Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nareszcie ściągło mi się.

czołgi -dach rewelka,mam cichą nadzieję że też mi tak wyjdzie.bawole oko-to jest to!!!!!nic tylko pozazdrościć ci dekarzy!!!!!

derek - rzeczywiście dopiero od sąsiada widać jak jest pięknie wyprofilowany dach ,oglądałam te trzy okna i próbowałam je usytuować.czy one znajdują się jeszcze w głównym pokoju,czy też już w innym?teraz dopiero widzę że miecze podtrzymujące dach ciągną ci się przez całą długość,i czemu zdecydowałeś się kłaść karpiówkę w koronkę?

nie wyszło ci tego więcej??

podsumowując:dachy macie piękne,mam nadzieję że za niedługo do was dołączę,i będę też szczęśliwą posiadaczką tak pięknego dachu!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romka - Trzy okna są w salonie, który zajmuje jakieś 3/4 parteru. Na mojej strone w Yahoo wstawię jeszcze rzuty domku, jakbyś sobie chciała obejrzeć. Czemu dach w koronkę - ja kupiłem mój domek w stanie surowym i dach już był zrobiony (i bardzo schrzaniony). Sąsiedzi mówili że dach robili pijani Rosjanie (niestety poprzedni właściciel nie pilnował za bardzo budowy, tylko zatrudnił wykonawcę, który z kolej brał najtańszych podwykonawców). Moi dekarze, których wziełem do poprawy dachu powiedzieli, że ten dach jest lepiej ułożyć w koronkę (jest łatwiej i w ten sposób można było zniwelować wiele nierówności w konstrukcji dachu, gdyż niestety cieśla się też nie popisał).

Teraz widzę, że jednak jest lepiej dom budować samemu od początku. Ale w moim przypadku za kupnem tej nieruchomości zadecydowała działka super położona.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zobaczyłam twoje plany,teraz mam wyobrazenie rozkładu pokoi.czy wiesz ile m ma salon? bo wygląda na bardzo duży.czy balkon będziesz robił?

na rzutach parteru wydaje mi się że w jakis sposób oddzielasz salon od pokaju obok ? czy to będzie hol czy też przedłuzenie kuchni ,bo kuchnię macie po drugiej stronie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romka

Salon jest faktycznie duży bo ma ok. 40 paru metrów.

Na planie parteru jest widoczna linia przerywana. Jest to belka stropowa żelebetonowa (chyba nazywa się to podciąg). Jest to taka strefa przejściowa pomiędzy kuchnią, przyszłymi schodami i salonem głównym. Ale w sumie ta strefa jest przedłużeniem salonu.

Później zamieszczę na mojej stronce jakieś zdjęcia, na których będzie widać ten podciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozglądaliśmy się za inną firmą, ale tylko KORAMIC miał zieloną angobę, dlatego inne odpadły. Cenowo wywalczyliśmy chyba 1,64 za 1 szt. dachówki, a ogólnie całość będzie rozliczona dopiero teraz, bo 3 palety dachówek zostały. Także jak przyjdzie do domu faktura, to dam znać - jeżeli przeżyję, hihih

 

Darek N - jeszcze zdjęć nie zdąrzyłam obejrzeć - w domu nie mam stałego łącza a TP chyba nam blokuje zwykłe modemowe połączenie, także przesył mam tragiczny i zdjeć nie mogę zciągać! Pozdrawiam!

 

P.S. Romka - jesteśmy z Tobą, Wasz dach też będzie piękny - bo będzie Wasz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę archipelag zrobił podobne projekty,bo ja też miałam w projekcie podciąg między kuchnią a pokojem ,ale że mamy strop acermana to chyba dlatego nie jest konieczny i go nie ma.

pozdro

Darek salon do pozazdroszczenia :lol: :lol: ,my w mieszku mamy trochę mniej ,jak ten nasz zobaczyłam to stwierdziłam że mały,ale jak niedawno zamiatałam to stwierdziłam że w zupełności starczy :wink: ,pozdro dla żonki i co ona o tym sądzi :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dołączy do nas na forum więc się pewnie wypowie na temat sprzątania. Ale generalnie żonka lubi odkurzać a my z Puckiem (moim pieskiem) zmykamy wtedy na spacer :).

 

A jesli chodzi o przestrzeń ta bardzo lubię otwarte przestrzenie, nawet na górze nie chciałem robić ścianek działowych, ale druga połówka mi to wyperswadowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U Czołgów dach skończony, elektryka również! Obecnie jestesmy na etapie instalacji wod-kan-gaz! W przyszłym tygodniu montują okna i wchodzą tynkarze. Wole oczka wycenili nam również na 5500zł za jedno.

Mamy również juz zamówioną bramę garażową i drzwi wejściowe, które - o zgrozo - będą dopiero za 2 miesiące, a to typówka. Normalnie deficyt sie robi na rynku materiałów budowlanych.

A jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi wejściowe zdecydowaliśmy się na urzędowskiego,chyba przyjdą razem z oknami,a brama garażowa tochyba będzie z rumduma.brama u soniki tak mi się spodobała ,że chyba się na nią zdecydujemy.zwłaszcza że zrezygnowaliśmy z bocznych drzwi i do garażu będziemy wchodzić i wychodzić drzwiami głownymi,a że będą się otwierać na bok to nie będzie trzeba otwierać całych a tylko tyle żeby się weszło.elektrykę mamy pociągniętą,tylko wystarczy popodłączać.najgorzej z ogrzewaniem.nie jesteśmy jeszcze zdecydowani :jakiej firmy piec,jakie rurki....

napewno olej,bo na nic innego tam nie ma szansy,nie może być podłogówki/ze wz.na weekendowy charakter domu/czekam na ofertę z forum,ew.na ogłosz.drobnych jest piec do kupienia viessmana .sama nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie:

1/ Ściany już wycekolowane

2/ W piątek Rockwool przywozi mi cały system do ocieplenia domu (to ta nagroda)

3/ Od poniedziałku wpada ekipa do ocieplenia

4/ Teściowi są na budowie i robią generalne porządki (mycie szyb, sprzątanie działki, teść fobosuje więźbę dachową na zewnątrz) i mają pilnować ekipy od ocieplenia - fajnie mieć teściów na emeryturze.

5/ A i żona w końcu nie miała czasu zajrzeć na forum - wyjechala teraz na tygodniowe szkolenie.

 

Ale chyba na ociepleniu skończymy pracę w tym roku.

pozdrawiam

Darek

 

ps. Jak zrobią już ocieplenie to podeślę kilka zdjęć jak wygląda domek.

Sam jestem bardzo ciekaw jaką przejdzie metamorfozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że prace pełną parą idą...jak miło. U nas za tydzień mają tynkować ściany od wewnątrz i później jak pogoda pozwoli to ocieplić od zewnątrz. Czekamy na wole oka i chyba na tym zakończymy, a wole oka pewnie będą dopiero za 2 miesiące!

Romka-u nas ogrzewanie na gaz z butli, Orlen ma promocję na butlę zakopaną w ziemi, a nie da się ukryć, że i kotłowna gazowa tańsza. Mamy piec Viessmanna - jednofunkcyjny z zasobnikiem, instalacja jest już skończona - panowie tak ładnie rurki położyli, że aż mi żal zakrywać tej misternej roboty. Grzejniki tez już przyjechały, nie wiem tylko, czy będziemy wieszać na zimę, bo dopiero na wiosne chcemy zamieszkać. Pozdrawiam - papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że piszę we właściwym temacie :wink:

Jesteśmy oboje z żoną właśnie na etapie decyzji o budowie domu. Wiemy szacunkowo ile może nas kosztować działka, ale jesteśmy zupełnie zieloni jeśli chodzi o koszt samego domu. Ponieważ interesują nas projekty Mieszko lub Ziemowit, chciałbym spytać osoby, które taki dom budują, jaki jest rzeczywisty koszt inwestycji. Choć chętnie zobaczyłbym szczegółowe dane, np. (chociaż przybliżony) kosztorys, to za podanie ogólnej kwoty również będę bardzo wdzięczny. Te chatki po prostu nas zauroczyły :D , mam cichą nadzieję, że nie przerosną naszych możliwości finansowych...

Dla chętnych do kontaktu podaję e-mail:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołgi twoja dachówka kosztowała 1,64 brutto czy netto,jeśli brutto to czy z 7 %vat czy 22%

proszę cię o jak najszybszą odpowiedż

misiołak:niestety mój luby jest w rozjazdach i nie umiem ci powiedzieć jaki jest koszt wybudowania.

na pewno zależy to od materiałów i od tego gdzie budujesz/w jakim rejonie/ .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romka - jedna dachówka podstawowa zielona angoba 1,70 brutto z 22%VATem. Mieliśmy rabat ok. 15%. Do tego jeszcze dochodzi cała reszta...dachówki boczne, kalenicowe, okapowe, gąsiory...jeżeli interesują Cię dokładne ceny, to wyślę na priva!

Poza tym u nas instalacje ukończone, okna zamontowane (oczywiście poza bawolimi oczkami) i teraz pracują tynkarze, a ja patrzę im na ręcę, żeby nie zniszczyli pzepięknych okienek!

Zdjęcia wyslę myśle w weekend!

Jesli chodzi o koszty - to muszę zsumować przy odrobinie wolnego czasu, bo mój skrupulatny mąż prowadzi wszystko w arkuszu kalk. i wpisuje najmniejszy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołgi :ze zdjęcia dachu widać że nie daliście górnych rogowych dachówek,już wiem że te ,które są nie pasują do tego dachu,a dowiedziałam się że jest możliwość dorobienia u innego wytwówcy odpowiedniego gontu.czy wy zamówiliście i teraz czekacie na odbiór?u nas to podobno kosztuje 200 do 300 jedna.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliśmy do zaakceptowania wygląd bawolego oka ,i różni się od tego co sobie wyobrażałam.przede wszystkim jest od podstawy " podcięte"

łącznikiem lp2 i dlatego jest okrojone z dołu.mam nadzieję że wiesz o co mi się rozchodzi.czy ty też dostałaś taki sam projekt do zaakceptowania?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...