Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Długi weeekend - odpoczywamy czy na budowie ?


Recommended Posts

ludziska, ale jesteście zakręceni :wink: :lol:

 

chyba nikt tutaj nie wspomniał o dobrym filmie, spektaklu czy też spotkaniu ze znajomymi.

 

Rozumiem, że nie czas na spacery, ale do tego stopnia tylko budowa :o

 

no, sam się czasem zmuszam na wyjście do kina :wink: , gdy na budowie materiał leży ... :lol:

 

ale na pywko ze znajomymi, nie trzeba mnie namawiać, szczególnie już w nowych murach.

 

Nie zapominajmy o "normalnym" życiu.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) My dokladnie jak Pascall , tez zaczelismy zabijac otwory , a chcemy zdazyc zanim miejscowi zmarzna i stwierdza, ze nasze stemple i deski po szalunkach juz sa nam niepotrzebne. :lol: Ale to i tak nie praca, a sama przyjemnosc ! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzien swietowalem - a jakze - na budowie :lol:

Plan zostal wykonany - kanalizacja ułożona.

 

A propos pytanie - jeżeli ze spadku wychodzi mi że rura pomarańczowa fi110 będzie przez jakieś 2m zabetonowana swoją górną połową a dolną będzie leżeć w ubitym piasku - czy to jej jakoś zaszkodzi? Czy lepiej jednak całą dać w piasku? Wszelkie uwagi mile widziane.

 

I druga kwestia - o czym mogłem zapomnieć? O tyle ważne że być może w sobotę zasypię fundamenty piaskiem a wtedy będzie już za późno. Do tej pory mam zrobione:

- rozprowadzenie kanalizacji pomarańczowymi rurami fi110 i fi160 z wyjściem na zew. budynku

- zrobione doprowadzenie powietrza do kominka z zew.

- wprowadzone z zewnątrz 6 rur osłonowych Arota fi75 do pomieszczenia gospodarczego do kabli elektr. wody do podlewania ogródka i innych z rezerwą na przyszłe pomysły

- wprowadzenie uziemienia fundamentowego do pom. gosp.

i ..... no właśnie ostatnia szansa zanim zasypię

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za Wasze pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga kwestia - o czym mogłem zapomnieć?

 

 

 

Jeśli będziesz miał kominek, to rura PVC doprowadzająca powietrze do spalania, 100-150 z wyjściem w miejscu gdzie będzie wkład.

 

 

Cz.

 

Dzieki o tym udało mi się jednak nie zapomnieć. Mam pomarańczową 110 którą mam zamiar zakończyć na zewnątrz taką wywiewką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, ale jesteście zakręceni :wink: :lol:

 

chyba nikt tutaj nie wspomniał o dobrym filmie, spektaklu czy też spotkaniu ze znajomymi.

 

Rozumiem, że nie czas na spacery, ale do tego stopnia tylko budowa :o

 

no, sam się czasem zmuszam na wyjście do kina :wink: , gdy na budowie materiał leży ... :lol:

 

ale na pywko ze znajomymi, nie trzeba mnie namawiać, szczególnie już w nowych murach.

 

Nie zapominajmy o "normalnym" życiu.

 

Cz.

 

 

Czesłav, mozna przyjemne z pozytecznym

czyli mozntaz armatury przy pifku, zerkając na "Zemste" ... :wink:

 

ja mam pytanie w sprawie tych sznurków.....kiedy geodeta wyznacza dom..po zdjeciu humusu czy przed......jak przed, to jak te sznurki czy tam paliki chronic??......i nie smiać sie i nie pastwic nowa jestem...:)

 

hadzar - kiedy wyznacza ?

wtedy kiedy Ty to określisz ...

 

czy przed czy po zdjeciu humusu?

nie ma znaczenia ...

ławice moga byc w odległosci zarówno 1 m jak i 5 m od budynku zlokalizowane

i nie musza byc przeszkoda dla koparki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...