Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt WB3473 pracownia AGROBISP


Recommended Posts

  • 3 weeks później...

Ja również buduję wg. tego projektu. Jestem obecnie po etapie zbrojenia ścianek kolankowych. Nasz kierownik zalecił wykonanie wieńców w fundamencie i na ściance kolankowej, których brak w projekcie oraz wykonania stropu gęstożebrowego ( to akurat może być jego widzimisię ) - w projekcie jest monolityczny. Budujemy z PTH 30P+W + ocieplenie. Tomra, z czego budujesz i jak planujesz ogrzewać swój domek. My mamy poważny dylemat, ponieważ chcieliśmy ogrzewanie olejowe, ale mamy problem z pomieszczeniem całej aparatury ( kotła, zbiorników...) w tej ogromnej :wink: kotłowni.

Również czekam na uwagi o WB3473. Pozdrawiam.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Beato!!!

Długo czekałem na odzew ale w końcu się opłaciło.Na początek chyba Cię rozczaruję-jestem dopiero na etapie adaptacji projektu.W samym projekcie nie robiliśmy rewolucji.Jedyne zmiany to podobnie jak u Ciebie strop monolityczny na gęstożebrowy i w konsekwencji tego(podobno ma być wygodniej)dodanie jednego stopnia schodów w ich górnym biegu.Zlikwidowaliśmy obydwa okna połaciowe,ale chyba tylko dlatego , że naczytałem się o mozliwych dużych oszczędnościach na etapie kupna i adaptacji projektu.Ostatnia zmiana (w związku z plagą złodziejstwa w naszym kraju)to zastąpienie okna w garażu i przy drzwiach wejściowych pustakami szklanymi a wkonsekwencji tego kratka nawiewowa w ścianie garażu i poszerzenie wentylacji.Planuję budowę z betonu komórkowego.W pobliżu mam chyba dobrego producenta-SOLBET.Beato,dziękuję za informacje jeżeli coś Ci się przypomni-pisz. Na koniec jeszcze jedno! Ponieważ zamierzam wziąć kredyt na stan surowy -na ile wyceniasz ten etap? Ruszam na wiosnę!!!!!Sory,pytałaś o ogrzewanie-początkowo niestety butla ponieważ w przeciągu 1-2 lat ma pojawić się gaz ziemny.

Chciało by się napisać "ściskam" ale ponieważ jest to nasz pierwszy kontakt, całuję serdecznie - Tomra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jeśli chodzi o koszty stanu surowego, to wszystko na bieżąco skrzętnie notuję, kiedy zaś nasz domek osiągnie w końcu stan surowy, co prawdopodobnie nastąpi w tym roku, postaram się podliczyć i przekazać wynik. My niestety nie w porę pomyśleliśmy o tym, że schody są tam policzone na styk ( ostatnio gdzieś tam chyba nawet na forum wyczytałam, że projektanci zaniżają kubaturę kosztem właśnie schodów ) i musieliśmy się ratowac zabiegowymi. Nie wyszło to w sumie najgorzej, ale nie tak miało być...zawsze to jednak lepsze niż strome stopnie. Zawsze staramy się brać pod uwagę to, że po tych schodach będą chodzić również nasze dzieci z których jedno dopiero będzie się uczyło chodzić. Wracając zaś do kosztów, wciąż odczuwamy pozytywne skutki tego, że domek jest prosty i nieduży - mniej punktów do tyczenia, tańsza robocizna, mniej odrzutów przy kryciu dachu itp.

Pozdrawiam.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy już więdźbę, w przyszłym tygodniu będziemy kryli blachodachówką. W projekcie zestawienie drewna na więdźbę nijak nie da się dopasować do tego co jest w rzeczywistości. Poza tym nasz wykonawca narzekał sobie że krokwie są narysowane tak byle jak, nie jest to za bardzo czytelne. A co do odpadów blachodachówki, to trochę ich niestety będzie :sad:.

