Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Ja też mam od kilku tygodni podobny dylemat. Moi faworyci to Blanzek 700, Vulcanfame, ewentualnie polskie kominki z Allegro Zuzia i Wiktor. Ceny dwóch pierwszych to około 2300PLN, polskie są tańsze. Sam jestem ciekawy opini tych, którzy już podjęli decyzję i mają sprawę wyboru wkładu kominkowego za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił polskie wkłady spod Radomia. Przy porównaniu ceny do wyposażenia - jest bezkonkurencyjny. Ma bardzo dobrej klasy żeliwo, deflektor spalin i szyber.

Ja mam Zuzię, od 2 sezonów. Jak do tej pory nie mam z tym wkładem żadnych problemów.

Co prawda dość intensywnie bródzi się szyba ale jest to spowodowane tym, iz w okresie kiedy ja kupowałem wkład producent nie montował systemu czystej szyby. Teraz juz montuje ten system więc problem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Nie pomoge wam bo mam Dovre.

 

Ale zastanówcie sieco wam jest naprawdę potrzebne.

System czystej szyby o którym piszecie moze jest komus potrzeny kto patrzy na kominek. Ja szyby nie czyszczę od ponad roku jednak przy mocnym ogniu sama się czysci i wtedy klne bo nie idzie TV oglądaćani spać prrzy tym. W nocy jak w dzień i jeszcze miga. Mój wniosek - im brudniejsza szyba tym lepiej. he he

 

To jak kupowanie pralki z 30 programami prania a potem uzywanie tylko trzech.

 

Pomyślcie czego potrzebujecie a co jest mało ważne i nie ma sensu wydawać kasy na opcje mało wazne.

I jeszcze oczywiscie te opcje są różne dla różnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę, bo jestem bliska obłędu.

Chodzi o wklad.

Potrzebuję taki z szybą z przodu i z lewej strony, żeliwny.

 

Pierwszym wyborem był Blanzek 71 CL - niestety, po lekturze Forum okazało się, ze są do niego zastrzeżenia (za szybko zżera drewno) - szkoda, bo podoba mi się i cena przystępna (< 4 tys.)

 

Potem zastanawiałam się nad kasetą Supra. Bardzo ładny wygląd, ale moj instalator od kominka, powiedział że zdecydowanie odradza kasety (dlaczego?)

 

teraz myślę nad Fonte Flamme Specialvision. Takim jak tu:, ale cena mnie trochę mrozi.

 

http://www.e-kominki.pl/uploads/obrazki/specialvision_bok.jpg

 

Czy naprawdę nie można kupić nic w przyzwoitej cenie (około 4 tys), w przyzwoitym standardzie i z boczną szybą?

Od paru dni kominki już nawet śnią mi się po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy wkład kominkowy który nie ma specjalnego odbioru powietrza z doprowadzenia będzie to powietrze pobierał z rury doprowadzającej czy raczej czerpał z pomieszczenia?

Czy rozumuję dobrze: będzie pobierał z pomieszczenia a przez rurę będzie się wyrównywało ciśnienie?

 

Prawie się zdecydowałem na Fonte Flamme (Specialvision), a ta firma

nie ma uszczelek przy szybie i tamtędy wlatuje powietrze do wkładu i jakby odpycha płomień od szyby no i jeszcze wlotami przy popielniku.

 

Czy jest ktoś kto zna się na wkładach tej firmy i ewentualnie wie na czym polega system dostarczania powietrza przez tzw. wilki? (inny model)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podciągnę wątek. Zabieram się właśnie do pogłębiania wiedzy ww temacie i zaczęłam od Waszego wątku.

Bylismy pewni, że rozważamy tylko kominki zwykłe, ale Cypku mnie zastrzeliłeś!!! Z płaszczem wodnym, francuski itańszy od zwykłego? Właśnie słyszałam, że mają być dużo drożesze!!! Daj namiary na tego franucza! I jescze powiedz, jak często dorzucasz, po ilu godzinach wygasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartherm Varia 2R

mam, grzeje (domek nie skonczony)

i polecam

zwlaszcza te dwie szyby - gdziekolwiek w domku nie spojrzysz - widac ogien

co do popielnikow - te wyjmowane z zewnatrz maja wade w postaci pewnej nieszczelnosci rzekomo, ten ma w srodku i rownie dobrze mogloby go nie byc

Jesli chodzi o design i odrobienie - po prostu klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Jotulu nie mam popielnika, popiół wybieram z komory raz na dwa tygodnie i mi to nie przeszkadza. Ale po pierwsze lubię dłubać przy kominku a po drugie - popiół wyrzucam tuż za taras, bo jeszcze podsypujemy taras.

Natomiast chciałabym dołożyć kolejny puzel do układanki "jaki kominek wybrać" - łatwość zdobycia części zamiennych - a zwłaszcza szyb (bo te niestety czasem się tłuką). Znajomi mają jakiegoś rzadszego Francuza i na szybę mieli czekać ok. 1,5 miesiąca. W rezultacie chyba się zdecydują na nowy wkład ( wyszło im to z rozliczenia kosztów szyby i grzania do końca roku gazem płynnym).

W górnych klasach jakościowych do rozważenia byłby też chyba Dovre - to chyba ten sam producent co Jotul, a cena o jakieś 2 tys. niższa - tylko ma szary odcień żeliwa, co nie wszędzie pasuje (ale ciemnobrązowy odcień Jotula też nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie- Dovre - może ktoś ma i może coś o nim powiedzieć, bo mnie ostatnio babka w sklepie bardzo namawiała na ten wkład i zachwalała.

 

niby dobre wklady - mnie odstraszyl brak doplywu powietrza z zewnatrz i ornamentyka, co nie zmienia faktu iz jest to polecany wklad z tzw wyzszej polki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...