Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wklady Arysto wzorowane sa na Spartherm, to jest akurat z szyba vis a vis

http://images14.fotosik.pl/83/9e841f700cca5644.jpg

 

No piękny. Ja już jakiś czas temu zdecydowąłem się na arysto ale nie widzialem mojego modelu. Planuję ARYSTO 10 lub ARYSTO 10P Masz może zdjęcia?

 

rzeczywiscie ludzaco podobny do spartherm-a

wyglada naprawde ok

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtrącę, ja wiem że nad gustami się nie dyskutuje, zastanawiam sie jedynie

Dlaczego?

jeżeli chcemy mieć przyjemnie palace się drewno musimy mieć od razu kominek, wszak sam wkład nawet ten najtańszy to wydatek rzędu 1000 zł , doliczajac do tego obudowę i inne takie tam drobne elementy to minimum dodatkowo 2500, razem mamy wydane minimum 3500 zł, a co mamy?

mierny wkładzik który moze pożerać drewno jak piec martenowski o awaryjności takiego wkłady nie wspomnę,

a za kwotę np 4000 zł mamy super kozę sprawdzonej firmy. np. DOVRE.

Bez zbytecznej obudowy, rozprowadzeń i wszystkich kłopotów z tym zwiazanych.

Forumowicze co mają takie grzejące zwierzątko w swoich domach są zachwyceni takim rozwiazaniem twierdzą że kozy spełniają swoje zadanie, sam miałem takie zamiary ale w związku ze kominek z DGP ma być podstawowym systemem grzewczym w moim domku i wystapiły kłopoty z cyrkulacja ciepłego powietrza zdecydowałe sie na kominek, ale kozy mi szkoda.

W sytuacji jak opisuje Bluszcz 2

Nasz kominek ma być tylko jako dodatkowe żródło ciepła .....

osobiście wybrał bym kozę, oczywiście dodrej jakości.

 

Jeszcze raz sorky ze wtrąciłem swoje 2 grosze, :wink: :wink:

że tak wyskoczyłem z tym grzejącym wszystkozernym zwierzątkiem ale mam takie zdanie na ten temat, ale jeśli podoba się wam kominek to trudno nad gustami sie nie dyskutuje, radzę jednak dobrze się zastanowić nad tą decyzją.

Powodzonka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Oczywiścia bynajmniej ja traktuje kominek jak mebel który ma zdobić mieszkanie, ale oprócz tej funkcji która sporo kosztuje ma też pełnić inne zadanie a mianowicie ogrzewać dom. Dlatego musi być bobry a decyzja o zakupie powinna być przemyślana.
im droższy tym powinien być lepszy, to jak maluch i mercedes. ja robię sam. będzie to Ferrari w cenie maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy wklady kominkowe uznalibyscie za najlepsze?

Biorac pod uwage material z jakiego został wykonany oraz "prezentację" wizualna. Moze najlepiej zeby wypowiedzialy sie osoby, ktore maja za soba przynajmniej jeden sezon grzewczy. W ktorym kominku sprawdzila sie sugerowana przez producenta moc - nominalna oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy wklady kominkowe uznalibyscie za najlepsze?

Biorac pod uwage material z jakiego został wykonany oraz "prezentację" wizualna. Moze najlepiej zeby wypowiedzialy sie osoby, ktore maja za soba przynajmniej jeden sezon grzewczy. W ktorym kominku sprawdzila sie sugerowana przez producenta moc - nominalna oczywiscie

wg. mnie Jotul ale ma wady;cena,popielnik tzn.w podst.wersji jego brak.wykonanie 1 klasa.-jakościowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...