Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u nas ta sama firma buduje/czyli wyciąga ściany/i robi dach/inny fachowiec/.dach to 20 zł/m2/ułozenie dachówek/

konstrukcja-2500

komin-800

obmurówka krokwi/cokolwiek to znaczy/-500

komin zew.z cegły klinkier.-2000

póżniej osobno będziemy mieć policzone rynny itp.,i to jest chyba liczone z metra bieżącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja już nie wiem, co o tym wszystkim myśleć...Z moich obliczeń wynika, że dach wraz z oknami będzie kosztował 50-60 tys., jeśli zechcemy zachować jego oryginalny kształt (choć na to ponoć nie ma gwarancji, bo niekoneicznie uda się wykonać wole oko z trzech łuków). Za wykonanie więźby, tak jak pisałam wcześniej, wraz z deskowaniem wyjdzie 10.800 (ponoć pod gont bitumiczny, który też rozważamy trzeba obijac więźbę połytami OSB, są droższe od desek...), za samą robociznę przy kryciu dachu (obojętnie czy gontami, czy karpiówką) facet woła 15 tys. Astronomiczna suma, ale oglądał dach i twierdzi, że taniej się nie da, zakładam, że jednak sie da, ale nadal cena będzie przyprawiająca o mdłości. Do tego materiały, więźba...przy dachówce droższa, przy goncie tańsza, pokrycie więźby, dachówka...dodatki, okna... ja nie wiem, co robić.

Jestem w szoku, widząc, że ktoś za więźbę powiedział Wam 2500!!!

Czy ten ktoś oglądał dokładnie dach i potrafi go wykonać bez zmian?

 

Ile zamierzacie przeznaczyć na cały domek?

A przede wszystkim macie jakąś cenę, którą dacie za dach, czy zakladacie, ze dacie każdą, byle mieć taki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszą część postu odpowiem ci jutro,ew.dzis ale póżniej /moje słoneczko przyjeżdza do domu ok.23.oo/

co do pytań na które mogę sama odpowiedzieć:

dachówkarz tego jeszcze nie ogladał,ale mamy cenę zaklepaną przy podpisaniu umowy na całość

trzy razy pytaliśmy się o dach ,czy dekarz będzie to potrafił,tak zrobić żeby wydobyć linię wolego oko.mamy takie zapewnienie.firma sprawdzona,solidna.nie chcemy żadnych zmian dachu.jak rozumiem macie już projekt.co myślicie o garderobie 36cm.

Ile zamierzamy wydać ?sama nie wiem,właściwie dużo zalerzy od ceny okien/wyszło na to że to najbardziej newralgiczny punkt projektu/

naszym pierwszym załozeniem było to żeby kolorystyka była taka sama jak w orginale/zielony dach/,ale nie mogłam znaleść dachówki o odpowiednim odcieniu zieleni/zgniła zieleń/te które widzieliśmy były za bardzo jaskrawe.i stanęło na tym że będzie czarna angoba+żółty klinkier

reszta odpowiedzi pózniej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Bardzo jestem ciekawa, czy zdecydowaliście się już ostatecznie na Mieszka. Ja zrezygnowałam, trochę szkoda, ale po tym, co zdążyłam się dowiedzieć wyszło, ze ten domek, choć piękny, to za drogi i bardzo stresochlonny:))

