Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po wielu latach doświadczenia w produkcji i eksploatacji mosiężnych rozdzielaczy, firma KAN zdecydowała się na totalną zmianę... na plus dla naszych klientów.

 

Zmieniamy technologię i materiał z którego będziemy produkować te najbardziej popularne na rynku instalacyjnym elementy.

Mosiądz zastąpimy stalą nierdzewną, kształt profilu z okrągłego zmieni się na kwadratowy zaś dzięki cieńszej ścianie profilu oraz jego większemu rozmiarowi (obecnie to aż 11/4") prawie dwukrotnie zwiększyła się powierzchnia czynna nowych rozdzielaczy.

 

Z uwagi na materiał z którego są wykonane oraz znacznie większe możliwości hydrauliczne linię nowych rozdzielaczy nazwano KAN-therm InoxFlow.

 

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem:

http://pl.kan-therm.com/news/kan_therm_inoxflow_czyli_mozesz_wiecej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam

 

Kilka pytań bo się gubię w tych rozdzielaczach i oznaczeniach:

1) Do instalacji cwu najlepiej będzie rozdzielacz RVV?

2) Mam 13 pętli podłogówki, a największy u Was rozdzielacz jest na 12obw (pętle z pex18, średnia długość 60-70m). Czy lepszym rozwiązaniem będzie dodanie 1 obwodu do rozdzielacza czy zrobienie instalacji na 2 rozdzielacze po 7 i 6 obw i połączenie na trójniku z pieca?

3) Jaki rozdzielacz do podłogówki? Sterowanie pogodówką z pieca, przepływomierze do regulacji czyli UFN + dodanie sekcji odpowietrzającej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla instalacji wody użytkowej zalecane są wszystkie rozdzielacze serii R..., oczywiście RVV będzie najlepszy daje dodatkową, wygodną opcje odcięcia przepływów na zaworach odcinających zamontowanych w belkach rozdzielacza.

 

2. Dla 13 obwodów ogrzewania podłogowego zalecamy zastosowanie dwóch oddzielnych rozdzielaczy i ich osobne zasilenie.

 

3. Jeśli nie będzie wykorzystywana pokojowa automatyka sterująca to wystarczy rozdzielacz serii UVN wyposażony w grupę spustowo-odpowietrzającą (np. trójnik z zaworem spustowym i odpowietrznikiem wkręcany w belkę rozdzielacza - stary kod: R5541 / nowy kod: 1300257002).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Do współpracy z automatyką sterującą dedykowane są rozdzielacze InoxFlow wyposażone w zawory do siłowników (serie UVS, UVST, UFS, UFST i UFST MAX oraz ze zintegrowanymi grupami mieszającymi USVP i USFP). Siłowniki jako elementy wykonawcze muszą zostać podłączone do listwy sterującej automatyki.

 

W ofercie posiadamy odpowiednie adaptery, siłowniki, a także automatykę sterującą w dwóch wariantach - przewodowa BASIC+ oraz bezprzewodowa SMART.

 

W razie dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Edytowane przez KAN-therm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...