERS na bazie benzyny ze srodkami antywykitowymi.... Wyglada solidnie i mocno, do tego stopnia ze po kominku zewnetrznym mozna sie normlanie wspinac ;)

 

Mam nadzieje ze wytrzyma taka konstrukcja dlugo, ale zeby sie przekonac trzeba poczekac te kilka lat a przynajmniej pierwsza zime ;)

 

Kamieniarze ktorzy to robili twierdzili ze nie powinno sie nic z tym dziac. Ukladaja tak od kilkunastu lat i jeszcze nie zdarzylo sie aby cos poodpadalo. Inny majster za to twierdzil ze on pokrylby caly komin styropianem, siatka i jeszcze wszystko kotwił.... ale wydaje mi sie ze kotwienie ma sens przy wiekszych blokach kamiennych, a przy tak malych kamieniach to zbedne nabijanie kosztów... obym miał racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi budowlańcy przekonują nas właśnie do tej drugiej metody obudowania komina ze styropianem itd. Myśle, że cena 2 cm. styropianu i kotew nie będzie taka wielka, tym bardziej, że robocizna już wliczona w całość budowy.

Na coś trzeba się w końcu zdecydować :-?

Zobaczymy za jakiś czas czy podjęliśmy dobre decyzje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...