Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też szukam wkładu do kominka. Jest taki wybór, że już dostaję kręćka. Czy wybrać szamotowy czy źeliwny, jakiej firmy, jakiej mocy???

 

Mam dom ok. 140m2 powierzchni użytkowej. Będę miała piec na gaz ziemny i kominek z rozpowadzeniem ciepła. Gaz coraz droższy więc chcę sie przede wszystkim dogrzewać kominkiem. Pomórzcie mi wybrać jakis sprawny wkład do 4 tys. zł Chcę też żeby ładnie wygladał. Najbardziej podobają mi się takie panaromiczne. Planuje kominek w style nowoczesnym. Będę wdziećzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie chodzi o technike ;-) ;-) chodzi mi o sens.

nie znam nikogo, kto w normalny kominek laduje wsad na tyle czasu.

 

Nie zapominaj że są jeszcze systemy DGP gdzie takie palenie jest normą. No ale nie mam ani jednego ani drugiego a i tak czasem ładuję na noc. Tam gdzie mi potrzeba to ciepłe powietrze przez całą noc dochodzi i piec gazowy prawie nie musi chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie chodzi o technike ;-) ;-) chodzi mi o sens.

nie znam nikogo, kto w normalny kominek laduje wsad na tyle czasu.

 

Nie zapominaj że są jeszcze systemy DGP gdzie takie palenie jest normą. No ale nie mam ani jednego ani drugiego a i tak czasem ładuję na noc. Tam gdzie mi potrzeba to ciepłe powietrze przez całą noc dochodzi i piec gazowy prawie nie musi chodzić.

 

w ten weekend przetestowałem kominek - załadowanie dużego polana na koniec palenia (wieczorem) i zamknięcie dopływu powietrza - żar jest do rana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w ten weekend przetestowałem kominek - załadowanie dużego polana na koniec palenia (wieczorem) i zamknięcie dopływu powietrza - żar jest do rana :) "

 

Wiesz , to będzie jak chyba w "Misiu" nie bój nic zimą po jednym polanie nie będzie prędko znaku .Wiem , mam , kilka niezłych lat bawię sie w palacza w salonie a u mnie to główne źródło ciepła - takie próby o niczym nie świadczą , rózne drewno , rózny ciag w zależności od temp. czy wiatru na zewnatrz itp,itd..... a co do francuzów - jakos działa od 2001 roku , zimą 24 godziny na dobe i grzeje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w ten weekend przetestowałem kominek - załadowanie dużego polana na koniec palenia (wieczorem) i zamknięcie dopływu powietrza - żar jest do rana :) "

 

Wiesz , to będzie jak chyba w "Misiu" nie bój nic zimą po jednym polanie nie będzie prędko znaku .Wiem , mam , kilka niezłych lat bawię sie w palacza w salonie a u mnie to główne źródło ciepła - takie próby o niczym nie świadczą , rózne drewno , rózny ciag w zależności od temp. czy wiatru na zewnatrz itp,itd..... a co do francuzów - jakos działa od 2001 roku , zimą 24 godziny na dobe i grzeje .

 

być może, teraz tylko chciałme zobaczyć jak to działa - poza tym u mnie polano to po prostu 45 cm kawał pnia (nie porąbany) z drzew wycinanych na działce. Nie chciało mi się ich porąbać więc teraz mam takie kloce :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wkłady Dynamic, nie licząc DarkaB, można gdzieś dostać?
może któryś z tych linków Ci pomoże.

http://www.krbykunc.cz/kv025m.htm

 

http://www.romotop.cz/produkty-krbove-vlozky-dynamic-kv-025-l---siroka-rovna--cpv

 

http://www.krbykunc.cz/kv025m.htm

 

http://www.krbykunc.cz/kv025mort.htm

 

http://www.krbykunc.cz/Images/schema/kv025mort.jpg

Romotop to producent dynamiców. Ja kupiłem u Darka bo z jego montażem jest dłuzsza gwarancja ale jestem ciekaw ile taniej da sie to ściągnać bezposrednio z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach użytkowania kominka z wkładem francuskim i rozprowadzeniem ciepła (DPG) właśnie go rozbieramy i montujemy wkład MAKROTERM z płaszczem wodnym. Szczerze mówiąc z wkładem nic sie nie działo ale wydolność grzewcza DPG jest nieporównywalna z płaszczem wodnym - stąd nasza szalona decyzja. I teraz jesteśmy 5 dzień bez kominka - kurczę - jak bez ręki :lol: - pusto, smutno i gazowe ciepełko jest takie sztuczne !!!! :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach użytkowania kominka z wkładem francuskim i rozprowadzeniem ciepła (DPG) właśnie go rozbieramy i montujemy wkład MAKROTERM z płaszczem wodnym. Szczerze mówiąc z wkładem nic sie nie działo ale wydolność grzewcza DPG jest nieporównywalna z płaszczem wodnym - stąd nasza szalona decyzja. I teraz jesteśmy 5 dzień bez kominka - kurczę - jak bez ręki :lol: - pusto, smutno i gazowe ciepełko jest takie sztuczne !!!! :cry:

dlatego proponuję i propaguję na forum kominki z płaszczem wodnym :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...