Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głośność pomp ciepła p-w :)


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72

Dzień dobry, na początku chciałbym się przywitać...

Nazywam się Arturo, jestem uzależniony od 11 lat, miałem roczny, przymusowy odwyk ale wróciłem :)

 

 

Teraz na poważnie, jestem skłonny uwierzyć opiniom, które twierdzą, że pompy są głośne...

Jakieś dwa miechy temu sąsiad zamontowal sobie jakiś wynalazek, narazie nie dostrzegłem co to dokładnie jest ale nie podobne do niczego :)

A wyje to przeraźliwie, w nocy przy zamkniętych oknach wyraźnie słuchać gdzie odległość do jedn.zewn. sąsiada to ok. 15m.

I co dziwne, słychać wiatrak, gdzie u mnie wiatraki są kompletnie nie słyszalne, bardziej sprężarka ale w porównaniu do tego wyjca to mój Panas jest jak Tesla :)

 

 

A tak ogólnie, 10 sezon w trakcie i dalej bez zastrzeżeń. Nic nie wybuchło do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. rzadko się odzywam, ale zawsze się na Ciebie natknę :)

U nas pora na rozwód z węglem i zastanawiam się nad pompą ciepła. Mam fotowoltaikę, która jest trochę ponad bytowe zużycie prądu i dotację 8000zł.

Umyśliłem sobie grzać głównie w nocnej taryfie (100% podłogówka). z OZC wychodzi że musi mieć ok 9kw. Dziwi mnie że też masz taką dużą przy energooszczędnym mniejszym domu.

Znasz się coś na tym? bo po wchłonięciu forumowej wiedzy przemawiała do mnie pompa panasonic T-Cap, a sporo taniej (9000zł w cenach z montażem itd) wychodzi LG HU091.

Zastanawiam się co to warte i jakie modele jeszcze rozpatrywać.

Może być głośna, a nawet powinna. będzie ustawiona w stronę złego sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cześć. rzadko się odzywam, ale zawsze się na Ciebie natknę :)

U nas pora na rozwód z węglem i zastanawiam się nad pompą ciepła. Mam fotowoltaikę, która jest trochę ponad bytowe zużycie prądu i dotację 8000zł.

Umyśliłem sobie grzać głównie w nocnej taryfie (100% podłogówka). z OZC wychodzi że musi mieć ok 9kw. Dziwi mnie że też masz taką dużą przy energooszczędnym mniejszym domu.

Znasz się coś na tym? bo po wchłonięciu forumowej wiedzy przemawiała do mnie pompa panasonic T-Cap, a sporo taniej (9000zł w cenach z montażem itd) wychodzi LG HU091.

Zastanawiam się co to warte i jakie modele jeszcze rozpatrywać.

Może być głośna, a nawet powinna. będzie ustawiona w stronę złego sąsiada :)

Hej rutino :)

Masz ogromne szczęście zatem :)

A co do meritum, biorąc pod uwagę dzisiejsze zimy, 9kW będzie optymalna(9kW przy temp. obliczeniowej a nie z nazwy) co do firmy, każda markowa zda egzamin, ja bym sugerował się ceną wśród nich.

 

A tajemnica mojego parowozu w tak skapym domu i przy tym braku taktowania, przegrzewania czy innych tego niedogodności to duża pojemność akumulacyjna czyli gruba wylewka wylana bezpośrednio na płytę.

W takiej konfiguracji nie ma możliwości taktowania, sprężarka włącza się max 3 razy na dobę, grzanie oczywiście tylko w okienkach tańszej taryfy czyli 13-15 i 22-7,łącznie z cwu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

PS

A zapodałbyś zużycie i koszty za 2019 ,proszę (mogłem przeoczyć)

Szczerze to już od dawien dawna nie zwracam uwagi na licznik i nie robię notatek rok do roku :)

Stan licznika na dzisiaj, czyli od marca 2013r średnia się nie zmienia drastycznie 3200kWh na rok.:

7e71a9a0bfefa1c2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo-chyba masz tu najdłużej T-capa...

Jeśli dobrze zrozumiałem :

-prawie 7 lat PC funguje bezawaryjnie

-zapłaciłeś nie duże djiengi za PC

-masz średnie roczne zużycie (głównie w T2) oki 3200kWh na 125m2 podłóg

Hmm,no cóż można Ci rzec ? No gratuluję dobrego wyboru i niskich kosztów !

Połechcę Cię troszeczkę-Bravo Ty !

Edytowane przez bobrow
korekta daty uruchomienia PC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo jak zwykle z resztą ma skłonności do przesadyzmu :)

O ile kojarzę zaczął grzać pompką w 2013-tym a zaczął się na 2020-ty i nijak mi nie może wyjść te 10 lat grzania ale to szczegół bo zaraz będzie że się czepiam :)

Arturo te 3200 to całkowite zużycie roczne czy ten licznik pokazuje to co pompa wciąga?

Mi bytowe około 5 tysi wychodziło, teraz chyba mniej, sprzęty się pozmieniały, komputerów stacjonarnych nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo jak zwykle z resztą ma skłonności do przesadyzmu :)

O ile kojarzę zaczął grzać pompką w 2013-tym a zaczął się na 2020-ty i nijak mi nie może wyjść te 10 lat grzania ale to szczegół bo zaraz będzie że się czepiam :)

Arturo te 3200 to całkowite zużycie roczne czy ten licznik pokazuje to co pompa wciąga?

Mi bytowe około 5 tysi wychodziło, teraz chyba mniej, sprzęty się pozmieniały, komputerów stacjonarnych nie ma?

