Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawilon ogrodowy - wymiana dachu na sztywny


Recommended Posts

Majsterki potrzebuje porady, posiadam pawilon ogrodowy, gdzie konstrukcja jest metalowa. Dach obecnie jest 4spadowy materiałowy. Planuję zrobić jednospadowy na konstrukcji drewnianej ale chcę wykorzystać obecna konstrukcje metalową i na niej wesprzeć dach z poliwęglanu. Na zdjęciu jest ukazane jak wygląda konstrukcja, a na drugim mój plan jak to ja widzę. Proszę o porady czy na to ma sens i jeśli tak jakie zastosować krokwie, łaty i co ile je kłaść?

1nam.jpg

2nam.jpg

3nam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać to bardzo lekka konstrukcja, to co chcesz zrobić to dociążenie ok 300 kg.

Jeśli mogę coś doradzić to absolutnie nie polecam takiej konstrukcji, jest niebezpieczne i bardzo nietrwałe. Jeśli chodzi o poliwęglan to można to zrobić niekoniecznie na konstrukcji drewnianej - aluminiowa nitowana będzie tu wyznacznikiem lekkości , a wymiary mocowania uzależnione od wymiarów płyt z poliwęglanu.

Samego kształtu dachy również nie polecam zmieniać , ta konstrukcja jest tak oparta że siły działające na podpory są równomiernie rozłożone i nie wymaga się takich wytrzymałości, jak przy dachu jedno czy dwuspadowym.

Odwzorowanie tego kształtu z zapewnieniem stabilności przy użyciu lżejszych materiałów jest możliwe, w innym przypadku obawiam się o stabilność całej konstrukcji i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...