Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tesslagreen - skropliny nie trafiają do kanalizacji, zalewa podłogę


Recommended Posts

Jak w temacie, to są popularne reku więc proszę Was napiszcie jak wygląda u Was kwestia skroplin.

Mój reku instalator uruchomił dokładnie 5 dni temu. Dziś nad ranem zaczęło się z niego lać dosłownie ciurkiem, zalało pół pomieszczenia.

Oczywiście dopadłam ustrojstwo z kluczem imbusowym i co zobaczyłam ?

Skropliny zamiast wpadać do otworu z rurą kanalizacyjną wylewają się bokami, przez komorę czerpni i wyrzutni.

Rura kanalizacyjna niemal sucha a na podłodzie powódź !

 

Napewno kontrolowaliście Wasze reku, ktoś miał taki problem z Tesslą ?

Może ten magik za mocno upychał rurkę kanalizacyjną od syfonu fi 40mm i wypchnął tam tą blachę do góry ?

Mam AirPack 650h, jeszcze z blaszaną (rdzewiejącą) obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam thessle, zwykłego airpacka 400 i miałem to samo. W skrócie: kilka miesięcy po montażu przez ekipę, przykręciłem dwa wyciągi w kuchni i odkręciłem bardziej w łazience. Chciałem żeby reku bardziej zbierał zapachy. Jak przyszła zima to też zaczęło mi zalewać kotłownię. Przechyliłem trochę reku w stronę odpływu ale to nic nie dało. Zadzwoniłem po ekipę która mi montowała i okazało się że po odkręceniu tych dwóch wyciągów z kuchni przestało się wylewać z rekuperatora. A wylewało się i z miejsca odpływu i z miejca połączenia obudowy bocznej z obudową dolną. Miałem też duże różnice w temepraturach - wyciągało 20st na nawiewało np 10st. Po odkręceniu tych wyciągów z kuchnie teraz w zimę mam zazwyczaj ok 3st mniejszą temp nawiewaną od wywiewanej.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

przyjechał instalator, stwierdził że czegoś takiego jeszcze nie widział

przechylił centrale w stronę odpływu, wymienił syfon i kazał meldować o efektach.

Efekty niestety były słabe.

Po tygodniu przyjechał serwis Tessli

Panowie rozebrali centralę, uszczelnili, uznali że jakaś listewka jest źle przyklejona, poskładali i postanowili jeszcze sprawdzić ustawienia wentylatorów

i tu nastąpił przełom ponieważ wentylator nawiewny był nastawiony na 9W a wywiewny na 6W.

Nie znam się na tym ale oni powiedzieli że przy takich ustawieniach w centrali wytwarzało się nadciśnienie i ta własnie różnica ciśnień mogła powodować rozlewanie się skroplin po całej centrali.

Ustawili oba wentylatory na 9w i pojechali

z centrali przestało się lać za to w domu mam przeciąg (chyba te 6w było właściwszą opcją)

 

Finał.

NIE POLECAM MOJEGO WYKONAWCY.

Edytowane przez karolkak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

agb nie mam pojęcia, pewnie masz rację .

 

ale jest ciąg dalszy tej historii.

 

w konsekwencji zmiany mocy wentylatora doszło do rozregulowania pracy reku, więcej nawiewa niż wyciąga.

firma która instalowała i wezwała serwis tessla bo nie wiedziała co zrobić z lejącym reku twierdzi że to nie ich problem i że mam walczyć z tessla

ja awarię zgłaszałam do instalatora nie do tessli i od instalatora wymagam doprowadzenia naprawy do końca

 

WP_20200803_09_05_38_Pro.jpg

 

 

i niestety właśnie szykuję się do batalii sądowej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...