Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słyszałem, że w przypadku gdy w domu jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem lepszym (lub wskazanym) wyborem jest kominek z zamkniętym obiegiem powietrza (czyli ze szczelnym doprowadzeniem z zewnątrz).

Czy to prawda?

 

Jeżeli tak czy są jakieś inne modele z możliwością bezpośredniego podłączenia powietrza zewnętrznego oprócz Dovre 2180?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam własnie went. z reku i też szukałem wkładu ze 100% podłączeniem powietrza zew. do wkładu.

Bardzo spodobał mi się Dovre.

I taki wkład kupiłem.

Z tego co wiem to Jotul ma jeszcze takie rozwiązanie.

Ja brałem pod uwagę tylko norweskie wkłady. Nie wiem jak jest u innych producentów.

Pierwsze rozpalenie w nim opisałem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Może mi ktoś powiedzieć czy dobrym wyborem będzie taki kominek:

Tarnava Varius 18 kW z korpusem Profesional.

http://www.tarnava.pl/index.php?grp=309&info=638

 

Jaka jest różnica pomiędzy kominkami Tarnawa a Tarnava. Kiedyś czytałem, że jedna z nich jest lepsza.

 

I jeszcze jedno co myślicie w porównaniu z firmą Dovre np. model 2900 GD http://www.dovre.com.pl/?mod=offer&id=wklady_2900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek właśnie czytałem.

Ale wybór rodzajów wkładów jest nieporównywalny w tych firmach:

Tarnava ma do wyboru 11 rodzajów a w każdym jeszcze po ok. 4 modele czyli powiedzmy minimum 44 modele - 11 rodzajów wyglądu.

Tarnawa ma 3 rodzaje po 4 modele różniące się tylko mocą. Czyli 12 modeli ale tylko 3 rodzaje wyglądu.

 

Czyli można by powiedzieć, że Tarnava przez "V" jest lepsza bo specjalizuje się w kominkach a u Tarnawy to coś w rodzaju poszerzenia oferty do elementów ze stali i akcesoriów kominkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam już mętlik w głowie. Nie wiem jaki kominek wybrać. Szukam kominka z boczną szybą i doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Czy Hajduk Volcano czy sparke Varm czy może Amelia z kratki.pl a może coś jeszcze innego. Cena amelii supernic nie wiem o jakości tego wkładu pozostałe w okolicach 5000.

 

Pomożecie ?

 

bilczur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sparke varm boczna szyba bez szprosu , wykonanie extra , nie powiem , ale szybko sie spala drewno (2-3 godz),duzo ciepla daje.

wzialem go bo mi sie podobal z wygladu.

Myslalem o tym ze szprosem , ale w koncu zdecydowalem sie bez , i nie zaluje , wklada sie do niego drewno znacznie bezpieczniej z boku.Bezpieczniej bo nic nie wypada od przodu , a nie mam zadnego podkominkowego zabezpieczenia typu plytki lub blacha , odrazu podloga drewniana.

Jesli chcesz bic rekordy w utrzymywaniu zaru to nie jest to wklad do tego.Pali sie w nim jak w ognisku , mozna zdusic ciag , ale tylko troszke.

Jest za to ladny , i wykonany 1 klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam już mętlik w głowie. Nie wiem jaki kominek wybrać. Szukam kominka z boczną szybą i doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Czy Hajduk Volcano czy sparke Varm czy może Amelia z kratki.pl a może coś jeszcze innego. Cena amelii supernic nie wiem o jakości tego wkładu pozostałe w okolicach 5000.

 

Pomożecie ?

 

bilczur

 

Dokładnie mamy ten sam dylemat......

 

Ludzie pomóżcie!!!

A Ktos kupował / uzywa kominków z firmy http://www.kratki.pl ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawis ja tez tak mialem tydzien temu ,nie wiedzialem na co sie zdecydowac a jak juz sie zdecydowalem na Tarnave ,kaksa w kieszen i do sklepu .ale do domu wrocilem z Dovre :)

polecam swojego sprzedawce ,mlody czlowiek ale wie o czym mowi a co do cen to napewno sie dogadacie jest naprawde elastyczny

a to jego strona http://www.kominkikomo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak poradź się kogoś, kto się konkretnie zna - także od strony montażu i eksploatacji.

Nie chodzi o samą jakość wkładu, cenę, ale też, czy jest on odpowiedni do Twoich potrzeb.

Nasze wątpliwości rozwiązał np. Forest-Natura.

Na pewno coś to kosztuje, jak każda usługa - tzn u nas dobór wkładu, ale wraz z montażem i wykonaniem kominka na gotowo, jednak mam jakąś gwarancję, ze będzie to dostosowane do moich oczekiwań i poprawnie wykonane. Jest też do kogo się zwrócić w razie problemów.

Nie zawsze początkowe oszczędności się opłacają.

Oczywiście wykonawca i doradzający musi być polecony i sprawdzony !!!

Poradnictwo w hipermarketach nie zwsze jest profesjonalne, a u przedstawicieli nie zawsze rzetelne, bo trzeba się pozbyć towaru i trudno zniechęcać klienta. Zresztą ci ludzie często są tylko przeszkoleni w celach marketingowych (więc gadane mają ! :wink: ), a kominka na oczy nie widzieli gotowego, nie mówiąc o eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...