Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vaillant recoVAIR 360/4E czy Thessla Green AirPack Home 400V


Recommended Posts

Witam,

 

Stoję przed takim wyborem do domu 150m2. Znalazłem masę (raczej pozytywnych) opinii na temat Thessli, mało i to głównie mieszanych na temat reku Vaillanta. Jedyne dlaczego go rozważam, to fajny rabat na piec+reku Vaillanta, no i wspólne sterowanie. Ale czy warto?

Edytowane przez SylwesterB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem je porównać:

 

https://www.vaillant.pl/foldery-urz-dze/rekuperacja-3/folder-recovair-var-150-260-360-201709-1076567.pdf

http://thesslagreen.com/wp-content/uploads/Katalog_AirPackHome.pdf

 

Vaillant recoVair 360/4E vs Thessla Green AirPack Home 400V

1. Ciśnienie dla 360m3/h: 200Pa vs 200Pa

2. Odzysk: 87% vs 90/max 95%?

3. Wymiennik: Entalpiczny vs ? (Recair)

4. Odzysk wilgoci Tak vs ?

5. Bypass: Tak vs Tak

6. Filtry: G4+F7/F9 vs M5

7. Moc max (bez grzałki): 342W vs 217W

8. Głośność przy max wydajności: ? vs 54/58dB

9. Masa: 42 vs 65kg

10. Średnica przyłączy 200 vs 200mm

11. Wentylatory: O niskim zużyciu energii elektrycznej?? vs Odśrodkowe z silnikami prądu stałego EC (ebmpapst)

 

Z różnic które da się zauważyć to lepsze filtry reku Vaillanta, ale niższa maks. moc oraz dużo większa masa reku Thessli (czym może być spowodowana aż taka różnica?). Natomiast nie mogę się doszukać czy Thessla posiada odzysk wilgoci oraz jak głośny jest reku Vaillanta. Thessla posiada również dużo więcej informacji w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thessla póki co nie ma wymiennika entalpicznego natomiast posiada system automatycznej kontroli przepływu powietrza CF

Też biorę pod uwagę właśnie te dwie centrale.Tak Vaillant ma fajną cenę pakietu kocioł,zasobnik,centrala.Tylko mam wątpliwości czy do mojego budynku wystarczy 360ka bo mam przepływ nominalny obliczony na ok 250m3/h

Edytowane przez Kondensat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...