Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czeskie kominki Blanzek- czy ktoś ma???


Boo

Recommended Posts

  • 4 weeks później...

Wyciągam temat, bo też jestem zainteresowany takim wkładem.

Myślę o 700P ew 73P -ale cena... :oops:

 

 

Jak się sprawują Blanzek-i i jaką powierzcznię ogrzewacie/dogrzewacie?

 

W grę jeszcze wchodzi ew. Gabo Les Foyers 14 kW cena - podobna do 700P ale jak z jakoscią?

 

Gdzie kupowaliście Blanzek-a i jaki rabat udało się dostać?

 

A może ktoś przywoził taki wkład z Czech ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mają wkład BLANZEK 700R panorama 12 kw.

Użytkują drugi sezon, zapłacili 2550 za sam wkład, ogrzewają 70m kwadratowych / góra w domu-kostce/, są bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany Blanzek 71. Problemem jest prymitywny system czyszczenia szyby wykonany jako rozszczelnienie tejże w górnej części. Są z tym ogromne problemy, jeżeli komin ma ciąg większy niż podany w parametrach technicznych. Przez rozszczelnienie dostaje się tyle powietrza, że spalanie ładunku następuje w 1- 1.5h. Instalowanie dodatkowego szybra nie zabardzo daje efekty. U mnie różne kombinacje z kominem. które były bardzo kłopotliwe (m. innymi rozbieranie obudowy kominka) i dość kosztowne, nie przyniosły pożądanego efektu. Nie polecam tego wkładu do ogrzewania, najwyżej dla relaksacyjnego zapalenia kilku szczap, które ciąg praktycznie wciąga do komina, chyba, że ktoś ma dostęp do dobrego kominiarza, który sprawdzi dobrze komin i będzie umiał go "dostosować" do tego wkładu, bo inaczej raczej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten sam wklad i ten sam problem. Przy paleniu gwizdze w kominku (jakby byl straszny przeciag), drewno bardzo szybko sie spala.

Mamy DGP z turbinka - rozprowadzenie ciepla do 5 pomieszczen

Nagrzanie domu przy tak szybkim spalaniu drewna staje sie kosztowne.

 

Moze ktos jeszcze ma pomysl jak zmniejszyc ciag w kominie?

 

W_dlugi, czy probowales reklamowac ten wklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. U mnie problem był taki, że sprzedawca przez pół roku nie chciał mi wydać gwarancji. Jak ją otrzymałem, okazało się, że tłustym drukiem napisano, że ciąg komina powinien mieć wartość 12+/-2 Pa nominlnie i 6 +/-1 Pa zredukowany(komin 4- 5m). Autoryzowana ekipa montażowa sprzedawcy oczywiście nie dokonała pomiaru ciągu. I tu jest jedyne trzymanie gwarancyjne, ale trudne do wyegzekwowania, ponieważ "problem" jest w kominie. Uważam jednak, że przy montażu i to jeszcze autoryzowanym, powinienem zostać poinformowany o problemie z kominem i o przyszłych konsekwencjach i powinno mi być zaproponowane rozwiązanie problemu chociażby na mój koszt. Niestety nikt tego nie zrobił. Sprzedawca próbował coś naprawić, ale rozwiązania zaproponowane przez jego ekspertów nie sprawdziły się. W tej chwili z kominiarzem próbujemy jakoś polepszyć stan, ale jest to trudne i każdy ruch wymaga długotrwałego testowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca próbował coś naprawić, ale rozwiązania zaproponowane przez jego ekspertów nie sprawdziły się.

 

A jakie rozwiazania Ci proponowal?

 

U nas tez autoryzowana ekipa montazowa nie dokonala pomiaru ciagu w kominie. Nie zostalismy w ogole poinformowani, ze ten wklad jest rozszczelniony w gornej czesci i jakie moga byc tego konsekwencje.

 

Czy probowales moze czesciowo zakleic to rozszczelnienie szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mAgnes,

oczywiście - zatkanie szczeliny było pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, ale nie było to najlepsze rozwiązanie - szyba po dwóch dniach była poprostu czarna. Poza tym zawsze się znajdą jakieś szczeliny, choćby na popielniku i gwizd w tych szczelinach był poprostu denerwujący. Mam założony dodatkowy szyber, ale nie dał on praktycznie żadnego polepszenia. W tej chwili jestem na etapie testowania pierściania na kominie, który ogranicza wylot spalin ( za radą kominiarza). W tej chwili przy złych warunkach pogodowych ( niskie ciśnisnie powietrza) już "jakoś" się pali, ale gdy ciśnienie ok, jeszcze nie za bardzo. Myślę żeby zrobić większe ograniczenie, ale to już muszę uzgodnić z kominiarzem. Bardzo mi się nie podobają takie eksperymenty z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez zrobilismy doswiadczenie i zakrylismy te szczeline w szybie. Palilo sie duzo wolniej. Mam nadzieje, ze to uszczelnienie wystarczy i nie trzeba bedzie kombinowac z kominem.

A czym uszczelniales wklad? Od srodka czy od strony zewnetrznej?

My zakrylismy prowizorycznie recznikiem, ale oczywiscie to rozwiazanie kompletnie odpada na dluzsza mete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kominku to zupelnie nie daje efektu.

Przy KOMPLETNYM zamknieciu szybra i zamknieciu doplywu powietrza z dolu kominka ( we wkladzie jest taka zasuwka) i tak spala sie bardzo szybko.

Fugas, a Twoj Blanzek tez ma rozszczelniona szybe w gornej krawedzi?

Moze tylko model 71 ma te nieszczesna szybe, a inne nie.

 

Chyba za mamy zepsuty szyber :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ogladałem ponownie Blanzeki. Wszystkie mają rozszczelnioną górną krawędź szyby. Taki jest w nich robiony system oczyszczania szyby. Ale z tego co się zorientowałem, inne wkłady mają taki sam/podobny system kurtyny powietrznej na szybie.

Martwią mnie wasze złe doświadczenia z modelem 71 - bo jest to spory, ładny wkład - ma odpowiednią dla mnie moc. Nie ma za to systemu dopalania spalin. No i ciągle się waham.. :roll:

 

Może ktoś jeszcze się przyłączy i podzieli doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...