Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece gazowe kondensacyjne IMMERGAS


ciufek

Recommended Posts

Witam.

Jestem na etapie wyboru pieca do kotłowni. Dom z poddaszem użytkowym, 160m2(po podłodze(180m2), w tym garaż 24m2. Całość ogrzewanie podłogowe,

parter 8 sekcji(pętle 60-70 metrów), poddasze 10 sekcji (pętle 60-70 metrów).Dom nowobudowany, sciany, skosy na poddaszu styropian 20cm, okna 3szybowe. Hydraulik który będzie wykonywał kotłownie nalega na piec z firmy IMMERGAS z uwagi na dobry serwis w okolicy. Zarówno on jak i serwisant pomimo że polecają markę to odradzają piece z serii TT pomimo tego że właśnie ta seria zawiera kotły o najnieszej mocy minimalnej(Vitrix 12 TT ERP 2 oraz Vitrix 20 TT ERP 2). Polecają piec EXA 24KW jednak on startuje od ~5,7kW co w moim przypadku wydaje mi się mocno przewymiarowane, czytając opinie po różnych forach.

Proszę o opinie. Jakie może być realnie większe spalanie w skali roku dla kotła o większej mocy? Sterować chce pogodowo + jeden regulator pokojowy w całym domu.

 

Dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik który będzie wykonywał kotłownie nalega na piec z firmy IMMERGAS z uwagi na dobry serwis w okolicy. Zarówno on jak i serwisant pomimo że polecają markę to odradzają piece z serii TT pomimo tego że właśnie ta seria zawiera kotły o najnieszej mocy minimalnej(Vitrix 12 TT ERP 2 oraz Vitrix 20 TT ERP 2). !

 

 

Jakie mają argumenty, poza polecaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mają argumenty, poza polecaniem?

 

- wymieniik z AlSi w serii TT jest bardziej podatny na osadzanie brudu/kamienia czy jakoś tak

- większa moc potrzebna do szybszego podgrzania CWU

 

Jeśli chodzi o pierwsze to jakoś do mnie mówi, i podejrzewam ze serwisant jest na nie bo będzie musiał spędzić więcej czasu na czyszczenie przy okresowych kontrolach.

 

Drugie to nie wierze że kocioł mniejszy np 12kW nie nagrzeje wody w "przyzwoitym czasie".

 

 

Robiąc całym domu podłogówkę to poza komfortem myślałem głównie o jak najprostszej instalacji i małej mocy pieca, aby nie taktował a teraz praktycznie każdy instalator który mi robił wycenę nalega na mocniejszy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł z serii TT i od kilku miesięcy chodzi on w kurzu, brudzie i syfie z wykończeniówki. Ma on 5 lat gwarancji. Mam ponad 30kW maksymalnej mocy.

 

Dlaczego uważasz, że to źle by piec traktował? Jeżeli częstotliwość takiego taktowania, nie będzie zbyt częsta, jest to lepsza sytuacja, niż piec miałby chodzić cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł z serii TT i od kilku miesięcy chodzi on w kurzu, brudzie i syfie z wykończeniówki. Ma on 5 lat gwarancji. Mam ponad 30kW maksymalnej mocy.

 

Dlaczego uważasz, że to źle by piec traktował? Jeżeli częstotliwość takiego taktowania, nie będzie zbyt częsta, jest to lepsza sytuacja, niż piec miałby chodzić cały czas.

 

Myślę że mówimy o innej serii kotłów. Ta o której mówie ma 3 kotły o oznaczeniu VICTRIX 20 X TT 2 ERP, VICTRIX 12 X TT 2 ERP, oraz VICTRIX 24 X TT 2 ERP. Tylko te trzy chyba mają wymiennik ALSi spośród oferty IMMERGAS

 

Nie jestem instalatorem ani serwisantem więc może ktoś inny wypowie się rzeczowo na temat Twojego posta.

