Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czeskie kominki Blanzek- czy ktoś ma???


Boo

Recommended Posts

Mam blanzeka 700 od kilku m-cy .. uzywany caly czas i moje spostrzezenia ...

 

- nie zauwazylem aby ten drugi szyber (ten z tylu kominka) do czegos byl przydatny ..

- wkurza taka blaszka ktora przytrzymuje pret szybra (gora) .. mi sie poluzowala i czasami przesuwanie (zamykanie) sprawia problem

- rozszczelniona gorna czesc szyby to bajer .. nic wiecej ...efekt czysetj szyby ?? ..guzik prawda ... rozni sie tym od zwyklego ...ze w zwyklym szyba mniej sie brudzi na dole paleniska ..a w blanzeku u gory.

- nie fortunny jest ksztalt kominka (szkoda ze trapez) - ale i tak 40cm szczapy wchodza.

- reszta ok ... szyber (gorny) nie zakrywa calego wylotu (i tak ma byc)wyglad ladny, mimo ze wyglada na delikatny jest OK

- po wlozeniu kilku duzych szczap okolo 22 ...rano pozostaje zar .. i wystarczy cos dolozyc do szybkiego rozpalenia. Jednak to zalezy od drewna, komina itp.

 

Mimo powyzszych wad .. jestem zadowolony ... porownujac wydajnosc do ceny

 

Cena .. za Blanzeka 700 (12kW) zaplacilem 1500 ..ale to przed majem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Warszawie-okolicach kupowaliście i jakie rabaty dało się wytargować? Ja mam na razie 10%.

Czy na wkłady był VAT 7%? jak tak, to może jeszcze coś w przyszłości się uda odzyskać?

 

Kupowalem w sklepie na Wale Miedzeszynskim (niedaleko ronda z Traktem Lubelskim) z rabatem napewno troszke wiekszym niz 10% ...ale niewiele wiekszym ... i wazne dla mnie bylo ze z transportem ... i placilem 7% podatek i chce odzyskac go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, zresztą jak jesteśmy w UE to nie ma TaxFree. A było o co walczyć, bo baz VAT w Czechach taki wkład kosztuje ~3000 (u nas z VAT ~5100).

Z ciekawości wysłałem maila do producenta - odpowiedź dostałem z firmy TIM Kominki - że oni są generalnym dystrybutorem i u nich mogę sobie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprowadzanie wkładów prosto od producenta jest mało realne. Przedstawiciele handlowi organizuja siec dilerska oraz servis . Jaki producent połaszczy sie na zysk z jednego wkładu w cenie detalicznej ? Co do wkładów Blanzek ..... takie jak wiele innych tylko inna MARKA .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sprowadzanie wkładów prosto od producenta jest mało realne. Przedstawiciele handlowi organizuja siec dilerska ...

Od producenta, czy tamtejszego dilera - kupić można teraz wszędzie. Niestety ceny u nas są b. wysokie. 1000 zł różnicy na wkładzie - to dużo.

Przy zwrocie VAT-u - było jeszcze korzystniej. Nawet z kosztami miłej wycieczki do sąsiadów.

 

... Co do wkładów Blanzek ..... takie jak wiele innych tylko inna MARKA.

Wiem, że masz doswiadczenie w kominkach. A jak twoim zdaniem te wkłady plasuja się wśród innych? Chcielibyśmy mieć pryzmatyczny, Tarnava nie ma takiego i do wyboru zostały jeszcze francuskie Gabo Les Foyers i Chemineees de Luxe (KOMO) a nie podobają nam się wkłady z szamotem.

Jest co prawda różnica w mocy wkładów 12 =>14 kW ale kominek ma być raczej do dogrzania i przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dzieki Wam ludzie, właśnie przymierzałam sie do kupna Blanzeka, (zalezy mi na podnoszonej szybie). potwierdz sie stara maksyma, ze najdrozsze sa rzeczy najtansze. Podobne ostrzezenia mozna znalezc na forum przed Polskim Hajdukiem. Czy ktos zna sprawdzony kominek z podnoszoną szybaą w cenie do 5K?

 

 

Rudazona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...