Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do mieszkających w BK!


macio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ależ to ma niewielkie znaczenie, są ważniejsze rzeczy w procesie budowy domu, choćby kolor tych ścian ...

 

wpierw odpowiedz sobie na pytania - aby się nie powtarzać, zajrzyj do tego watku ;

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36176

 

Dodam jeszcze jedno pytanie ;

 

z czego deklaruje Ci, dobrze wybudować dom Twoja ekipa ?

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę gościu, że nie bardzo zrozumiałeś moje pytanie, więc ci wyjaśnie:

pytałem głównie osób mieszkających w BK czy sa zadowoleni z wyboru tego materiału, czy gdyby budowali jeszcze raz to też z BK. Natomiast w wątku, który przytoczyłeś, nie ma na ten temat zupełnie nic...więc jeżeli nie masz nic sensownego do napisania to tego nie rób...(chyba, że nabijasz sobie licznik napisanych postów...)

 

Dzięki koko za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny Macio,

 

w kwestii formalnej,

 

nie nabijam sobie licznika, te cyferki mnie poprostu wq..,ale cóż :evil:

 

Gdybym chciał nabijać sobie licznik to logowałbym się od pooczątku jak tylko jestem na tym forum, a wierz ( albo nie ) parę latek czytuję i "pisuję" tutaj :wink:

Kiedyś można było pisać tu anonimowo jako "gość", teraz trzeba się logować. Moim protestem przeciw logowaniu jest mój nick ( gość był już zajęty ).

 

w kwestii BK,

właśnie zbudowałem z BK i sporo mógłbym o tym powiedzieć,

a najkrócej ( naprawdę serio ) odpisałem Ci w poście powyżej, to Ty nie zrozumiałeś ....

Też roztrząsałem kiedyś temat z czego budować, i wybudowałem z BK ustawiając sobie priorytety, z czego najważniejszym było bardzo solidne wykonanie śwciany przez mojego wykonawcę, o czym mmnie zapewnił pisemnie w umowie.

Czy wybudowałbym ponownie z BK ?

Nie potrafię Ci powiedzieć, naprawdę jest to nieważne.

Jak zbudujesz dom, to zrozumiesz, że ważniejsze są inne czynniki, to trochę jak w reklamie piwa żywiec "co jest ważne" :wink:

No to po pywku Macio :wink:

 

I tyle.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurcze może jeszcze jedno, tak mnie poruszyłeś.

 

wyobraź sobie swój domek, siedzisz w fotelu i patrzysz na ściany,

 

bo jakoś sobie nie mogę wyobrazić swojego zadowolenia z powodu ścian z takiego czy owego materiału. bardziej z solidnego wykonania, uzyskania założonych terminów, założonych parametrów itp.

 

Ponawiam !

zadaj sobie pytanie co jest dla Ciebie ważne w konstrukcji ściany i to zrealizuj.

 

A każdy kto wybudował z materiału A, B lub C zawsze Ci powie, że jest zadowolony, a jeśli nie jest to znaczy, że ekipa schrzaniła a nie materiał był do d...., no chyba że wybierzesz zupełnie pozaklasowy to będziesz przeklinał.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Gościu:

 

skoro kolor ścian miałby być ważniejszy to można by je z tektury zrobić... :wink:

porządna ekipa z każdego materiału powinna porządnie wybudować...

a czym masz ocieplone ściany?z tego co jestem zorientowany to poleca się wełnę bo paroprzepuszczalna i takie tam bzdety...a jak jest z tym w rzeczywistości?

 

P.S.

Piwko lubię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zbudował.

w końcu ktoś prosto odpowiada

 

macio gościu01 ma racje jak się otynkuje to ważniejszy staje jest kolor a nie z czego ściany i nie potrzebnie tak skaczesz, ten i podobny temat był 100 razy, użyj funkcji szukaj i nie wymagaj pisania w kółko o tym samym, bo człowiek przynajmniej Ci pomógł, a Ty nawet się nie wyśiliłeś i nie przejrzałeś archiwum tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zbudował.

 

wiem Jezier, znam Twoje preferencje i bardzo szanuję, mają swoje uzasadnienie, świadomie wybrane.

To jest wybór inwestora - każdego z nas.

 

A wiesz, że pierwsze 100, no może 20 domów, które obejrzeliśmy z małżonką to były konstrukcje drewnaine :D

 

Ale biorąc wszelkie za i przeciw, mnie wyszło, że będzie BK, ale w moim domu jest dużo drewna.

Inni wolą ściany czerwone inni białe itd.

