Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my wybralismy polska Tarnave..

czytalam opinie forumowiczow - nie sa takie zle ;)

zamierzalismy kupic 14 KW poniewaz w naszym przypadku to kominek czysto rekreacyjny..jednak dalismy sie namowic na 18 KW...z wrodzonego lenistwa :oops: wklad jest sporo wiekszy i nie trzeba bedzie drobno drzewa rabac :lol:

przy kompleksowej usludze z montazem dostalisym Vat 7 % wiec wklad wyszedl nas ok.3500

jak z uzytkowaniem? napisze za rok :wink:

Luknęłam na Wasz dzienniczek i urzekła mnie obudowa kominka z trawertynu -jeśli nie jest to ściśle tajne -to czy można wiedzieć ile kosztuje taka "przyjemność" :roll: ? Cała konstrukcja jest z płyt k-g a tylko front z kamienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki LECHMA to kominki z płaszczem wodnym ,natomiast TARNAVA wkłady żeliwne a ostatnia również wkłady żeliwno stalowe z płaszczem wodnym.To co odróżnia Tarnavę od Lechma to czołowa część jest przeniesiona z żeliwnych wkładów i posiadaja kurtyne powietrzną ,która chroni szybę przed przegrzaniem i zabrudzeniem ,oraz nie ma żadnych uszczelnień ,ponieważ drzwiczki i korpus są szlifowane indywidualnie i są dopasowane do siebie.Dodatkową zaletą jest możliwośc podpięcia wlotu powietrza z zewnątrz na gotowym stojaku do komory spalania.W razie wątpliwości proszę pisać ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co do marki wkladu. Polski ? norweski ? podobno francuskie nie sa za dobre.

 

francuskie nie za dobre ??

mam turbo fonte, i zdecydowalem sie na niego pod wplywem dobrych opinii innych uzytkownikow.

wersja tdi, niebrudzaca, vitroceramiczna szyba, wklad montowany na tasmach,

przystepna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
my wybralismy polska Tarnave..

czytalam opinie forumowiczow - nie sa takie zle ;)

zamierzalismy kupic 14 KW poniewaz w naszym przypadku to kominek czysto rekreacyjny..jednak dalismy sie namowic na 18 KW...z wrodzonego lenistwa :oops: wklad jest sporo wiekszy i nie trzeba bedzie drobno drzewa rabac :lol:

przy kompleksowej usludze z montazem dostalisym Vat 7 % wiec wklad wyszedl nas ok.3500

jak z uzytkowaniem? napisze za rok :wink:

Luknęłam na Wasz dzienniczek i urzekła mnie obudowa kominka z trawertynu -jeśli nie jest to ściśle tajne -to czy można wiedzieć ile kosztuje taka "przyjemność" :roll: ? Cała konstrukcja jest z płyt k-g a tylko front z kamienia?

 

dopiero teraz zauwazylam Twoj post :oops:

spiesze z wyjasnieniem ;)

plyta na kominku to marmur nie trawertyn..baardzo chcialam trawertyn ale najpierw kupilsmy plytki na podloge :roll: i trawertyn okropnie "zlal" by sie z podloga...

co do samej obudowy kominka - najpierw wykonano obudowe murowana na ktora przymocowano plyty k-g a na to dopiero przyklejono front marmurowy..

"przyjemnosc" tajna nie jest :wink: kamien (marmur plus pasek z granitu) kosztowal 6.tys. a calosc 15.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie narzekam chociaż pewnie wolałbym aby miał doprowadzenie powietrza bezpośrednio do wkładu :)

 

A po co? Kominek do spalania bierze mało powietrza więc nie ma co kombinować. Zewnętrzne doprowadzenie to kupa problemów (wyziębianie podłogi, dodatkowa przepustnica, problem z estetycznym zakończeniem poza domem, drastycznie mniejszy wybór wkładów itd.). Wiem bo te problemy przechodziłem. Tyle że ja musiałem bo mam wentylację mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek bierze do spalania malo powietrza ?? ........

jakos nie sadze ....

chyba ze wrzucamy szczapke na godzine.

 

Przy rozpalaniu bierze sporo, ale jak już wsadzisz wsad na całą noc i przytniesz dopływ powietrza to bierze niewiele. Zaglądałem do wkładu i otwory doprowadzające powietrze po przymknięciu są bardzo malutkie. Tam nie może lecieć dużo powietrza. Ala badań żadnych na ten temat nie robiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...