Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli wynika ze wszystkich poawyższych rad, że muszę iść do sklepu z kominkami, dać gościowi np 7000 , powiedzieć że na za tydzień ma zrobić kominek i wyjść. Bo i tak normalny człowiek nie jest w stanie ocenic który jest lepszy.

:wink: No można jeszcze przed wyjściem dodać że podobają nam się w kolorze popielatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam już mętlik w głowie. Nie wiem jaki kominek wybrać. Szukam kominka z boczną szybą i doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Czy Hajduk Volcano czy sparke Varm czy może Amelia z kratki.pl a może coś jeszcze innego. Cena amelii supernic nie wiem o jakości tego wkładu pozostałe w okolicach 5000.

 

Pomożecie ?

 

bilczur

 

Dokładnie mamy ten sam dylemat......

 

Ludzie pomóżcie!!!

A Ktos kupował / uzywa kominków z firmy http://www.kratki.pl ???

 

ja mam z kratki.pl- Zuzia 16 kw, z prawą boczną szybka

Wygląda bardzo ładnie, ale na razie jeszcze nie "odpalany", czeka na swoim miejscu w salonie na podłączenie, jak zaczniemy używać, to napiszę czy działa tak, jak wygląda, aaa- no i kosztował 3000 z dolotem powietrza

 

więcej niestety nie pomogę:))

pozdrawiam

Edward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kto się niby zaperzył i nie chce rozmawiać?

Wypowiedziałem swoją opinię po zamontowaniu w życiu kilkuset już wkładów kominkowych. I zbudowaniu prawie tyle samo kominków. Bardziej lub mniej grzewczych.

A to że Ty się z nią nie zgadzasz - masz do tego prawo.

 

Dla zagmatwania (rozjaśnienia dla niektórych) sytuacji - jeżeli spalisz we wkładzie o mocy nominalnej powiedzmy 8 kW, 4-5 kg drewna w ciągu 1-2 godzin przy pełnym dopływie powietrza i tym samym wyprodukujesz ok. 30-40 kW energii (1 dm3 drewna powietrznie suchego, ważący ok. 0,5 kg, dostarcza średnio ok. 4,4 kW energii).

Teraz weź tą energię i zakumuluj w szamocie, kanałach czy blokach akumulacyjnych. Efektywność ogrzewania takim wkładem będzie o wiele większa niż spalenie dwóch koszy drewna (20-30 kg) w konwekcyjnym wkładzie kominkowym o mocy dwu- czy trzykrotnie większej.

Pozdrawiam.

Proszę wybacz ale jak czytam to to czegoś tu nie pojmuję.

Jeśli wkład ma 8KW moc grzewczą to opisz jakim cudem w ciągu 1-2 godzin jest w stanie wyprodukować 30 - 40 Kw energii cieplnej z tego wkładu.I jaka będzie jego żywotność. Czy aby nie siądzie po piwrwszym paleniu.

Ty chyba prowadzisz podobne rozumowanie jak instalatorzy którzy biednym inwestorom tłumaczą że piec kondensacyjny ma 115% sprawności. Co jest poprostu czystym marketingiem a nie ma nic wspólnego z rzyczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Forest-Natura" Witam.

 

Wypowiedziałem swoją opinię po zamontowaniu w życiu kilkuset już wkładów kominkowych. I zbudowaniu prawie tyle samo kominków. Bardziej lub mniej grzewczych.

 

 

 

:D Kilka pytan do Forest-Natura :

 

1.Jakie konkretne wklady kominkowe pracuja najdluzej po pelnym zaladowaniu ?Ile wynosi ich czas pracy ?

 

2.Jakie wklady kominkowe maja na wyjsciu spalin temperature ponizej 180 °C ?

 

3.Jakie konkretne systemy dopalania spalin polecasz ? Typ i producent.

 

4.Jak sprawdza sie w praktyce kombinacja kaflowego kominka na dole i DGP na gorze ?

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy mieć kominek ot tak rekreacyjnie, dla ozdoby;)

 

z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz bo będzie wentylacja mechaniczna

moc, sprawność - sprawa drugo- a może i trzeciorzędna;)

 

jaki wkład???

ma być ładny - tzn. nam ma się podobać;)

cośw stylu Hajduka prisma 1V

 

czy są jakieś inne podobne wkłady za mniejszą kasę?

czy też mniej niż 3550 zł netto nie da rady?

 

`

 

co to są kasety?

w cenniku hajduka znalazłam 3 takie pozycje...

kiedy można je zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kto się niby zaperzył i nie chce rozmawiać?

Wypowiedziałem swoją opinię po zamontowaniu w życiu kilkuset już wkładów kominkowych. I zbudowaniu prawie tyle samo kominków. Bardziej lub mniej grzewczych.

A to że Ty się z nią nie zgadzasz - masz do tego prawo.

 

Dla zagmatwania (rozjaśnienia dla niektórych) sytuacji - jeżeli spalisz we wkładzie o mocy nominalnej powiedzmy 8 kW, 4-5 kg drewna w ciągu 1-2 godzin przy pełnym dopływie powietrza i tym samym wyprodukujesz ok. 30-40 kW energii (1 dm3 drewna powietrznie suchego, ważący ok. 0,5 kg, dostarcza średnio ok. 4,4 kW energii).

Teraz weź tą energię i zakumuluj w szamocie, kanałach czy blokach akumulacyjnych. Efektywność ogrzewania takim wkładem będzie o wiele większa niż spalenie dwóch koszy drewna (20-30 kg) w konwekcyjnym wkładzie kominkowym o mocy dwu- czy trzykrotnie większej.

Pozdrawiam.

Witam.

