Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bohusz a co to za wkład-jakiej firmy? I czy jest wersja z szyba vis a vis.?

Rowniez szukam duzego (najlepiej z szyba vis a vis ) wkładu ktory oprocz funkci reprezentacyjne ;)(bedzie stal pomiedzy kuchnia a salonem) w chlodne dni dogrzeje mi otwarta czesc parteru (okolo 120 m ) Nie planuje robic DGP ani plaszcza wodnego .

Biore pod uwage wklad :

1Varia AH (spartherm)

2Forma Puro B95(MCZ)

3.Volkano DFD (Hajduk)

Wszystkie sa w podobnym przedziale cenowym i mam dylemat ktora firma jest najlepsza.Chodzi o rzetelnosc wykonania,dbalosc o wykonczenie no i oczywiscie bezawaryjnosc.

Wklady roznia sie (chyba ) raczej "drobiazgami" typu glebokoscia (wolalabym jak "najcienszy" ),wykonczeniem szyby (wg mnie najladnieszy jest MCZ )

Specjalnie wpisalam w takiej kolejnosci gdyz wklad Varia jest najdrozszy (mozlwie ze i najlepszy) i zastanawiam sie czy roznica cenowa pomiedzy pozostalymi jest odzwierciedleniem w jakosci tego wkladu czy po prostu z tych 3 wkladow wybrac ten ktory mi sie najbardziej podoba bo wszystkie sa rownie dobre?

Moze napiszesz co o nich sadzisz bo ja juz naprawde mam metlik w glowie-prosze.

A moze masz jeszcze jakies propozycje byleby nizsze cenowo ;)

Z gory dziekuje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może niejestem Bohuszem...ale ci odpowiem...;)wkład to firma Caminetti LIGHT 06 marka zupełnie nam nieznana(czytaj niemontowana)z tego co się orientuje niemaja wkładu vis a vis.....

Odnośnie wkładów które podałas... to ułozyłas je w dobrej kolejności jakościowo róznica miedzy sparthermem a mcz niebedzie róznicą ogromną..... miedzy varia a hajdukiem dośc znaczna....skoro w podobnej cenie swoj wybór rozwazyłabym pomiedzy Varia a Mcz ....Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Escape serdeczne dzieki -wreszcie ktos zareagowal :)Roznica cenowa pomiedzy Sparthermem a MCZ jest rzedu +-2 tys zl i dalej miedzy MCZ a Hajdukiem okolo 1,5 zl .Wiadomo ze sa to jakies tam procenty przy ogolnej cenie ale zawsze cos zwlaszcza ze trzeba ten wklad jeszcze obudowac :)Pomiedzy Sparthermem a Hajdukiem robi sie juz z tego okolo 3,5 tys wiec juz kwota bardziej odczuwalna dla kiesznie.MCZ ma teraz promocje dlatego moze jest taki "okazyjny" Przed Twoja wypowiedzia bardziej sklanialam sie do oferty Hajduka (Spartherm jednak zbyt drogi ) gdyz zasugerowalam sie tym iz wiecej inwestorow decyduje sie na wklady tej firmy (w porownaniu do MCZ) Moze wiesz czemu tak malo osob kupuje wklady MCZ skoro uwazasz ze sa podobnej jakosci od Spartherma?(czemu sa tak malo popularne?)

Porownujac sobie sama MCZ-Hajduk widze ze ten drugi ma duzo wiecej "bajerow"- typu automatyczny szyber,popielnik itd a mimo to jest tanszy od wkladu z MCZ .Moze ten alutec ktorym jest wylozony MCZ jest drogim materialem lub ta trojplaszczyznowa budowa podraza koszty wykonania?Moglabys napisac jako osoba doswiadczona co wg Ciebie przemawia za MCZ ?Nie ukrywam ze wizualnie bardziej mi sie podoba ale moze dlatego ze nie widac "ramki" szamotowej z przeciwleglej szyby (nie potrafie tego wytlumaczyc ) Pewnie Hajduk ma to widoczne poniewaz palenisko jest obnizone i mozliwe ze jest to zaleta a nie wada (w pozniejszym uzytkowaniu popiol nie wypada tak szybko na zewnatrz.)

Na stronach internetowych wogole nie moge znalezac opini uzytkownikow wkladow MCZ :-( dlatego mam ciagle obawy :-((( Kusi mnie jednak perspektywa czystej szyby zwlaszcza ze kominek bedzie stal "na widoku"

 

Jeszcze tak zapytam skoro wklad nie ma automatycznego szybra to jak steruje sie otwieranie wylotu spalic?(mozna to sobie jakos regulowac i gdzie jest umiejscowiona "wajha" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Arysto czy Hajduk?