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W zeszłym roku rozpoczęliśmy budowę naszego domku-gdy przeglądaliśmy projekty w głowach utkwił nam ten jeden jedyny i żaden inny-MIESZKO. Obecnie mamy zadeskowany dach, z którym poradzilismy sobie przy pomocy bystrego cieśli i kierownika budowy. Projekt niestety nie jest dopracowany, mielismy mnóstwo pytań, a ze strony pracowni projektowej na pomoc nie można było liczyć. Dlatego na żywo dopasowaliśmy wiele elelemntów. Obecnie zamówione mamy okna z parteru, bawole oczka mają byc obmierzane dopiero po położeniu dachówki. No i w 100% potwierdzam, że dach i okna to największa zagryzka w MIESZKU!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś się odezwał z mieszka,a już myślałam że jestem sama na placu boju.my wznosimy teraz ścianę kolankową/trochę wyższą niż w projekcie/a póżniej dach.drewno już ścięte,czy staracie się robić tak jak w projekcie ,czy też idziecie na jakieś ustępstwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budujący Mieszka. Sama długo zastanawiałam się nad wyborem tego projektu. Zaważył brak garażu i układ pokoji górnych. Dom z zewnątrz należy do najpiękniejszych jakie widziałam. Dlatego mam prośbę, zebyście wkleili jakieś fotki z postępów. Jestem potwornie ciekawa jak wygląda realnie. Na animacjach wygląda bajkowo :))) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nas zauroczył właśnie taki Mieszko, jaki widnieje na stronce. Szybko jednak okazało się, że rzeczywistość weryfikuje wizualizacje komputerowe. Dachówka jednak ma być zielona (już zamówiona), tynk beżowy, cokół z czerwonych płytek elewacyjnych (juz zakupione), wole oka w dachu bez pomniejszania - pomimo astronomicznej ceny... Komin z grilem już postawiony i faktycznie był na gorąco projektowany krok po kroku. W naszym przypadku będziemy go obkładać płytkami, nie był budowany z cegły klinkierowej, dlatego, że w środku są pustaki kominowe keramzytowe i jeszcze będzie wkład kominowy.

 

Jakie odczucia odnośnie jakości projektu? My mamy wiele zastrzeżeń: brak rysunku krążyn do wolich oczek w dachu i brak instrukcji ich montażu, a prośba wobec Archipelagu o udzielenie wskazówek - oczywiście możliwa pomoc, ale za dodatkową opłatą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my będziemy mieli piaskowy klinkier i antracytową angobe.też na początku chcielismy zielony dach ,ect.ale dachówki które widzieliśmy nie podobały nam się.były zielone,a wydaje mi się że tam jest troche inny odcień/jakbyodcień zgniłej zieleni/i powiedziałam sobie że jak nie ma takiego odcienia to przechodzimy na "inna opcję"jeśli możesz podac wiecej szczegułów co do budowy bawolego oka /ten problem jeszcze przed nami/jakie będziecie mieli okna,my wybraliśmy urzędowskiego.niestety nie możemy mieć drzwi przesuwnych/a tak o nich marzyłam/szpros poziomy musiałby być stały i same drzwi przesuwne

wyszły by za małe -1,8m.powiedz nam gdzie są Szamotuły,z chęcią was odwiedzimy,jak równiez zapraszamy do nas.komin mamy wyprowadzony powyżej górnej belki.czy robiliscie na kominie tą otynkowaną czapę,jeśli tak to z czego?mój luby boi się że będzie to po jakimś czasie odlatywać

pozdro.właśnie wyjeżdżamy do naszego gargamela/mieszka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Romki:

1) Szamotuły leżą 30km od Poznania,

2) dachówka będzie zielona, wydaje mi się właśnie że jest to zgiła zieleń - firmy Koramic (stary Wiekor),

3) co do okien-zamówiliśmy również Urzędowskiego, na razie te co na dole; drzwi tarasowe miały byc tradycyjnie otwierane i takie będą, z jedna częscią stałą; bawole oka do zamówienia dopiero po założeniu dachówki; rysunki krążyn otrzymalismy faksem z Pracowni Archipelag faksem, sposób ich montażu to radosna twórczość cieśli- ale wyszło ok,

4)jesteśmy na etapie wyprowadzonych ścianek działowych na górze-trochę tam zeszło czasu, gdyz chcielismy wykporzystać drewniane wsporcze bele i wypełnialiśmy je ceglą - tak powstała ściana nie będzie tnkowana,

5) na dole dopiero rozprowadzono kanalizę, zasypano piachem i się ubija, później ścianki na dole, a od połowy czerwca wchodzi dekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciliśmy.prąd już jest doprowadzony.od środy idziemy znów z kominem,a więc znów stoi przed nami problem:czy zrobić wypust na tym kominie i ten kawałek wymurować.jeśli tak to czym?

no i ruszamy z piętrem ,dziś rysowalismy sobie ścianki działowe/z uwzględnieniem równych pokojów dla dzieci/

pozdro

czy na budowie jesteście tylko w wekendy,czy też w inne dni też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie mieszkamy 10km od miejscowości, w któej się budujemy, dlatego na telefon możemy podjechać w każdej chwili. Prace idą pełna parą, także praktycznie codziennie ktoś tam jest. W weekendy natomaist różnie to bywa np. w maju bylismy tylko jeden raz w sobotę na budowie, w czerwcu chyba nie będziemy mogli być w ogóle.

