Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wywiesili?cie dzisiaj flag? na domku ?


sta28

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie nie wywiesiłem, ale chyba czas zmienić stare przyzwyczajenia.

 

Widziałem dzisiaj dwie ciekawe rzeczy, jadąc na budowę, a właściwie już do domu, gdyż dzisiaj minął ostatni dzień możliwej kontroli PINB. Nie zgłosili zastrzeżeń dotychczas do złożonej dokumentacji odbioru budynku. Od jutra jestem na swoim :D,

Tak, że mam swój Dzień Niepodległości ! :D

 

ale wracając do tematu moich spostrzeżeń, widziałem :

 

1. dużego chevroleta, na austryjackich numerach, a za przednią szybą mała polska biało-czerwona horągiewka. Widać, uszanowali nasz Dzień Niepodległości.

 

2. rzeszę samochodów naszych rodaków i otwarte supermarkety, to chyba nie jest sposób na uszanowanie święta.

 

Smutne.

 

Nic nie mam przeciwko otwartym supermarketom w niedziele, ale w Święto Niepodległości, to chyba przesada.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dużego chevroleta, na austryjackich numerach, a za przednią szybą mała polska biało-czerwona horągiewka. Widać, uszanowali nasz Dzień Niepodległości.

 

Cz.

 

 

Czekaj czekaj, dlaczego "nasz" dzien niepodleglosci? Moze za kierownica byl Polak, a moze po prostu bedac w Polsce wykorzystal choragiewke naszego kraju jako wyraz szacunku? 11 listopada swietowany jest w calej Europie, np. w Anglii jako Rememberance Day, dzien upamietniajacy zakonczenie I Wojny Swiatowej. Poswiecony jest pamieci poleglych w akcji i o 11 rano maja miejsce dwie minuty ciszy - dobrowolne, nie narzucone. Co nie znaczy, ze caly kraj sobie robi wolne!

Wczoraj akurat bylam w Tesco, gdy poproszono o dwie minuty ciszy. Caly olbrzymi sklep zamarl, a przede mna dwoje 18-20 latkow, pracownikow uzupelniajacych towary na polkach, z radosnym smiechem popychalo sie i kopalo, kontynuujac prace, dopoki nie podeszla do nich ostro jakas pani "supervisor".

Myslalam o ludziach, ktorzy stracili bliskich w wojnie z Irakiem. Patrzylam na te rozbrykane dzieciaki. Bylo mi smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wywieszałem flagi , ale wczoraj jakiś obraz święty przyjechał w okolice i wieśniaki stringów na płotach ponawieszały , także było kolorowo i świątecznie.

 

swoich sąsiadów nazywasz "wieśniaki" :o

do tego jakbys sie starał obrazić uczucia religijne :roll: Pewnie miała byc to dowcipna odpowiedź, chyba nie mam dzisiaj poczucia humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w wiosce, gdzie się buduję - ani jednej flagi, nawet sołtys. Smutne ...

 

maggie

smutne. to chyba dlatego ze my (polacy) patrzymy na ojczyzne jedynie jak na urzad skarbowy i sejm. wiem ze trudno jest sie tego pozbyc ale ojczyzna to cos innego. to ziemia ktora nam rodzi, morze i gory gdzie chetnie wypoczywamy i historia o ktorej powinnismy pamietac (troche patetycznie ale tak jest). I to dla nich powinnismy okazac szacunek i pokazac dlaczego swietujemy. Panstwo, ktore nas "okrada" to nie ojczyzna, ktora ma swieto.

 

Oczywiscie to, jak kazdy z nas wykorzystuje czas wolny to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w wiosce, gdzie się buduję - ani jednej flagi, nawet sołtys. Smutne ...

 

maggie

smutne. to chyba dlatego ze my (polacy) patrzymy na ojczyzne jedynie jak na urzad skarbowy i sejm. wiem ze trudno jest sie tego pozbyc ale ojczyzna to cos innego. to ziemia ktora nam rodzi, morze i gory gdzie chetnie wypoczywamy i historia o ktorej powinnismy pamietac (troche patetycznie ale tak jest). I to dla nich powinnismy okazac szacunek i pokazac dlaczego swietujemy. Panstwo, ktore nas "okrada" to nie ojczyzna, ktora ma swieto.

 

Oczywiscie to, jak kazdy z nas wykorzystuje czas wolny to inna sprawa.

 

Tom, dokładnie. Ale na jakiej podstawie przeciętny człowiek ma inaczej postrzegać państwo ?...