Planuję wkład panoramiczny z podnoszoną szybą o wymiarach ~100x~60 cm, doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, bez szału jeśli idzie o cenę.

Zarówno Hajduk jak i Arysto mają w swojej ofercie takie produkty (dopowiednio Volcano D i A10 980x60).

Który z tych wkładów byście polecili (różnica w cenie na poziomie 200 zł, więc żadna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Planuję kupić kominek, ale nie wiem jaka firmę wybrać na forum przewija się wątek Tarnawy i Jotula. Czy macie sprawdzone jakieś informacje, najlepiej doświadczenia? Myślę o ciągłym ogniu, aby ogrzewać dom. Mieszkam w Zamościu, w okolicy sa umiarkowane ceny drewna.

Proszę o porady

Zojka :roll:

 

Zarówno Jotul jak i Tarnavva będzie dobrym wyborem. Z tej klasy kominków godną uwagi firma jest Dovre. Wszystkie kominki posiadają dolot powietrza z zewnątrz i na wszystkie jest 10-letnia gwarancja producenta. Proszę nie kupować samemu wkładu, gdyż straci Pani pieniądze, które np. można przeznaczyć na zabudowę, a mianowicie chodzi o VAT. Jeśli kupi go Pani z usługą montażu to zapłaci Pani 8 % VAT, a jeśli sama to 23 %. dodatkowo straci Pani gwarancję na produkt montując go samemu. O rękojmi nie wspomnę.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Jotul jak i Tarnavva będzie dobrym wyborem. Z tej klasy kominków godną uwagi firma jest Dovre. Wszystkie kominki posiadają dolot powietrza z zewnątrz i na wszystkie jest 10-letnia gwarancja producenta. Proszę nie kupować samemu wkładu, gdyż straci Pani pieniądze, które np. można przeznaczyć na zabudowę, a mianowicie chodzi o VAT. Jeśli kupi go Pani z usługą montażu to zapłaci Pani 8 % VAT, a jeśli sama to 23 %. dodatkowo straci Pani gwarancję na produkt montując go samemu. O rękojmi nie wspomnę.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

 

Szanowny zachwalaczu firmy DOVRE . Warto czasem spojrzeć na datę

postu na który się odpowiada. :D

 

Jeśli natomiast była to tylko niewinna reklama , nie przeszkadzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ma z ktos Was wklad firmy Uniflam

 

http://www.uniflam.pl/?o=295

 

Szukam wkladu z boczna prawa szyba i czegos w przyziemnej cenie. Kmominek bedzie sluyzyl do ogrzewania domku 140 m, jako dodatkowe zrodlo ciepla. Glownie w weekandy. Bedzie tez podlacone DGP.

 

Prosze o jakies opinie o tym producencie i moze ktos ma jakies inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sa wsrod was posiadacze takiego paleniska z firmy ARYSTO

 

http://kominki24h.pl/arysto10l-p-655.html

 

Inna konstrukcja bo szamotowa ale moze lepsza? Co myslicie ? Warte toswojejceny ?

 

Mechanizmy sterowania powietrzem i szybrem .. totalna partyzantka .. te druty:sick: i zawiasy na przegubach:sick:.. szkoda gadać . Nie wystarczy skopiować wzory fasad/szyb/ od Spartherma żeby produkt był ekstra. :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy sterowania powietrzem i szybrem .. totalna partyzantka .. te druty:sick: i zawiasy na przegubach:sick:.. szkoda gadać . Nie wystarczy skopiować wzory fasad/szyb/ od Spartherma żeby produkt był ekstra. :stirthepot:

 

Oj zgadzam się:) do tego sama jakość wykonania znacząco odbiega od Spartherma, nawet zresztą od Hajduka:) ponato w tych wkładach jest problem z popielnikiem, jeżeli na czas nie będziesz go czyścić, wloty powietrza umieszczone w dość niefortunnym miejscu zatkają się:)

 

Nie polecam Arysto ze względu na jakość wykonania i podniesienie przez nich cen nie tak dawno, kiedyś gdy były tańsze można było zaakceptować ich jakość:) nie polecam Hajduka ze względu na obsługę klienta i cały dział serwisowy, to jest prawdziwa porażka:)

 

Polecam znaleźć firmę kominkową, która sprzeda Ci wkład Spartherm z odpowiednim rabatem, ponieważ te wkłady są warte swojej ceny i gwarantują bezproblemowe ich użytkowanie i prawdziwe cieszenie się kominkiem:) oczywiście jeżeli bierzesz pod uwagę tylko stalowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...