Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład kominkowy wertykalny - LAVA, KRATKI a może coś innego?


B_i_U

Recommended Posts

W przypadku wkładów Romotop Impression można wyprowadzić spaliny do góry lub w bok , to drugie ułatwia wykonanie ciepłych siedzisk obok kominka lub zastosowanie wymiennika akumulacyjnego obok wkładu . Inne ciekawe zastosowanie to wkład w jednym pomieszczeniu a masa akumulacyjna z w drugim [ kominek i drugi piec ? ] Wkłady Impression można stosować jako konwekcyjne lub do zabudowy hypokaustum . Przykład wolnostojącego wymiennika akumulacyjnego marki Romotop .

Akumulacni vymenik Romotop Mammoth_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wieczorem robię średnio jeden załadunek czyli jedno wiadro (przy temp. na zew. w okolicach 0-10st.) i temperatura podnosi się o około 2 stopnie. Nam to pasuje. Jedyny błąd, który popełniłem jest taki, że za dużo ciepła idzie na górę (przez DGP), a za mało zostaje na dole. Ale już nie chce mi się tego przerabiać. Może też dlatego nigdy nie miałem ukropu w salonie.

 

To nie jest kwestia DGP. Tak jak wspomniał Remiks wkład grzeje powietrze. A te chętnie idzie do góry. Jak nie ma DGP to klatką schodową. Obojętnie jak daleko by ona była. I na nic się ma sławetna akumulacja silki, grubych żelbetowych stropów i innego ustrojstwa co to niby ma akumulować energię na miejscu. Piszę to z krótkiego, aczkolwiek, doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia DGP. Tak jak wspomniał Remiks wkład grzeje powietrze. A te chętnie idzie do góry. Jak nie ma DGP to klatką schodową. Obojętnie jak daleko by ona była. I na nic się ma sławetna akumulacja silki, grubych żelbetowych stropów i innego ustrojstwa co to niby ma akumulować energię na miejscu. Piszę to z krótkiego, aczkolwiek, doświadczenia.

 

Zgodzę się w 100%. Dlatego DGP puściłem tylko na parter do najdalej oddalonych pomieszczeń. Na górę natomiast nic nie puszczałem z uwagi na fakt, że kominek stoi praktycznie przy klatce schodowej. Uważam to za dobrą decyzję.

Choć nie wiem czy raz jeszcze bym to robił. Lepszym rozwiązaniem w tych najdalszych pomieszczeniach byłby drugi piecokominek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam. Będąc w trakcie wyboru kominka z płaszczem wodnym do grzania bufora 800 - 1000l (dom 220m2), chciałbym dopytać autora tematu na którą firmę postawił i jak się sprawuje kominek oraz użytkownika donvitobandito czy sprawdza się dogrzewanie góry przy usytuowaniu kominka przy klatce schodowej?

 

U mnie kominek również będzie usytuowany przy klatce schodowej z tym że wbudowany w ścianę za którą jest garaż i tak powinien się zlicować również z kominem. Moje typy to:

- Lava TK Base 22 (22kW układ zamknięty, 20kW na wodę) - cena w okolicach 8000zł

- Unico Nemo 4/24 (tutaj 16kW na wodę) ale możliwość załadunku również od tyłu i podwójnej szyby - czekam na wycenę.

- Romotop jest trzecią opcją ale z racji kilku serii i różnic cenowych nie wiem, która opcja dla mnie będzie najlepsza.

 

Proszę o opinię na temat powyższych opcji bardziej doświadczonych użytkowników. Jestem otwarty na inne propozycje sprawdzonych kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będąc w trakcie wyboru kominka z płaszczem wodnym do grzania bufora 800 - 1000l (dom 220m2), chciałbym dopytać autora tematu na którą firmę postawił i jak się sprawuje kominek oraz użytkownika donvitobandito czy sprawdza się dogrzewanie góry przy usytuowaniu kominka przy klatce schodowej?

 

U mnie kominek również będzie usytuowany przy klatce schodowej z tym że wbudowany w ścianę za którą jest garaż i tak powinien się zlicować również z kominem. Moje typy to:

- Lava TK Base 22 (22kW układ zamknięty, 20kW na wodę) - cena w okolicach 8000zł

- Unico Nemo 4/24 (tutaj 16kW na wodę) ale możliwość załadunku również od tyłu i podwójnej szyby - czekam na wycenę.

- Romotop jest trzecią opcją ale z racji kilku serii i różnic cenowych nie wiem, która opcja dla mnie będzie najlepsza.

 

Proszę o opinię na temat powyższych opcji bardziej doświadczonych użytkowników. Jestem otwarty na inne propozycje sprawdzonych kominków.

Nie ma sensu porównywać usytuowania urządzenia z płaszczem wodnym, z jakimkolwiek innym urządzeniem oddającym ciepło za pomocą konwekcji lub promieniowania podczerwonego. Płaszcz wodny może stać gdziekolwiek, choćby w garażu i dobrze zrobiony grzeje dom perfekcyjne czynnikiem w rurkach i kaloryferach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać usytuowania urządzenia z płaszczem wodnym, z jakimkolwiek innym urządzeniem oddającym ciepło za pomocą konwekcji lub promieniowania podczerwonego. Płaszcz wodny może stać gdziekolwiek, choćby w garażu i dobrze zrobiony grzeje dom perfekcyjne czynnikiem w rurkach i kaloryferach....

 

Na celu nie było porównanie usytuowania kominka a tylko zwrócenie uwagi na fakt że inny użytkownik forum ma w podobnym miejscu zlokalizowany kominek(przy schodach) i ciekawość czy rzeczywiście ciepło się dobrze rozchodzi po górze.

 

Głównym celem jest wybór kominka z płaszczem, który w rozsądnej cenie będzie urządzeniem skutecznym dla którego bufor 1000l nie będzie przeszkodą a przy tym trwałym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze nawiązując do Pańskiego wpisu z dn. 27.01.2017 w temacie "Pomogę i doradzę we wszystkim co dotyczy kominków" mam pytania czy jest już kominek z pw polskiego producenta który chciałby Pan u siebie zamontować?
Nadal twierdzę, że "ciekawość czy rzeczywiście ciepło się dobrze rozchodzi po górze" w kontekście usytuowania kominka z PW nie ma sensu... ;)

Defro robi dobre PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...