Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bardzo Pilne. Odmowa pozwolenia na budowę


Aha79

Recommended Posts

2. Czy Autorka tematu może złożyć

"Projekt zabudowy szeregowej"

składający się z trzech segmentów czyli także dla pozostałych dwóch działek skoro nie jest ich właścicielką?

TAK / NIE ?

 

Jak dla mnie autorka nie powinna kupować tej działki jak planowała wybudować dom jednorodzinny wolnostojący a to co zgłosiła to właśnie dom jednorodziny wolnostojący tyle że stojący jedną ścianą w ścisłej granicy działki.

 

Dom szeregowy stojący w tym przypadku na 3 działkach , na 3 działkach różnych właścicieli , więc wiadome jest że ci trzej właściciele muszą wybrać jednakowy projekt jaki chcą zbudować i na taki projekty zdobyć pozwolenie na budowę.

Budować nie muszą ale pozwolenie musi być , bez tego nic tak nigdy nic nie wybuduje ..

 

Jak dla mnie dziwne by było jakby jeden inwestor decydował sam co ma powstać na 3 działach bez wiedzy i zgody innych inwestorów ...

 

Myślę że każdy widział jak wyglądają typowe domy szeregowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak dla mnie autorka nie powinna kupować tej działki jak planowała wybudować dom jednorodzinny wolnostojący a to co zgłosiła to właśnie dom jednorodziny wolnostojący tyle że stojący jedną ścianą w ścisłej granicy działki.

 

Dom szeregowy stojący w tym przypadku na 3 działkach , na 3 działkach różnych właścicieli , więc wiadome jest że ci trzej właściciele muszą wybrać jednakowy projekt jaki chcą zbudować i na taki projekty zdobyć pozwolenie na budowę.

Budować nie muszą ale pozwolenie musi być , bez tego nic tak nigdy nic nie wybuduje ..

 

Jak dla mnie dziwne by było jakby jeden inwestor decydował sam co ma powstać na 3 działach bez wiedzy i zgody innych inwestorów ...

 

Myślę że każdy widział jak wyglądają typowe domy szeregowe ...

 

 

Nie ma wymogu aby szeregowce wyglądaly identycznie, żaden przepis tego nie nakazuje ale na pewno nakazuje aby miały oddzielne fundamenty, ściany, instalacje i dachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?

- absolutnie nie !

natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?

- absolutnie nie !

natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.

 

Zapewne gdyby to byl wielki problem zostałby prawnie uregulowany a tak sie nie stało, w Polsce chyba decyzje zostają wydane na podstawie przepisow, a jezeli jest jakas sprawa skomplikkwana i pojawiają się wątpliwości i nie ma jednoznacznej odpowiedzi w przepisach to zawsze sprawę powinno się rozpatrywać na korzyść Petenta. W tej opisanej przeze mnie sytuacji uważam, ze tak własnie powinno byc z uwagi na to, ze nie ma przepisow regulujących zabudowę szeregową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?

- absolutnie nie !

natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.

 

To sąsiad który nie che występować o PnB może zapoznać się z projektem i może wnosić swoje uwagi i zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam. Chciałam tylko napisać , ze wygrałam sprawe w sądzie o budowe pojedynczego budynku na dzialkach pod zabudowe szeregową. Sąd podzielil moje zdanie, ze nie ma przepisu najazującego budowę 3 budynkow naraz, wymog jest tylko ten ze dom musi stac na granicy aby kolejny mogl sie do niego dokleić. Jest to wyrok sądu WSA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...