Kocioł kondensacyjny pracuje najefektywniej z 30%mocy czyli z Twoim przypadku ~9kW. Masz chyba duzy dom swoją drogą:)

W moim przypadku zapotrzebowanie na cieplo to ~9kW przy temp 21 stopni wewnątrz i -20 stopni na zewnątrz.

Myślę że dobierając nie przewymiarowany" piec chodzi głównie o ekonomie. Poza tym moim zdaniem warunki pracy gdy piec włącza się i wyłącza non stop są znacznie gorsze niż dłuższa praca na minimum mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
a czy ktoś z forumowiczów posiada piec kondensacyjny defro?instalator bardzo zachwala ? czy to marketing tylko czy faktycznie urządzenia są dobre i konkurencyjne na rynku ? szukam pieca na lata z dobrym serwisem - czy defro to dobry kierunek ?

 

Po co pytasz? w innym poscie stwierdziłes ze

"ale pod względem ceny wypada defro bardzo konkurencyjnie do producentów dostepnych na rynku

poszperałem już na ten temat i jest to naprawdę dobra marka za rozsądne pieniądze o wysokim standardzie produktowym"

Chcesz reklamować to załóz PP. Swoją drogą gdzie sie podziali obroncy interesów tego forum ze nie widzą kryptoreklamy, gdzie moderatorzy ktorzy chętnie rozdaja banany za dyskusje a nie widzą tego co powinni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu żadnego promowania marki -od niedawna badam temat -dużo czytam o kotłach kondensacyjnych -oraz pytam też na innych forach jak dobrze prześledzisz i pisze i pytam - to mojej stwierdzenia że marka jest konkurencyjna cenowo i ma dobre opinie - no i to polski produkt wiec git

to chyba raczej z Twojej strony jest obrona w/w marki imergas lub innej ale nie podkreslam tej problematyki nie jest moim celem robieniem tu jakis waści - grzecznie pytam -odpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu żadnego promowania marki -od niedawna badam temat -dużo czytam o kotłach kondensacyjnych -oraz pytam też na innych forach jak dobrze prześledzisz i pisze i pytam - to mojej stwierdzenia że marka jest konkurencyjna cenowo i ma dobre opinie - no i to polski produkt wiec git

to chyba raczej z Twojej strony jest obrona w/w marki imergas lub innej ale nie podkreslam tej problematyki nie jest moim celem robieniem tu jakis waści - grzecznie pytam -odpowiadam

 

Nie bronie Immergasa, to tylko przypadek ze akurat w tym wątku sie wypowiedziałem. Wystarczy przesledzic Twoje posty dotyczące kotłów Defro. NIe masz nie uzywasz, nie widziałes w realu ale wiesz i napisałes ze to super marka. Swoją drogą taką firmę jak Defro nie stac na profesjonaną reklamę i uprawiac kryptoreklamę. Rozumiem ze oszczednosci ale zeby az takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kotła gazowego

porównuję produkty obecnie 4 marek dostapnych na rynku

wybór defro i chwalenie marki to równiez przypadek ponieważ tylko ich instalator podszedł do mojego zapytania rzeczowo

nie chcę być nie uprzejmy ale w Twoim poście jest właśnie sporo wiedzy co jest reklamą a co kryptoreklamą

dla mnie to nieznane pojecia dlatego uczestniczę w forach

darujmy sobie te przytyczki i szukajmy każdy swego na forum

pozdrawiam serdecznie

 

Nie reklamuje zadnych kotłow gazowych, czym sie zajmuję jest w moim PP i nie musze uprawiac zadnej kryptoreklamy. W zadnym w Twioch wczesniejszych postów nie zauwazyłem nazwy innych producentów., tylko Defro odmienione przez wszystkie przypadki. Na rynku jest dostepne nie 4, a duzo duzo wiecej producentów. Skoro nikt sie nie wypowiedział na temat kotłow gazowych Defro nalezy sadzic ze sa one mało popularne a ich jakosc i awaryjnosc długoterminowa jest wielką niewiadomą, a brak odpowiedzi czyni dalsze zapytania o te kotly bezcelowym chociaz w przypadku reklamy celowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...