Tomra, rezygnacja z okien połaciowych to rzeczywiście spora oszczędność, ale radziłabym w tej sytuacji powiększyć otwór w ścianie sypalni ( tak na moje oko, to bez tego okna w dachu byłaby ona trochę za ciemna ) i pomyśleć jednak o jakimś alternatywnym oświetleniu schodów. Pozdrawiam. Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato,

przede wszystkim gratuluję Tobie i Twojej rodzinie postępów

w budowie.Dziękuję za cenne uwagi i spostrzeżenia - zastanowimy

się nad powiększeniem okna.Chciałbym zapytać o Twoje zdanie na

temat słupa pomiędzy schodami a salonem - czy to dobrze wygląda?

Mieliśmy w związku z tym mały konflikt małżeński:żona była za

ścianą(oczywiście nie dosłownie),ja natomiast za słupem :wink:

W końcu jednak,stanęło na moim!Cały czas piszę o zmianach adaptacyjnych.Jeżeli chodzi o postęp w pracach papierowo-budowlanych,to w piątek 27.09 składam wniosek o pozwolenie na budowę.Podobno gmina ma uporać się z papierami w ciągu tygodnia(to chyba szybko).W związku z tym mam problem:czy robić przed zimą(np.pażdzierniku)fundamenty,czy wytrzymać :roll:że skrzętnie notujesz budowlane wydatki i w odpowiednim momencie przekażesz mi niezbyt szokujący raport:eek:

Do rychłego napisania-tomra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słupa, to u nas było odwrotnie: Mąż za ścianą, ja za słupem, ale też stanęło na słupie. U nas przed słupem będzie jeszcze kominek ( tzn komin już jest ) i wygląda to nie najgorzej, przynajmniej na razie. A co do kosztów, to w przyszłym tygodniu postaram się coś tam podliczyć. Beata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wyższości jednych pokryć dachowych nad innymi jest już wiele wątków, polecam ich lekturę. Co do ceny, to nigdy tego dokładnie nie wyliczałam, ale warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, nie tyko cenę materiału podstawowego i akcesoriów, lecz również cenę drewna, robocizny... Wybrałam blachodachówkę bo jest lekka. W tej chwili nie mam już odwrotu, jako że murarz spaprał nam trochę robotę - tzn za słabo zazbroił ścianki kolankowe:sad:.

Oszacowałam wstępnie koszty stanu surowego otwartego. Od wytyczenia budynku przez geodetę do docelowego pokrycia dachu, ale bez podłogi na gruncie ok. 67 tys pln. Tomra, trochę więcej szczegółów wysyłam Ci na priva. Pozdarawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w kwestii dużo czy mało? Przedstawiłem Twój kosztorys znajomej,która również buduje.Stwierdziła:" żeby osiągnąć taki wynik musieliście sami połowę roboty wykonać":cool:Dla mnie jest to pierwszy realny kosztorys,który dokładnie trafił w moje wyobrażenia na ten temat.Beato,jeżeli możesz napisz w jakim rejonie świata(półkula ,kontynent:grin:)budujesz.Na koniec pytanie szczegółowe.Jakie masz fundamenty? Bo moje w adaptacji rozbuchały się do 50i60cm(a beton kosztuje)

Pozdrawiam Tomra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomra, szczegółowy kosztorys wysłałam Ci nie bez powodu. Prawie wszystkie roboty zlecaliśmy wykonacom ( bez rachunku ), ale z większości z nich byliśmy niezadowoleni ( z niektórych nawet bardzo ). Do tych kosztów należałoby jeszcze doliczyć koszty dodatkowe: przyłącza, ogrodzenie, zorganizowanie zaplecza socjalnego, koszty zakupu i "bycia tam" ( paliwo, telefony, czas ), piwo dla wykonawców :wink:.....

