Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym naprawić tynk zduński na zabudowie kominka?


Kelt

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Mam kominek Robi-ren obudowany płytami z akubetu i pokryty tynkiem zduńskim.

 

Ten tynk podobnie jak zwykła cementówka na ścianach jest mocno chropowaty.

Żeby go wygładzić przed malowaniem przecierałem go najpierw siatkami ściernymi, a później żeby było szybciej założyłem papier 40 na wkrętarkę i przesadziłem ze szlifowaniem w jednym miejscu.

 

Generalnie zdarłem za dużo i dotarłem do akubetu.

Warstwa tynku jest dosyć cienka jak się okazało - jakieś 5mm.

 

Pytanie czym to naprawić i jak to zrobić?

 

Czy wystarczy jak dokupię takiego tynku i nałożę na ten poprzedni? Czy trzeba to gruntować wcześniej zwykłym gruntem polimerowym np. Atlasem? Czy zedrzeć całkiem aż do akubetu na tym fragmencie i położyć nowy?

Ze zwykłym tynkiem wiem jak sobie poradzić - jeśli tutaj takie same zasady obowiązują to prośba o info, nie chcę pogorszyć bardziej :)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam kominek Robi-ren obudowany płytami z akubetu i pokryty tynkiem zduńskim.

 

Ten tynk podobnie jak zwykła cementówka na ścianach jest mocno chropowaty.

Żeby go wygładzić przed malowaniem przecierałem go najpierw siatkami ściernymi, a później żeby było szybciej założyłem papier 40 na wkrętarkę i przesadziłem ze szlifowaniem w jednym miejscu.

 

Generalnie zdarłem za dużo i dotarłem do akubetu.

Warstwa tynku jest dosyć cienka jak się okazało - jakieś 5mm.

 

Pytanie czym to naprawić i jak to zrobić?

 

Czy wystarczy jak dokupię takiego tynku i nałożę na ten poprzedni? Czy trzeba to gruntować wcześniej zwykłym gruntem polimerowym np. Atlasem? Czy zedrzeć całkiem aż do akubetu na tym fragmencie i położyć nowy?

Ze zwykłym tynkiem wiem jak sobie poradzić - jeśli tutaj takie same zasady obowiązują to prośba o info, nie chcę pogorszyć bardziej :)

 

Dzięki

Można kombinować. Najlepiej jednak dotrzeć do informacji jak to zrobił wykonawca TEGO tynku i powtórzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kombinować. Najlepiej jednak dotrzeć do informacji jak to zrobił wykonawca TEGO tynku i powtórzyć...

 

Zrobił tak, że wziął tynk, rozrobił wg receptury podanej na opakowaniu i go położył na akubecie :)

 

Z doświadczeń z tynkiem cementowym wiem, że inaczej się kładzie nowy na "gołą" powierzchnię, a inaczej się go naprawia.

Stąd moje pytanie o metodę działania w przypadku takiego tynku, z którym nie mam żadnego doświadczenia. Gdybym znalazł jakąś informację na ten temat nie zakładałbym takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...