Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowa, :D po przeczytaniu wielu postow i ja postanowilam spytac Was o rade w kwestii kominka. Tak sobie obmyslilam, ze wkład kominowy wpuszcze lekko w komin, a poniewaz komin miesc sie jakby na rogu sciany, mam prosbe o podpowiedz. Gdzie moge kupic wklad kominkowy /i czy w ogole taki istnieje/ ktory mialby z trzech stron na przykład szyby lub moze niech będza łamane te szyby takie potrojne zlaczone. Co Wy na to? Jaka ewentualnie firma wchodzi w gre, co robi te wkłady?

 

np.: Sparthem lub Hajduk : http://www.hajduk.com.pl

 

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w sobotę kupiłam Tarnavę Comfort 18 kW. Zgodnie z radami na forum pojechaliśmy z mężem do firmy Kominki Bielawski. I zupełny zachwyt - nie tylko kominkiem, ale też fachowością firmy. Chcieliśmy szybko kupić bo już wcześniej wybraliśmy ten kominek, ale wypuścili nas dopiero po ponad godzinie. Wszystko wytłumaczyli i doradzili, a nawet odradzili - chociaż mogli na nas więcej zarobić. Mąż cały weekend przeżywał ten zakup, chociaż wcześniej wybrzydzał, że co ja tam wiem o kominkach i co z tego że chwalą na forum.

Aby więcej takich firm.

Potwierdzam spostrzeżenia nt firmy Bielawski-Kominki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie porobiło...

juz miałem kupić kominek GABO Les Fojers (francuz) 14 kW bo niby tani i uzytkowałem ta firme przez 2 lata, ale pod wpływem waszych opinii nt Tarnawy....

w sobotę chyba jadę zobaczyć Tarnawę 14 kW (chyba tyle wystarczy na 115 m2) do Żor lub Bielska

droższy o ok 1000 zł od francuza, ale chyba warto :(

 

czy robie dobrze i nie będę żałował????

 

ktoś pytał o cene Tarnawy 18 kW. Mam przed soba cennik - od 2989 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam tarnawe 16 kw z panoramiczna szybką, wygieta w łuk -bardzo ładna i wreszcie pasujaca do nowoczesnej obudowy http://www.tarnawa.com.pl

jakby było mnie stac to może i kupiłabym sobie yotula panorame i komin schiedla, ale po co skoro moge mieć podobna i tansza tarnawe i komin ceramiczny o podobnych parametrach polski lub czeski ale duzo tanszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echo

 

U mnie jest rura pcv 110 która konczy sie kolanem gdzies tak w środku zarysu kominka (zamurowana w zbrojonym fundamencie kominka) i biegnie w styropianie na zewnatrz. Jak to kominkarz dalej będzie robił - przyznam sie -nie wiem. Ale to doprowadzenie musi być. W dodatku u mnie jest piec atmosferyczny wiszący w kuchni półotwartej na salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!

Chodzi o obudowe czopucha - u mnie siega az do sufitu i jden fachowiec mowi, ze w srodku trzeba podzielic na dwie czesci (gorna mala) zeby odizolowac cieple powietrze buchajace nad wkladem od stropu (sufitu) bo jak nie to sufit (tynk) zacznie pekac. Inny z kolei mowi ze to nie potrzebne i wystarczy tylko obudowe od srodka porzadnie obloayc welna mineralna(sufit rowniez) - szukam na forum juz od tygodnia ale nie znalazlem zadnych opinii na ten temat.

 

Pozdrawiam

lgo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowana wkładem firmy De Lux (francuski). Bardzo mi się podoba. Mój wykonawca powiedział że Jotul jest oczywiście super a De Lux jest przyzwoitą firmą.

Czy może ktoś ma taki wkład i może potwierdzić że jest OK ???

 

No wlaśnie co sądzicie nt. firmy De Lux, też widziałam taki wkład trzyszybowy i bardzo mi sie podobał, ale jak to będzie jakościowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby realnie myśleć o ogrzewaniu domu kominkiem (z DGP) musze kupić kominek do tzw palenia ciągłego, np Tarnawę?

Pewnie nie - ale jeśli wkład od ciągłego palenia się "rozsypie" to ryzykujesz dodatkowymi kosztami. Tarnawa jako jednolity żeliwny odlew daje nadzieję na brak takich kłopotów. Oby ! - bo i ja z tego powodu mam Tranawę (od niedawna - ciagłe palenie przedemną :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

JOTUL-zdecydowanie,a porównywanie go z francuską wydumką jest nieporozumieniem.Jak dotąd francuzom nie udało się jeszcze niczego dobrego zrobić ( w całej ich historii ),przykład-samochody,elektronika itd.

 

Nie zgadzam sie - jedno dobre maja : Champagne http://www.ciaorzym.com/inne/S_CHEE1.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...