Piszesz: "państwo, ktore nas okrada to nie ojczyzna, ktora ma święto" - ojczyzna rozumiana "jako moje miejsce we wszechświecie" nie potrzebuje flag, pochodów, okolicznościowych akademii i całego tego "zadęcia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom soyer: pięknie to ująłeś.

 

Ale jak często państwo (to lub tamto prl-owskie albo i jeszcze wcześniejsze) wykorzystuje pojęcia OJCZYZNY i PATRIOTYZMU własnych celów propagandowych. Więc chyba ludziom zbrzydło, pozostają obojętni i traktują 11 listopada w kategoriach wolnego weekendu.

 

A dumnymi Polakami czują się o wiele bardziej, gdy skacze Małysz lub płynie Otylia, a nie w czasie defilady :roll: . I wtedy flag nie brakuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam przeciwko otwartym supermarketom w niedziele, ale w Święto Niepodległości, to chyba przesada

 

No to się, gosciu01, nie zgadzamy i raczej nie zgodzimy. Józef Piłsudski zrobił dla mnie wiele, nie tylko 11 listopada, ale Jezus Chrystus zrobił dla mnie więcej. A jak już w coś się wierzy, to trzeba być konsekwentnym, i uczciwie robić to, co się wie że się robić powinno. Dotyczy to zawsze i każdej sytuacji, nawet jeśli wiadomo, że nikt nie jest nieomylny i że nie wszystko się wie na 100%.

 

Chyba nikt mi nie powie, że konsekwencja i uczciwość to negatywne cechy (chociaż są i tacy, którzy próbują w mediach nazywać je "fundamentalizmem"...).

 

Tłumy "wierzących" jadących w niedziele prosto z kościoła do hipermarketu są dla mnie tak samo smutnym zjawiskiem, jak niekompetentni urzędnicy, partaczący pracę "fachowcy", przekupni policjanci, itd. - to są ludzie niekonsekwentni lub nieuczciwi.

 

Nietrudno się domyślić, że na temat "wieśniaków" zaporożca mam podobne zdanie jak Majka.

 

A flagę wieszać będę (jak już będzie na czym), chociaż rozumiem tych, którzy jej nie wieszają. Nie dlatego, że szanuję polski gospodarczo-polityczny bajzel, tylko dlatego że szanuję Polskę, taką, jaką powinna być. I w ten sposób wyrażam gotowość, żeby jej pomóc stać się taką, kiedy będzie to konieczne. Zrobić to, co trzeba, nie oglądając się na koszty. Dokładnie tak, jak ci, których pamięć w ten dzień przywołujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_J

Maggie odpowiedziala za mnie :D jak mamy postrzegac nasza ojczyzne. I masz racje takie momenty nie potrzebuja flag. Flagi i poczucie obywatelstwa, wspolnoty z innymi ktorzy obok nas mieszkaja, sa wynikiem tych momentow.

Moze jeszcze jeden aforyzm ( ;) ) :

Panstwo potrzebuje nas, my potrzebujemy ojczyzny - dlatego powinnismy pokazywac nasze symbole narodowe nie tylko od swieta 11.11. Jesli tak bedzie to pokazywanie sie z flaga przestanie miec charakter swieta, a swieta narodowe przestana miec charakter wolnego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wywiesiłam flagę mieszkajac w bloku. Tak zostałam wychowana w swoim domu rodzinnym i tak chcę wychować swoje dzieci.

 

tola

a jak przekonalabys innych co do sensu wywieszania flagi?

 

Tom, myslę, że nie jestem od tego, aby przekonywac innych do czegokolwiek. Natomiast własne dzieci mam obowiązek wychować tak, aby nie miały jedynie kosumpcyjnego podejścia do życia.

Wywieszając flagę w dniu 11 listopada oddaję hołd i myślę o Tych Wszystkich, którzy zapłacili cenę najwyższą za to, bym tę biało-czerwoną flagę w takim dniu zawiesić mogła. Jestem im to winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tom_soyer i Maggie :) .

 

Chciałbym jako Polak, żeby ludzie nie tylko czuli się dumni, jak skacze Małysz, ale i na codzień potrafili nie podstawiać sobie nogi, ale dla wspólnego dobra pracować.

 

(Tak, jak chciałbym jako katolik, żebyśmy nie tylko czuli się dumni gdy przyjeżdża Papież, ale i potrafili potem realizować to, o czym nam przypomina... - tak jak poprzednio pisałem, to jest pełna analogia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...