A może o wiele mniejsza? Przy sprawności ok 70% 30% idzie w komin :(

Aby szamot "złapał" 20% ciepła w tym czasie 80% poleci w komin :(

A z tych 20% złapanego ciepła, część odda do pomieszczenia, a część do komina :( i to ma być "cudowne" działanie szamotu???

Rozpatrywałem sam wkład, bez dodatków typu nadstawki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykły tani wkład kominkowy, ponieważ jak już zamieszkasz i zaczniesz palić w kominku to stwierdzisz (tak jak prawie wszyscy), że kotłownia w salonie to porażka.

 

A kto tu pisze o kotłowni i płaszczach wodnych? Było głównie o dpprowadzeniu powietrza z zewnątrz czego nie da się zrobić praktycznie przy żadnym tanim wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Byrskim? chyba na ten rodzaj się zdecyduję.

Urządzenia przeznaczone są do pracy ciągłej dostępne w dwóch modelach konstrukcyjnych o mocach 12-45 kW.

- Pracują w systemach zintegrowanych z innymi urządzeniami grzewczymi (typu: kotły c.o., pompy ciepła, solary).

- Stanowią dodatkowe lub główne źródło ciepła, ogrzewając powierzchnie od 80 - 700 m2.

- Posiadają w standardzie dwa zabezpieczenia: wężownicę schładzającą oraz cyfrową automatykę - sterującą pracą kominka.

- Urządzenia o sprawności 78%, pracujące w układach do 0,25 MPa z wszystkimi badaniami i certyfikatami.

SUGESTIA:

Najlepszy typ przy takich parametrach:

# powierzchnia budynku: 150 m2

# budynek: 110 w/m2

# zbiornik: Zasobnik o pojemności 120 litrów

to wkład kominkowy Byrski I 20 kW

- Moc cieplna nominalna: 20 kW

- Sprawność cieplna: 78 %

- Maksymalna temperatura wody: 95 C

- Maksymalne ciśnienie robocze 0,25 MPa

- Stałopalność (przy jednorazowym załadunku): do 14 H

- Wymiary:

- Szerokość: 700 mm

- Głębokość: 570 mm

- Wysokość: 1435 mm (z nóżkami 38 cm)

- Masa: 300 Kg

- Średnica króćca wylotu spalin: 188 mm

- Drzwiczki wertikal, retro bez szprosu

Warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

 

Kup zwykły tani wkład kominkowy, ponieważ jak już zamieszkasz i zaczniesz palić w kominku to stwierdzisz (tak jak prawie wszyscy), że kotłownia w salonie to porażka.

 

Kominek raz na jakiś czas, dla rekreacji ma sens. Ale kominek jako podstawowe źródło ogrzewania to nieporozumienie.

Nie piszę tego z zazdrości (mam kominek w nowym domu, miałem kominek w domu poprzednim) tylko dla przestrogi.

 

Zwróć uwagę na fakt, że intensywne dyskusje nad kominkami, wkładami, płaszczami wodnymi toczą na tym forum ludzie, którzy dopiero budują lub wykańczają swoje domy, a wcześniej nie mieli z kominkiem do czynienia.

 

Pozostali, wyleczeni z magii "żywego ognia w salonie od rana do wieczora" klną w żywy kamień, że urządzili sobie kotłownię w salonie.

 

Chyba po prostu Tobie się to nie podoba. Moi rodzice mają i nie narzekają. Rodzice kobiety mają i nie narzekają. My jak jesteśmy u nich to przejmujemy sami role palaczy, bo nam się to podoba.

 

Będzie DGP i z opini posiadaczy polecam to rozwiązanie nad płaszczem wodnym. Szybciej się nagrzewa. Instalacja co prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu Tobie się to nie podoba. Moi rodzice mają i nie narzekają. Rodzice kobiety mają i nie narzekają. My jak jesteśmy u nich to przejmujemy sami role palaczy, bo nam się to podoba.

 

Zapewne wiele zależy od upodobań i ilości wolnego czasu. Skoro u mnie po porządnym załadunku pali się 10 godzin to by wygasało między moim wyjściem do pracy a powrotem i oznaczało by to ciągłe rozpalanie. A poza tym chcę aby to była przyjemność a nie obowiązek. Kwestia podejścia. Jak Ty jedziesz okazyjnie popalić to też inaczej to odczuwasz niż jak będzie to stały obowiązek świątek, piątek, czy niedziela ładować do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ciao 8)

 

JOTUL-zdecydowanie,a porównywanie go z francuską wydumką jest nieporozumieniem.Jak dotąd francuzom nie udało się jeszcze niczego dobrego zrobić ( w całej ich historii ),przykład-samochody,elektronika itd.

 

Nie zgadzam sie - jedno dobre maja : Champagne http://www.ciaorzym.com/inne/S_CHEE1.GIF

Champagne -- ochyda--blee-- ale... COGNAC - Pierwsza liga !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Tarnava.

U mnie 4 rok, nie trzeba żadnych sznurków, uszczelnień, bez szybra, nadmuchy boczne, cały odlew w hucie robiony, żeliwo w całości, nie składane. Dłuuuuuuugo myślałem, nie zapłaciłem tanio, używam i chwalę.

Intensywnie używam. Do kompletu "portki"

i jest taki jak chciałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kominek to taka maszynka do przetwarzania drewna na ciepło i kraj pochodzenia jest zupełnie obojętny... Jedyne co sie liczy to KONSTRUKCJA komory spalania i materiały z jakich jest zbudowany . Aby kominek był EKONOMICZNY musi mieć powietrze do spalania w 100 % z zewnątrz , oczywiści e nie chodzi o rurę pod kominkiem tylko taką konstrukcje samego wkładu aby było możliwe szczelne połączenie powietrze z rury-komora spalania. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...