Co do fundamentów, to u nas jest 40cm + zbrojenie ( w projekcie jest bez zbrojenia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczególniając wypowiedź żony na temat budowy fundamentów:

 

1. fundamenty w projekcie są oczywiście węższe ale ustaliliśmy z naszym kierownikiem i potem również z wykonawcą 40cm szerokości pod scianami zewnętrznymi, garażem i ścianami nośnymi,

 

2. w projekcie fundamenty nie są zazbrojone, ale nasz kierownik uznał zbrojenie za niezbędne - my również nie mieliśmy co do tego żadnych wątpliwości,

 

3. poza tymi zmianami wylaliśmy fundament około 20-30 cm ponad poziom gruntu a na tym 2 warstwy bloczków betonowych i 1 warstwa cegły czerwonej.

 

W naszej okolicy poziom wód gruntowych jest stosunkowo wysoki, dlatego też fundament podnieśliśmy o kilkanaście cm w stosunku do projektu.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jacus dnia 2002-10-10 10:55 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podnoszę wątek, ponieważ właśnie zakończyliśmy tegoroczny sezon budowlany i rozliczyliśmy ostatnie wydatki. Podaję więc ostateczny koszt stanu surowego otwartego: 70 tys zł. Koszt, który podałam wcześniej - to były wstępne szacunki - stan surowy nie był jeszcze wówczas zakończony. Na ostateczny wzrost kosztów wpłynęły:

1. Konieczność dokupienia materiału na ściany działowe

2. Wyższa niz się spodziewliśmy cena robocizny za obróbki dachowe

3. Wykonanie instalacji kanalizacyjnej oraz zainstalowanie wkładu w kominie

4. opłata za prąd do celów budowlanych

Pozdrawiam. B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie myślałem,żeby Ciebie w jakiś sposób wywołać ale żaden pretekst budowlany nie przychodził mi do głowy.Jesteś bardzo solidną korespondentką z własnej budowy.Ja niestety trwam w zimowym maraźmie i czekam na wiosnę.Wszystkie sprawy papierowe mam załatwione,w związku z tym,nie pozostało mi nic innego, tylko czekać.Dziękuję za ostatnią wiadomość.

Twoje relacje cały czas utwierdzają mnie w pewności ,że wybrałem dobry projekt.

Byle do W I O S N Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam TOMRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomra, czy planujesz mieć okiennice?

Dla mnie wcześniej wydawało się to być bez znaczenia, ale jestem świeżo po spotkaniu grupy warszawskiej, gdzie po obejrzeniu naszego projetu padło stwierdzenie że okiennice być MUSZĄ, ponieważ bez nich domek nie będzie miał wyglądu.

I jeszcze coś. W naszym projekcie wprowadziliśmy kilka zmian, do tych najbardziej istotnych należy podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak. Efekt - ten praktyczny jest rewelacyjny: niewielkim kosztem mamy więcej przestrzeni w sypialniach i (co najważniejsze) stryszek, w którym można się zmieścić w postawie stojącej. Niestety, rozwiązanie ma też swoją wadę - strona estetyczna :wink: ). A gdybyś tak był z rodzinką przejazdem w okolicach W-wy, spróbuj się skontaktować, chętnie zaprosimy na plac boju i zaprezentujemy.. Pozdrawiam. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beato,

sprawa okiennic była przez nas i naszych budowlanych znajomych oczywiście rozpatrywana.Z punktu widzenia estetyki nie ma dyskusji-jestem zwolennikiem architektury śródziemnomorskiej,a tam każdy domek ma piękne lub mniej piękne okiennice.Sądzę że jest to uwarunkowane klimatem.Niestety tego słońca i upałów nie da się przenieść do Polski.Dlatego nie wyobrażam sobie zamykania i otwierania okiennic np.przy temperaturze -20st.Myślimy o roletach schowanych w nadprożach,a estetycznie szukamy kompromisu

może coś domalujemy(znajomi doradzali szyby antywłamaniowe i atrapy okiennic).Co Ty na to ???

Pozdrawiam Ciebie i Twoją Rodzinę-Tomra.

P.S.Dziękuję za zaproszenie jeżeli będziemy chcieli skorzystać dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...