Pomyłka w druku, masz rację, zacząłem grzać w marcu 2013r :)

To jest licznik samej pompy czyli c.o i cwu :)

Z ciekawości dzisiaj zerknę na główny bo nie sprawdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak u mojego sąsiada

zrobili mu powietrzną, 4.25m od płotu, a za płotem 4.30 dom kolejnego sąsiada... z wielkim oknem :p

 

i wyło strasznie, tak że stojąc przy swoim domu w nocy (3-4 rano) słyszałem pracę tamtej pompy - a mój dom w linii prostej przez pola położony jest około 300-350m...

 

po pyskówkach właściciel pompy wezwał ekipę instalacyjną jeszcze raz

 

i od tamtej pory spokój... podobno dalej buczy jak pracuję pod mocnym obciążeniem, ale ledwo słyszalnie (tak twierdzi gość z domu na przeciw tej pompy)...

 

 

więc czasem wystarczy porządna instalacja...

 

chociaż pamiętam w latach 2013-2014 jak jeździłem oglądać pompy u ludzi, to były głośne i ciche, przy czym tych pierwszych było więcej....

 

inna sprawa co znaczy głośne, dla każdego może znaczyć coś innego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo te 3200 to całkowite zużycie roczne czy ten licznik pokazuje to co pompa wciąga?

Mi bytowe około 5 tysi wychodziło, teraz chyba mniej, sprzęty się pozmieniały, komputerów stacjonarnych nie ma?

Swiezynka :)

To jest całkowite zużycie prądu ale od września 2014 bodajże bo wtedy przeszedłem na G12W:

20200204_125248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na poważnie, jestem skłonny uwierzyć opiniom, które twierdzą, że pompy są głośne...

Jakieś dwa miechy temu sąsiad zamontowal sobie jakiś wynalazek, narazie nie dostrzegłem co to dokładnie jest ale nie podobne do niczego :)

A wyje to przeraźliwie, w nocy przy zamkniętych oknach wyraźnie słuchać gdzie odległość do jedn.zewn. sąsiada to ok. 15m.

I co dziwne, słychać wiatrak, gdzie u mnie wiatraki są kompletnie nie słyszalne, bardziej sprężarka ale w porównaniu do tego wyjca to mój Panas jest jak Tesla :)

 

)

 

Mam 12 letnią Althermę i chodzi cicho jak auto elektryczne. U sąsiada jest podobnie, a ma 11 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mający funkcję Quiet po prostu ją włączają...

 

A tak z ciekawości ktoś taką funkcję używa ???

 

Wczoraj doświadczalnie włączyłem taką funkcję w swojej pompie LG. Poziom hałasu się obniżył.

Z tego co czytałem funkcja ta polega na tym że jest ograniczona moc pompy i zablokowane wyższe częstotliwości sprężarki i wentylatora.

W większosci max moc pompy rzadko jest potrzebna (choć do grzania CWU przydaje się) , więc jeśli nie ma to wpływu na COP to mogła by to być dobra funkacja dla przewymiarowanych pomp ciepła

 

Chwilę obserwowałem to monitoringu mojej jednostki i wyglądało że moc została ograniczona , tyle jak obnizymy moc max to pompa będzie dłużej działała modulowała na średniej mocy zanim zejdzie na minimalną moc i pytanie czy to nie przełoży się na COP ...

 

Moja LG Therma do cichych jak dla mnie nie należy. Porównywałem w katalogach i raczej wszystkie w papierach mają zbliżony poziom głośności. Najbardziej wkurzają mnie jakieś wibracje przenoszone przez wenntylator na obudowę i wpadająca w rezonans czasami obudowa.

Myślę że dużo zależy gdzie się mieszka (jaki hałas i szum panuje na zewnątrz budynku) i co to znaczy głośno dla kogo.

 

Mam też obok wiszącą klimę Gree 3,2KW na czynniku R32 i też super cicha nie jest ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości ktoś taką funkcję używa ???

 

Wczoraj doświadczalnie włączyłem taką funkcję w swojej pompie LG. Poziom hałasu się obniżył.

Z tego co czytałem funkcja ta polega na tym że jest ograniczona moc pompy i zablokowane wyższe częstotliwości sprężarki i wentylatora.

W większosci max moc pompy rzadko jest potrzebna (choć do grzania CWU przydaje się) , więc jeśli nie ma to wpływu na COP to mogła by to być dobra funkacja dla przewymiarowanych pomp ciepła

 

Chwilę obserwowałem to monitoringu mojej jednostki i wyglądało że moc została ograniczona , tyle jak obnizymy moc max to pompa będzie dłużej działała modulowała na średniej mocy zanim zejdzie na minimalną moc i pytanie czy to nie przełoży się na COP ...

 

Moja LG Therma do cichych jak dla mnie nie należy. Porównywałem w katalogach i raczej wszystkie w papierach mają zbliżony poziom głośności. Najbardziej wkurzają mnie jakieś wibracje przenoszone przez wenntylator na obudowę i wpadająca w rezonans czasami obudowa.

Myślę że dużo zależy gdzie się mieszka (jaki hałas i szum panuje na zewnątrz budynku) i co to znaczy głośno dla kogo.

 

Mam też obok wiszącą klimę Gree 3,2KW na czynniku R32 i też super cicha nie jest ...

 

Moja pompa jest trochę przewymiarowana, więc nie ma różnicy. Na dodatek wężownica w bojlerze też mogła by być większa (ma tylko 0,8 m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...