Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mieszkam w domku o łącznej powierzchni użytkowej o9k 120 m2 (bez garazu)

Na dole mam ok 80 m2 (wysokość 2.70 cm)i chciałabym zainstalować kominek.

U góry reszta pokoi ok 40m2 lecz tam jest wysokość 3,95 cm i mocne skosy

Niestety nie mam zielonego pojęcia jaki wkład będzie dobry.

Niestety nie wiem jaki wkład wybrać:(

Informuje, że w domu mam juz ogrzewanie oraz dodatkowo ogrzewana jest podloga.

Kominek ma dogrzać dom w okresie zimowym

Znalazłam wkład, który odpowiada mi finansowo, lecz nie wiem czy dogrzeje mi dom.

Proszę jeśli znacie jakieś firmy godne polecenia, które napewno będą dogrzewać moj domek a nie spełniały funkcje ekstra dodatkowego gadzetu.

Słyszałam o kominkach firmy JOTUL i również TARNAVA - jednak sa one bardzo drogie .

Na wklad przeznaczylam maksymalnie 3000 zl i chcialabym miec panoramiczny

Głównym zamierzeniem jest ogrzanie dołu i wypuszczenie do góry do jednego z pokoi wylotu.

Dół jest otwarty (kuchnia połączona s salonem oraz dodatkowo mały pokój wraz z łazienką)

Znalazłam wkład w castoramie:

http://www.castorama.pl/produkt/wklady/wklad-kominkowy-alba-panorama-908468/

 

Ogrzewa on 140 m2 i ma moc 14kW a czytałam, że to wystarczy.

 

Jest to duży koszt a do tego dochodza jeszcze koszty wykonania obudowy i zainstalowania go.

Nie chce wyrzucic pieniedzy w błoto.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

jak się zdecydowałem na kominek to wykonawca poprosił mnie żebym znalazł zabudowę która mi się podoba a wkład wybierzemy na miejscu. zaproponował kilka od tanich BLANZEK ARYSTO a skończył na SPRTHERMIE .wybrałem BLANZEK (żeliwny) .grzeje drugi rok i wszystko jest ok.chciałem SPARTHERMA ale nie na moją kieszeń

znajomy ma ARYSTO (stalowo szamotowy) i też jest zadowolony.najważniejsze żeby firma dokładnie wszystko złożyła

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma i co ma złożyć?

 

firma z bolesławca śl. kominki.boleslawiec ,a złożyć dlatego bo jak przyjechali to mieli wszystkie elementy wyciete na wymiar łącznie z suporexem( klocki LEGO) tylko góre zrobili na miejscu tak jak sobie w ostatniej chwili wymyśliłem::)

Edytowane przez tadek19715
niedokładne info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania dotyczące przydatności różnych wkładów kominkowych są trudne do udzielenia. Przy doborze optymalnego wkładu kominkowego, należy bowiem wziąć pod uwagę kilka niezwykle znaczących kwestii:

- plany aranżacyjne salonu kominkowego,

- parametry komina,

- przekrój rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz pod kominek,

- no i niestety ... budżet.

Uważam, że należy spotkać się na budowie z fachowcem z firmy kominkowej i dać mu szansę poszukania najlepszego rozwiązania, oczywiście zgodnie z ogólnymi Państwa wytycznymi. Warto także nie kupować samodzielnie wkładów kominkowych, ponieważ - po pierwsze na ogół przepłaca się (VAT 22%), a po drugie inwestor nie ma doświadczenia i wiedzy. Nie ulega także żadnej wątpliwości, iż na pewno najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zlecenie budowy całego kominka jednej firmie, która będzie odpowiedzialna za optymalny dobór elementów kominka, samo wykonanie i późniejszy serwis (ewentualne usuwanie usterek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno. Proszę mi wierzyć, iż nawet najwyższej klasy wkład kominkowy nie zapewni prawidłowego funkcjonowania kominka a w konsekwencji satysfakcji użytkowników. Kominek i jego poszczególne elementy muszą bowiem być fachowo skomponowane a później wykonane. I odwrotnie - nawet nienajlepsze wkłady kominkowe mogą być zastosowane, a cały kominek będzie super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno. Proszę mi wierzyć, iż nawet najwyższej klasy wkład kominkowy nie zapewni prawidłowego funkcjonowania kominka a w konsekwencji satysfakcji użytkowników. Kominek i jego poszczególne elementy muszą bowiem być fachowo skomponowane a później wykonane. I odwrotnie - nawet nienajlepsze wkłady kominkowe mogą być zastosowane, a cały kominek będzie super.

 

Z bublowatego paleniska i tej samej jakości materiałów można zrobić ...ale wielkiego super bubla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Proszę o radę znawców tematu :-)

 

Mamy dom ok.120m pow.użytkowej, na parterze ok.65 mkw., półpiętro - 18mkw., poddasze - 40 mkw.

 

Kominek będzie usytuowany w salonie ok.30 mkw., parter raczej bez drzwi( poza wiatrołapem), otwarty i z otwartymi oschodami na górę.

 

Chcemy zrobić nawiewy ciepłego powietrza na klatkę schodową, pokój na półpietrze i w pokoju na poddaszu( bo tak pasuje usytuowanie komina i kominka).

 

W kominku będziemy palić okazyjnie, przy chłodniejszych jesiennych( wiosennych) dniach, żeby nie rozpalać kotła co, a żeby w domu zrobiło się przyjemniej;

 

także święta itp. ale nie przewidujemy ogrzewania zamiast kotła c.o.

 

Ponadto planujemy,żeby kominek nie wychodził nam zbytnio na pokój. Komin już i tak wystaje ok.20 cm , dlatego musimy dobrac taki wkład i obudowę, aby kominek

 

nie zrobił się zbyt "zawalisty".

 

Chodzi nam o optymalny dobór wkładu, żeby dał radę dogrzać podaną powierzchnię, ale żeby z drugiej strony nie tzreba było uciekać z salonu,bo będzie w nim za

 

gorąco.

 

Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zapoznać się z naszą ofertą.

Proponuje wkład kominkowy z seri "płytkie"

UNICO Hermes 10 Z (z szufladą)

http://www.owo.pl/10,pl_kominki-unico-hermes-10-z.html

 

UNICO Hermes 10 Z modern (bez szuflady)

http://www.owo.pl/11,pl_kominki-unico-hermes-10-z-modern.html

 

Lub z innymi wkładami kominkowymi UNICO

http://www.owo.pl/pl_wklady-kominkowe-powietrzne-unico,8.html

 

Jeżeli mieszkasz w rejonie naszego działania, możemy przyjechać i na miejscu dobrać optymalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

stoje przed wyborem wkladu do kominka, planuję kominek traktować jako dosyć poważne żródło ciepła w domu z poddaszem użytkowym o powierzchni około 150m2. NIe chcę DGP, ani też wkladu z płaszczem wodnym. Kominek może być szeroki powyżej 70cm.

 

Moze ktoś coś ladnego i wydajnedo widzial lub nawet uzywa.

Prosze o podpowiedzi.

 

 

Z poważaniem Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...