U nas juz powoli myślimy o instalacji elektrycznej na górze, bo tam już są ścianki działowe, natomiast na dole po ubiciu piachu, będzie robiona wylewka!

POZDRAIWAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dopiero dziś ruszają z budową.w sobotę ściągali rusztowanie z acermana i można powiedzieć że rozprawiczaliśmy każdą dechę z gwożdzi,a tych gwożdzi było tyle ile chińczyków w Chinach,ale deski już są posegregowane od najmniejszych do największych.myśmy założyli pewne zmiany:ścianka kolankowa trochę wyższa,schody drewniane,drzwi z ubikacji otwierane od strony garderoby.

zobaczymy dopiero w sobotę co jest zrobione/ma być ścianka kolankowa,więzba,chudy beton no i w garazu ubicie gruntu/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZOLGI2 -co u ciebie?

u nas robią więzbę i okazało się że derzewo nie jest dobrej jakości-dużo sęków i trochę wypaczone.dalej nie wiemy co z wiatrołapem.ja chcę z niego zrezygnować,mężuś znów odwrotnie/a schody będą drewniane/-od tego zależy czy będzie tam ściana.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uprzedzałam w czerwcu jesteśmy trochę rozbiegani, dlatego nasza obecność na forum jest marna!!!

Na parterze domku ubijany jest piasek, po czym - myślę że już w przyszłym tygodniu - będzie robiona wylewka. Oczekujemy na dachówkę, która ma dotrzeć lada chwila, a co pewnie się przedłuży do pierwszych dni lipca, jak znam życie. Od przyszłego tygodnia pan złota rączka będzie tynkował kominy i obkładał płytkami. Ponadto mamy wykonane: opaski betonowe dookoła chatki, taras i schody od frontu. Wszystkie te elementy chcemy wyłożyć kostką brukową.

Schody wew. koniecznie drewniane, najchętniej dębowe, dlatego że udało nam się załatwić baaardzo okazyjnie deski dębowe prosto z tartaku, Teraz już przebywają w suszarni i się suszą. Chciałabym żeby schody wew. były jednak zabudowane - mam doświadczenie z niezabudowanymi i wiem, że zbiera się pod nimi dużo kurzu.

Pozdrowienia i niech moc będzie z Wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przyjechaliśmy i

1.niestety będzie wiatrołaqp

2.mamy wylany chudziak

3.zabrakło drewna na więzbę

4.cholerny wiatrołap.

5.schody jednak betonowe/ale obite drewnem/

6.drzwi do ubikacji od strony garderoby

7.nie uzgodniliśmy między sobą dokąd będzie sięgała dachówka

/w projekcie po okna.u nas nie wiem jeszcze bo podwyższyliśmy ściankę kolankową,ja jestem za tym żeby zrobić tak jak w projekcie,mimo że odległość między domem a dachem będzie ponad 1m.luby uważa że możemy mieć trochę nad oknem kończący się dach.jeśli bym posłuchała stronę męską nie uwazasz że dom dużo straci.w pierwszych postach ktoś dobrze powiedział że ma taką czapę i jeśli to zmienimy to zmieni się wygląd???

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach jest zrobiony wg projektu i wysiega ok. 75cm poza mury domu - na taką szerokość wylewaliśmy opaske wokół domu. Podoba nam się, choć pewnie to kwestia gustu, a swoją drgoą to nie umiem wyobrazić sobie jak wyglądałby skrócony i doradzić. Jak chcecie to dajcie znać na maila, podajcie swojego, to prześlę aktualne zdjęcia.

 

Pozdrawiam, Czolgowa

 

P.S. No i nie będzie wiatrołapu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...