 

Dyskutowaliśmy też kiedyś o wpływie rodzaju ścian na akumulację i sterowanie ogrzewaniem. Wszystko było przeplatane wątkami wilgotności i oddychania itp.

 

Po wybudoweaniu domu stwierdzam, że były to ciekawe dyskusje, wiele się dowiedziałem, ale teraz cieszę się zupełni czym innym niż świadomością jednego czy innego materiału.

 

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zbudował.

 

wiem Jezier, znam Twoje preferencje i bardzo szanuję, mają swoje uzasadnienie, świadomie wybrane.

To jest wybór inwestora - każdego z nas.

 

A wiesz, że pierwsze 100, no może 20 domów, które obejrzeliśmy z małżonką to były konstrukcje drewnaine :D

 

Ale biorąc wszelkie za i przeciw, mnie wyszło, że będzie BK, ale w moim domu jest dużo drewna.

Inni wolą ściany czerwone inni białe itd.

 

Dyskutowaliśmy też kiedyś o wpływie rodzaju ścian na akumulację i sterowanie ogrzewaniem. Wszystko było przeplatane wątkami wilgotności i oddychania itp.

 

Po wybudoweaniu domu stwierdzam, że były to ciekawe dyskusje, wiele się dowiedziałem, ale teraz cieszę się zupełni czym innym niż świadomością jednego czy innego materiału.

 

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Jezier,

mnie też bardzo podoba się kamień polny, tylko jak parametry zapewnić, szczególnie dla prądu, he ?

 

No dobra, może jeszcze raz o tych ścianach,

mamy nowego kolegę "Macio" i trochę ma racji, albo się pisze albo trza sobie dać spokój.

Zaglądam na inne fora i często też zadaję lamerskie pytania, chociaz mdzalewscy ma rację, trzebaby częściej używać funkcji szukaj.

 

Macio,

 

1. zastanów się ile masz kasy ;

a) mało - najmniej skomplikowane ściany i nie chodzi tylko o materiał ale także o nieskomplikowany kształt budynku.

b) dużo - ścian trójwarstwowa, dom wymyślny

 

2. zastanów się ile masz czasu na budowę ;

a) mało - chyba najszybciej buduje się z BK,

b) dużo - może być i kamień polny,

 

3. z czego najchętniej buduje Twoja ekipa - z tego zrobi Ci najlepiej

 

4. czym będziesz ogrzewał i w jakim trybie

a) prąd - inwestuj w "najcieplejszą ścianę jaka jest dostępna na rynku

b) gaz - możesz pofantazjować z innymi materiałami na rynku.

 

5. akumulacja ciepła przez ściany ;

a) będziesz chciał szybko zagrzać dom, wychodzisz i nie musi być w nim ciepło,

b) o dużej akumulacyjności - życie toczy się ciągle, lub ogrzewasz dom w dwu taryfach prądem,

 

6. oddychanie ścian ;

a) bzdura

b) bzdura

 

7. jaki materiał masz w najbliższej hurtowni ?

nie ściągaj go z drugiego końca Polski.

 

8. Rodzaj ściany ;

a) jednowarstwowa - chyba najlepiej BK 400,

b) dwuwarstwowa ;

b1) jeśli Ci się nie spieszy to 24BK 500 z ociepleniem po 1-2 sezonach ( wysuszenie ścian )

b2) jeśli Ci się spieszy to Porotherm + ocieplenie ( Porotherm przyjmuje mniej wilgoci, chociaz można budować BK na klej, ale trzeba b. dobrą ekipę ).

 

Może inni forumowicze dodadzą parę punktów.

 

 

Macio, zrób sobie tabelkę, podziel na rubryki, wpisz pytania, okreś ich wagę i uczciwie sobie wypełnij. Zrób to szybko i do przodu z budową ! :D

 

Cz.

 

P.S.

Macio dopiołeś swego, gdyż poraz fefnasty piszę to samo :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz. parametry się zapewni. Kamień polny byłby zewnętrzną warstwą konstrukcyjną. Od wewnątrz dałbym izolacyjną warstwę wełny i nie wiem czy płyty GK lub gipsowo włóknowe, czy nawet jakąś cienką ceramikę. Taka ściana trójwarstwowa ale odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jezier mamy ten sam syndrom :lol: :lol: :lol:

 

Też zaczynam kombinować, jaki ten następny mój dom będzie :lol:

 

Ale troszku kredytu mam, z którym parę latek się będę bujał :cry:

No ale mam jeszcze trochę życia przed sobą, tak myślę..., gdyż wieku inżynierskiego ze słynnego serialu jeszcze nie osiągnąłem :D

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...