Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Oj! Temat snobizmu zaczyna coraz częściej pojawiać się na forum. Chyba zimowa bezczynność "budowlańców" tak na nas wpływa. Chwalenie swego to normalna rzecz. Nie róbmy jednak tego po to aby poniżyć innych. A tak do tematu to ja mam Tarnawę 14 kW i ogrzewałem ją cały dom 140 m przez całą zimę. Jak rozpaliłem w grudniu to wygasiłem parę dni temu. Wkład oceniam b. dobrze. Żadnych problemów, dobra wydajność. A tak na marginesie to po co ja montowałem centralne ogrzewanie za x tyś. skoro spokojnie można ogrzać dom kominkiem???

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie Jotul. Sa to kominki bardzo ekonomiczne. Ja wybralam Panorame. Masz duzy wybor kominkow Jotul. Oj bedzie cieplo

 

Poldek -

Jak rozwiazales sprawe komina do Panoramy. Mam na mysli rodzaj komina.

HEJO JOTULFANI !!!

KOMIN SCHIDLA FI 200, GÓRNA KRAWĘDŹ TRÓJNIKA 150 CM. OD POSADZKI NA KTÓREJ USTAWISZ "PANORAMKĘ". ( SIEDMIO METROWY KOMIN KOSZT OK. 1500 ZŁ. BRUTTO.

POZDROFFKA POLDEK

 

Rozumiem , że Poldek jest zafascynowany swoim Jotulem i krzyczy o tym wielkimi literami na cały świat. Netykieta zaleca aby Caps Lock włączać naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach dla wykrzyczenia swojej kwestii. A tak to wygląda jakby Poldek był - przepraszam za określenie , w stanie przewlekłego orgazmu z Jotulem. Trochę wyluzuj.

Przepraszam za dygresję i nie odbieraj jej jako złośliwości.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLDEK

 

 

ja tez mam jotula panorame.....a do tego peugeota 406 :lol: i nie sadze zeby to był lipny samochód...hihihihihi

przyznaje racje...moj jotul tez juz grzał....domek niezamieszkany, wychłodzony, mokre drewno , nie dokładane systematycznie....a było 18, 19 st...i nie mam gazu jescze wiec nie mogłam porzadnie nagrzac...jestem zadowolona ze nie kupiłam innego kominka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kominek robiony przez małą lokalną firmę :)

 

Obudowa stalowa (4mm) z radiatorami na spawy ciągłe. W środku szamot. Powietrze zasysa rurą fi16 (zwykła pomarańczowa kanalizacyjna) - myślę, że troche za duża - ale tak było w projekcie. Przewód dymowy stalowy (też fi16) z blachy 2mm - też chyba przesadziłem, ale tak mi doradził zaprzyjaźniony kominiarz :)

 

Nie wiem jaką ma moc. Palić w nim można na okrągło. Nigdy nie ładowałem go do pełna - przy normalnym załadunku pali kilka godzin i parę następnych trzyma żar (wystarczy nałożyć parę drzazg i otworzyć szruberek, żeby na powrót się rozpalił). Podejrzewam, że jakbym nałożył po strych to 12 godzin by pociągnął.

 

Wydałem na niego 2 tys. i jestem b.zadowolony. Wygląda ładnie i robi co trzeba, więc jak mówi Dosia po co ...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to,że jesteśmy zafascynowani wszystkim co jest robione daleko od naszego miejsca zamieszkania.W mojej miejscowości jest fabryczka kotłów.Sprzedaja je do niemiec,tam są chwalone,a z niemiec są sprowadzane inne do instalowania na miejscu.A już najlepsze są z Japonii wyroby.Taka jest nasza mentalność.I to jest nasz narodowy problem.Narzekamy na rząd i wszystkich, w jakim to kraju paskudnym przyszło nam zyc,ale kasę dajemy robić firmom zagranicznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim domu mieliœmy wkład franc. Gabo (Les Foyers). Grzało, ale po dwóch latach pękła wyjmowana płyta tylna. NIestety gwarancja tego nie obejmuje. TEraz budujemy nowy dom i zastanawiamy się jaki wkład wybrać: czy taniego francuza czy np. polecanš przez was Tarnawę (na Jotula nas nie stać). Domek 120m2. Co radzicie? (jaki wkład i o jakiej mocy) Czy Tarnawa ma miejsce na doprowadzenie powietrza z zewnštrz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowa, :D po przeczytaniu wielu postow i ja postanowilam spytac Was o rade w kwestii kominka. Tak sobie obmyslilam, ze wkład kominowy wpuszcze lekko w komin, a poniewaz komin miesc sie jakby na rogu sciany, mam prosbe o podpowiedz. Gdzie moge kupic wklad kominkowy /i czy w ogole taki istnieje/ ktory mialby z trzech stron na przykład szyby lub moze niech będza łamane te szyby takie potrojne zlaczone. Co Wy na to? Jaka ewentualnie firma wchodzi w gre, co robi te wkłady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim domu mieliœmy wkład franc. Gabo (Les Foyers). Grzało, ale po dwóch latach pękła wyjmowana płyta tylna. NIestety gwarancja tego nie obejmuje. TEraz budujemy nowy dom i zastanawiamy się jaki wkład wybrać: czy taniego francuza czy np. polecanš przez was Tarnawę (na Jotula nas nie stać). Domek 120m2. Co radzicie? (jaki wkład i o jakiej mocy) Czy Tarnawa ma miejsce na doprowadzenie powietrza z zewnštrz?

Wybór należy do Was... Kończę budować domek 130 m kw. - kupiłem Tarnawę 18 KW - wystarczyłoby pewnie 14 KW, ale... żona stwierdziła, że w 18-tce mieszczą się większe klocki drewna :D Niezbadane są motywacje :D

Aha, można doprowadzić powietrze z zewnątrz (teoretycznie - nie, praktycznie - tak; zresztą była gdzieś o tym mowa na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę właśnie wybrać jakiś wkład. W moim przypadku nie będzie on głównym źródłem ciepła. Ma być używany okazjonalnie w roli grzewczo-ozdobnej i w czasie większych mrozów do (do)grzania części domku. Facet z firmy montującej kominki powiedział że może mi sprzedać każdy wkład jaki sobie zamówię (Jotul, Spartherm itd) ale dlatego że chciałem mały wkład (ok. 8 kW) to polecił mi żeliwny francuski Seguin "Rubis". Może ktoś słyszał coś na temat tych wkładów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę kupiłam Tarnavę Comfort 18 kW. Zgodnie z radami na forum pojechaliśmy z mężem do firmy Kominki Bielawski. I zupełny zachwyt - nie tylko kominkiem, ale też fachowością firmy. Chcieliśmy szybko kupić bo już wcześniej wybraliśmy ten kominek, ale wypuścili nas dopiero po ponad godzinie. Wszystko wytłumaczyli i doradzili, a nawet odradzili - chociaż mogli na nas więcej zarobić. Mąż cały weekend przeżywał ten zakup, chociaż wcześniej wybrzydzał, że co ja tam wiem o kominkach i co z tego że chwalą na forum.

Aby więcej takich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...