Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kosa spalinowa- żyłka sama się rozwija


Recommended Posts

Witajcie,

może ktoś będzie miał jakiś pomysł bo mi już się skończyły. Mam problem z kosą spalinową, a właściwie z żyłką która rozwija się sama podczas koszenia. Używam kosy Hyundai HY-BP508-22-T (tak naprawdę jest to NAC) już 2 sezony. Pod koniec tamtego roku zaczęły się problemy z samo rozwijającą się żyłką. Podczas koszenia sama się rozwija- jeżeli koszę z osłoną to po 10m2 nóż ścina mi całą szpulę, a kosząc bez osłony rozwija się tak, że silnik albo nie ma siły jej rozpędzić albo wkręca się w głowice i stopuje kosę. Po pojawieniu się problemu stwierdziłem, że to pewnie oryginalna głowica się uszkodziła i kupiłem jakąś po taniości żeby tylko dokończyć ostatnie koszenie przed zimą. Niestety na nowej głowicy ten sam problem. W zimie zamówiłem głowicę Garden Load&Go i po dzisiejszym koszeniu ręce mi opadły. Znowu to samo.

Głowica oryginalna, nawijana ręcznie, a ta tania i Garden z łatwą opcją nawijania bez rozbierania głowicy. Na wszystkich ten sam objaw.

Obecnie mam żyłkę okrągłą, 2.4, ale poprzednio próbowałem na żyłce typu kwadrat oraz gwiazdka, również 2.4.

Czy rozwijanie żyłki ma cokolwiek wspólnego z samą kosą? Może obroty za duże? Sam już nie wiem czego się czepić skoro na różnych głowicach, na różnych żyłkach jest to samo.

Aha, jeszcze jedno. Żyłka rozwija się nawet w powietrzu, tzn. jak podniosę kosę i dam gazu nie dotykając ziemi (czyli grzybek do rozwijania na głowicy nie jest naciskany / uderzany o ziemię). :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, koszę działkę regularnie od 5 lat, także raczej w dobrą stronę nawijam. Tym bardziej, że rozbierać głowicę musiałem tylko w oryginalnej głowicy. W obecnej Garden nie mam nawet możliwości nawinąć w złą- przewlekam przez środek i kręcę zgodnie ze strzałkami. Znalazłem jeszcze gdzieś sugestię, żeby przed nawinięciem żyłki namoczyć ją w wodzie. Spróbuję, choć nie wiem co woda może pomóc.

Skoro sama kosa zupełnie nie ma znaczenia to może jeszcze spróbuję z inną żyłką, może troszkę grubszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...