Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co sadzicie o wkładzie kominkowym z płaszczem wodnym zuzia 15kw z Kratki,jest okolo 1000zl tansza od odpowiednika Lechma !!!

czy jest duza roznica ??

 

moze ktos jest urzytkownikiem to niech sie podzieli info na temat tego wkladu

Zuzia 15kw do układu wodnego przenosi około 13kw (mała moc, ale może do małego domku wystarczająca?) powietrze zew. w dodatkowym wyposażeniu, rozwiązanie prymitywne, powietrze osłaniające szybę :evil: popielnik - troszkę większy od popielniczki :evil: sprawność ok 75%

Lechma wodna wypada jeszcze gorzeeeej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jaki zatem wklad polecasz?Bo widze,ze kazdy jest do d....wg. Ciebie.Nie bronie Makroterma bo brudzi sie szyba,ale chyba dlatego,ze pale iglastym drzewem,palilem wysuszonym debem i dlugo pozniej sie brudzila,na Makroterma stronie pisza o nawiewie na szybe,inne modele,ktore krytykujesz,znam z opnii uzytkownikow i az tak nie jada po nich,wiec....co Pan poleca zatem?;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam.

Ten do którego sprzedawcy masz bliżej. W razie serwisu, gwarancji, itp. Albo ten, który preferuje firma wykonawcza (najlepiej autoryzowany dystrybutor i wykonawca zarazem).

Osobiście o jakości i podejściu do klienta jednej z tych firm mam bardzo dobre zdanie, o drugiej zaś nie do końca...

Ale żeby nie być posądzany o nadmierną reklamę, nie powiem...

Zdaj się na wykonawcę kominka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zorientować o koszty to Hajduk zdecydowanie tańszy. No ale żeby nie wyszło na to - co tanie to drogie.

 

NIe pisalem wczeńniej - nie mam zamiaru ogrzewać domu kominkiem. Będzie to dogrzewanie późną zimną wiosną i wczesną jesienią + dla dogrzania. Ale nie chciałbym kupować byle czego.

 

A może ktoś już użytkuje te wkłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No z tą jakością, nakładami na rozwój techniki, projektowaniem samych palenisk, ich trwałością, to tak nie do końca że podobne...

Z tą zdecydowanie tańszą ceną też nie do końca...to wychodzi dopiero przy serwisie, wymianach szamotów, jak się klameczka urwie, jak się ramka powykrzywia, jak szyba zacznie się smolić...no masa szczegółów.

Ale - bardzo dużo zależy też od samej firmy wykonawczej, jak ona do takich spraw podchodzi i jakie są jej relacje względem firmy - producenta wkładu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, ale nie "siedzę ciurkiem" przy komputerze by wybawiać kilkunastu tysięcy już w tej chwili Forumowiczów z ich "opresji" kominkowych :wink:

Ciężko pracuję i mam również rodzinę. A czasem po prostu nie chce mi się spędzać kolejnych godzin po pracy przy komputerze i być na zawołanie każdego...

Tytułem merytoryczności - opieram ją na klikuletnim doświadczeniu i bliskich kontaktach z (jak ostatnio policzyłem) w sumie czternastoma firmami produkującymi wkłady i ich przedstawicielami w naszym kraju.

Po tych kilku latach zostały u mnie "na placu boju" tylko dwie główne, na których produktach opieram swoje własne "autorskie" realizacje: Spartherm i Brunner.

Z czystym sumieniem mógłbym w naszych polskich realiach "poklecić" (i polecić) jeszcze coś na dwóch innych markach: Leda i Romotop, no , z bólem bo z bólem ale także Jotula i Dovre - tylko niektóre modele...

I tyle...

Dosyć skomplikowane, nudne i przydługie (no musiał bym nabazgrać cały elaborat) może być tłumaczenie dlaczego...

I jeszcze jedno - nie pracuję dla żadnej z firm. Wręcz przeciwnie - niektóre firmy same przychodzą i chcą żebym miał w ofercie ich rzeczy, bo będą miały dzięki temu reklamę...

Zdarzyło mi się również być konsultantem technicznym przy opracowywaniu nowej linii wkładów jednego z producentów - co z tego wyjdzie zobaczymy już za kilka miesięcy...sam jestem ciekaw...na razie to tajemnica firmowa 8).

Kapryśny jestem. Ale bubli nie znoszę i...podłego podejścia do klienta

:D

Pozdrawiam.

PS. Sorki że się uniosłem na początku - nie lubię jak ktoś mi zarzuca że pracuję dla kogoś... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam totalny dylema przy wyborze wkładu do kominka

 

HAJDUK Volcano Sh - kontra - SPARTHERM Varia 1Vh.

 

KTÓRY WYBRAĆ???

 

Skoda czy Volkswagen?

w moim przypadku na "skodę" trzeba było długo czekać, więc dołożyłem i kupiłem "volkswagena" (tylko bez literki h na końcu). Zaliczyłem już dwie usterki - nieszczelny korpus (gwizdało na przykręconym dopływie powietrza) i odłazi farba z ramki drzwiczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...