Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

POLDEK

 

 

ja tez mam jotula panorame.....a do tego peugeota 406 :lol: i nie sadze zeby to był lipny samochód...hihihihihi

przyznaje racje...moj jotul tez juz grzał....domek niezamieszkany, wychłodzony, mokre drewno , nie dokładane systematycznie....a było 18, 19 st...i nie mam gazu jescze wiec nie mogłam porzadnie nagrzac...jestem zadowolona ze nie kupiłam innego kominka...

406-tka no... obleci, tylko, że to Francuz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie Jotul. Sa to kominki bardzo ekonomiczne. Ja wybralam Panorame. Masz duzy wybor kominkow Jotul. Oj bedzie cieplo

 

Poldek -

Jak rozwiazales sprawe komina do Panoramy. Mam na mysli rodzaj komina.

HEJO JOTULFANI !!!

KOMIN SCHIDLA FI 200, GÓRNA KRAWĘDŹ TRÓJNIKA 150 CM. OD POSADZKI NA KTÓREJ USTAWISZ "PANORAMKĘ". ( SIEDMIO METROWY KOMIN KOSZT OK. 1500 ZŁ. BRUTTO.

POZDROFFKA POLDEK

 

Rozumiem , że Poldek jest zafascynowany swoim Jotulem i krzyczy o tym wielkimi literami na cały świat. Netykieta zaleca aby Caps Lock włączać naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach dla wykrzyczenia swojej kwestii. A tak to wygląda jakby Poldek był - przepraszam za określenie , w stanie przewlekłego orgazmu z Jotulem. Trochę wyluzuj.

Przepraszam za dygresję i nie odbieraj jej jako złośliwości.

Pzdr

Dobra dobra mały orgazmik jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Pozdro Poldek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o JOTUL PANORAMA i Tarmaku po parę tysięcy a ja mam wkład kominkowy KORNAC nr11 który kupiłem za 1400 zł (reg. dopływ powietrza i szyber, kolanko i 100 cm rury z nierdzewki fi 200 i kratka ciepłego powietrza). Może i biednie ale ja jestem zadowolony z odrobiny ognia w domu a 12 godzin też potrafi trzymać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o JOTUL PANORAMA i Tarmaku po parę tysięcy a ja mam wkład kominkowy KORNAC nr11 który kupiłem za 1400 zł (reg. dopływ powietrza i szyber, kolanko i 100 cm rury z nierdzewki fi 200 i kratka ciepłego powietrza). Może i biednie ale ja jestem zadowolony z odrobiny ognia w domu a 12 godzin też potrafi trzymać .

I bardzo dobrze ja tylko polecam Panoramę bo dobry i bardzo mi się podoba. Hejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Radomiu nie ma Jotula ale jest Fonte Flamme (Czy Wiecie coś o ich wkładach kominkowych?) no jest jeszcze parę innych firm ale ta mi się podoba, Jotula to widziałem w necie i też misię podoba :))

Czy komin może byc usytuowany 1.5 metra w bok od wkładu czy lepiej dać go za wkładem?

Czy powietrze powinno być doprowadzeone bezpośrednio do wkładu czy może być obok, jak lepiej?

Czy szyby z dwóch stron pod kątem prostym to dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar kupić kominek z płaszczem wodnym do ogrzewania CO i CWU, współpracujący /dogrzewający?/ z kotłem gazowym.

Na rynku jest kilku producentów takich rozwiązań, lecz z tego co się zorientowałem najbardziej kompleksowa jest instalacja wedłu zakopiańskiego Makrotermu. Za 7 tys 18 kW, z naczyniem wzbiorczym i systemem pomp.

Tyle, że czoło obudowy jest po prostu w innym guście niż ja chciałbym.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Czy ktoś to użytkuje i jak się sprawdza.

A może jakaś inna, dobra firma do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim domu mieliœmy wkład franc. Gabo (Les Foyers). Grzało, ale po dwóch latach pękła wyjmowana płyta tylna. NIestety gwarancja tego nie obejmuje. TEraz budujemy nowy dom i zastanawiamy się jaki wkład wybrać: czy taniego francuza czy np. polecanš przez was Tarnawę (na Jotula nas nie stać). Domek 120m2. Co radzicie? (jaki wkład i o jakiej mocy) Czy Tarnawa ma miejsce na doprowadzenie powietrza z zewnštrz?

 

Nadal zastanawiam się nad Tarnawą. Oglądałem ten konimek z bliska 14kW i najbardziej zmartwiła mnie mała a raczej wąska komora paleniska i dodatkowe skosy z tyłu paleniska - to znacznie ogranicza ilość i długość drewna. 16 kW nie ma skosów ale dla mnie juest już chyba za duży (no i droższy).

Jak to jest z tą Tarnawą????? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak rafb2 planuję ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym oraz piecem na gaz pł. Podoba mi się rozwiązanie Makrotermu. czy ktoś ma informacje jakości proponowanych przez Makroterm kominków? Jakie inne firmy proponują takie kompleksowe rozwiązanie jak Makroterm ? A może to takie proste, że każdy fachowiec z "branży ciepłowniczej" jest w stanie sensownie połączyć wszystkie elementy do kupy? (Zgóry przepraszam fachowców ) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim domu mieliœmy wkład franc. Gabo (Les Foyers). Grzało, ale po dwóch latach pękła wyjmowana płyta tylna. NIestety gwarancja tego nie obejmuje. TEraz budujemy nowy dom i zastanawiamy się jaki wkład wybrać: czy taniego francuza czy np. polecanš przez was Tarnawę (na Jotula nas nie stać). Domek 120m2. Co radzicie? (jaki wkład i o jakiej mocy) Czy Tarnawa ma miejsce na doprowadzenie powietrza z zewnštrz?

 

Nadal zastanawiam się nad Tarnawą. Oglądałem ten konimek z bliska 14kW i najbardziej zmartwiła mnie mała a raczej wąska komora paleniska i dodatkowe skosy z tyłu paleniska - to znacznie ogranicza ilość i długość drewna. 16 kW nie ma skosów ale dla mnie juest już chyba za duży (no i droższy).

Jak to jest z tą Tarnawą????? :o

 

Drodzy użytkownicy Tarnawy - możecie podzielić się waszymi doświadczeniami? Kominek fajny ale trochę "ciasny" wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kupiłem kominek przeszklony z 3 stron (tzw. półwyspowy) firmy Seguin Duteriez (model Multivision 7000), bo tylko ta firma produkowała urządzenie z jedną szybą podnoszoną do góry, a drugą otwieraną tradycyjnie (trzecia - boczna jest nieruchoma). Będzie stał jako wyspa kominkowa pomiędzy korytarzem, salonem a jadalnią. Ogień będzie widoczny nawet z kuchni. Już sobie to wyobrażam... Wczoraj widziałem go wreszcie na żywo - robi solidne wrażenie (wygląda zupełnie nie jak "Francuz", bardziej jak "Skandynaw"). Reszta wyjdzie w praniu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...