Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Redakcjo! Jestem w szoku!


Bio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słowo "ekspert" zobowiązuje.

 

No cóż... sam pare lat temu, gdy pracowałem w branży związanej z wyposażeniem wnętrz napisałem 2 artykuły, które ukazały się w dodatku muratora "M jak mieszkanie". Miło było zobacyć sie w gazecie ze zdjęciem w sekcji expert radzi, jednakże wyglada to w praktyce tak, że murator sam nie ma fachowców branzystów, polega więc na współpracy z różnymi firmami. Tak więc jakich firma ma specjalistów, takie ukazują się artykuły. Moge jeszcze tylko dodać, że u mnie było tak, że nikt nie chciał napisać tych artykułów, a presez się zobowiązał... w moim przypadku zostałem po prostu jeleniem. Tak więc "Jeleń radzi" w wielu przypadkach byłoby bardzie adekwatne niz expert ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Kocioł miałowy tylko z pozoru jest kotłem ze spalaniem górnym.

W razie spalania górnego, powietrze dopływa przez całą warstwę paliwa. Pali się cały wsad paliwa. W kotłach miałowych pali się tylko górna warstwa. Uważam za niefortunne rozpatrywanie dolnego i górnego spalania podając za przykład kocioł miałowy jako kotła ze spalaniem górnym. Warstwa miału ogranicza właśnie przepływ powietrza i gazów. Nie mieści się więc taki kocioł w tej naszej klasyfikacji. A do jakiej kategorii zaliczyć kocioł np. na ekogroszek z podajnikiem, czy pellets?

Ponawiam pytanie .U nas mówią "ognisko kowalskie".Może ktoś bliżej opisać to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościelniku, jak to ponawiasz pytanie? A gdzie ono było poprzednio?

Chodzi Ci o kocioł na ekogroszek? Nie słyszałem takiego określenia, ale kiedyś w handlu były takie małe przenośne żeliwne ogniska kowalskie. Retorta w kotle na ekogroszek jest podobna do tego paleniska kowalskiego, tylko że tam powietrze było wtłaczane od spodu pod nasypaną ręcznie warstwę koksu, a w retorcie na ekogroszek jest podawane powietrze prawie na samej górze po obwodzie. W palenisku kowalskim koks sypało sie ręcznie, tutaj podaje ślimak. Uważam, że tylko wygląd zewnętrzny i materiał z którego są wykonane łączy te dwa paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościelniku, jak to ponawiasz pytanie? A gdzie ono było poprzednio?

Chodzi Ci o kocioł na ekogroszek?

Tak ,sam zadałeś to pytanie do jakiej kategori zaliczyć kocioł na ekogroszek .

Nie słyszałem takiego określenia, ale kiedyś w handlu były takie małe przenośne żeliwne ogniska kowalskie. Retorta w kotle na ekogroszek jest podobna do tego paleniska kowalskiego, tylko że tam powietrze było wtłaczane od spodu pod nasypaną ręcznie warstwę koksu, a w retorcie na ekogroszek jest podawane powietrze prawie na samej górze po obwodzie. W palenisku kowalskim koks sypało sie ręcznie, tutaj podaje ślimak.

W końcu to 21 wiek.

Uważam, że tylko wygląd zewnętrzny i materiał z którego są wykonane łączy te dwa paleniska.

Ciekawe czy można się zgodzić ze stwierdzeniem ,ze kocioł na ekogroszek to specyficzna odmiana kotła z górnym spalaniem.Pewnie to nikomu nie potrzebne,ale lubię wiedzieć co mam.Przy okazji dziękuję Bio za energię którą poświęcasz nam laikom przybliżając sprawy związanie z ciepłem w naszych domach.Twoje wywody są logiczne często poparte ciekawym przykładem,a wszystkie wątki tworzą jedną całość.To że nie znasz odpowiedzi na każde pytanie nie znaczy że nie jesteś fachowcem.Nikt z nas nie jest alfą i omegą tylko człowiekiem.Ale to jeszcze wzmacnia Twój autorytet w przeciwieństwie do tych co wiedzą wszystko.Wystarczy porównać informacje podane na Twojej stronie www z informacjami ekspertów na innych stronach.Nie piszę tego żeby się podlizać tylko żeby podziękować i zachęcić do tego by "nerwy nie puściły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie retortę do spalania ekogroszku można zamontować w każdym kotle. Ze spalaniem dolnym i ze spalaniem górnym. Tutaj procesem spalania zajmuje się nie sam kocioł jako taki, tylko ta retorta. Kocioł jest odbiornikiem ciepła. Przez kocioł przechodzą gazy spalinowe. W kotle zostaje też popiół. Sama retorta nie jest kotłem. Można ją odpalić nawet poza kotłem. Można też kupić samą retortę i dostosować do swojego kotła.

Dziekuję Kościelniku za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparcie drążysz niewygodny (dla kogo?) temat. Ja kiedyś byłem mniej uparty (inny temat - efekt ten sam). Jesteś poważanym autorytetem (praynajmniej w śród forumowiczów) więc zabanować ciebie nie uchodzi. Czyli co pozostało? Udawanie, że nie ma problemu... Mam nadzieję, że się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Web zasiał we mnie jakiś niepokój. Może wg przysłowia: "kowal zawinił, cygana powieszono", kogoś niesłusznie skrzywdziłem. Czuję się z tym źle. Powinienem to inaczej rozegrać, ale jest jak jest. Nerw mnie szarpnął, który jak wiadomo jest najgorszym doradcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...