Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co szanowni fachowcy sądzą o tych wkładach ? http://www.algregpol.com.pl/1024/produkt0.php

Będę wdzięczny za opinie :)

 

 

 

Bardzo przyzwoity produkt polskiej produkcji . Niestety firma

ALGREGPOL nie istnieje już od paru lat. Prawa do odlewów

przejęła inna firma z polski zachodniej. Z powodzeniem

produkują je rozszerzając ofertę o nowe warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Polecam Spartherm.. przynajmniej będziesz popierał polskie miejsca pracy ;)

a widzisz coś w tym złego, że Pan Rokssa (Niemiec z polskimi korzeniami, choć raczej odwrotnie) zainwestował mnóstwo pieniędzy w nowoczesną fabrykę w w Polsce z parkiem maszynowym o jakim wiele firm może tylko pomarzyć. A o nowej siedzibie w Gorzowie nie wspomnę :bye:

Edytowane przez margod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Po ilu latach stwierdzasz że wkład z keramtu nie pęka/tłucze się ? "..i daje wyższą temperaturę spalania".. tu zapewne porównywałeś takie samo/ to samo/ palenisko z szamotem i keramotem ,w warunkach laboratoryjnych oczywiście ;) Pisząc że " wkład ceramiczny lepszy ( nietłukący się ) masz racje .. szamot także nie tłucze się ..co najwyżej jest tłuczony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad żeliwnym wkładem SEGUIN DUTERIEZ Europa 7 evo Black Line System dopalania spalin DAFS, Wlot powietrza z zewnątrz. Sprzedawca proponuje nam też jakiś wkład KFD stalowy z wkładem szamotowym. Który wybrać?

 

Super i Europa i 7 i evo i Black Line ... No i ten system dopalania spalin DAFS.. Tylko nie bardzo wiem co to jest ten system dopalania spalin DAFS .. :).. Czy mogłabyś opisać na czym polega ten system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem na czym polega to DAFS. Na ulotce producenta znalazłam taką informację:

 

Spalanie we wkładach Seguin odbywa się etapami według poniższego schematu:

• faza pierwsza: rozpalenie opału, pierwsze uwolnienie ciepΠa i spalin,

• faza druga: powietrze dostarczane do paleniska powoduje zapalenie gazów zawartych w spalinach, dzięki czemu uwalniana jest dodatkowa

porcja energii.

Taka zasada funkcjonowania dotyczy całej gamy żeliwnych wkładów kominkowych Seguin wyposażonych w DAFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poradźcie coś bo skołowaciałem :bash:

Chcę dogrzać ew. jak się uda to maksymalnie zaoszczędzić na gazie, dom ~150m2.

Nie chcę płaszcza wodnego, ani tez rozprowadzenia z turbinami itp. - zwykłe tradycyjne, odległości nie są duże i mniej będzie do psucia się ;)

Zastanawiam się nad dwoma wkładami: Uniflam Selenic z doprowiadzeniem i szybrem oraz Supra Temporis 2D.

Obydwa wkłady to kompletnie inna bajka jeżeli chodzi o konstrukcję, no i cena podobnie :)

I tu mam dylemat czy różnica ponad 3000zł będzie aż tak widoczna w trakcie codziennego palenia. Czy różnica która jest "na papierze" jest rzeczywiście odczuwalna w trakcie eksploatacji ?

Pomóżcie bo zapętlam się w swoich dylematach i rozważaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź "ten trzeci"

"Ten trzeci" - czyli "ten droższy" :D ???

 

W sumie to chodzi mi o to, czy w przypadku kominków za ~2000 i za ~6000 (i więcej) nie jest jak z kablami HDMI za 15zł i 200zł. Czyli i to i to dobrze działa, tyle że (w przypadku kabli) ten za 200zł ma ładniejsze pudełko i marketing :)

Przyglądając się kominkom, zastanawia mnie czy te wszystkie systemy "wtórnego obiegu", 100% szczelności, itp itd przekładają się na rzeczywiste różnice w codziennym użytkowaniu - czy jest to raczej takie "kominkowe voodoo" i wiadomo, że jak ktoś wydał 6000 na kominek to wiadomo, że "grzeje lepiej" niż ten z marketu za 2000 ;)

Tak biorąc na chłopski rozum(ek) to kominek to nic innego jak "metalowe" pudło z dwoma dziurami. Regulując powierzchnię dziur reguluje się szybkość spalania/moc, a to można osiągnąć i w takimi mega wypasionym kominku jak i zwykłym!

Nie chcę tu odkrywać ameryki i podważać sensowności "drogich" wkładów - próbuję tylko zrozumieć jak różnica w cenie przekłada się na użytkowanie. Wg starej zasady (chyba z reklamy Dosi): Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?? ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się kominkom, zastanawia mnie czy te wszystkie systemy "wtórnego obiegu", 100% szczelności, itp itd przekładają się na rzeczywiste różnice w codziennym użytkowaniu - czy jest to raczej takie "kominkowe voodoo" i wiadomo, że jak ktoś wydał 6000 na kominek to wiadomo, że "grzeje lepiej" niż ten z marketu za 2000 ;)

Tak biorąc na chłopski rozum(ek) to kominek to nic innego jak "metalowe" pudło z dwoma dziurami. Regulując powierzchnię dziur reguluje się szybkość spalania/moc, a to można osiągnąć i w takimi mega wypasionym kominku jak i zwykłym!

Można się zastanawiać jaki wpływ na poziom oszczędności może mieć ta pierwsza dziura, do której wkładasz ... powietrze oczywiście. Czy zabierzesz je z domku czy z dworu.

 

Oczywiście można próbować przeliczać, o ile sprawniejszy musiałby być droższy kominek, aby te 3-4 tysiące różnicy odpracować lepszym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Ten trzeci" - czyli "ten droższy" ???

A napisałem tak?

Dzidek - ten droższy wkład, który brałeś pod uwagę na dobrą sprawę nie różni się od tego pierwszego "pudełka z żeliwa" jakie wymieniłeś. I można go kupić w każdym markecie na "C" za 2,5 tys. zł pod inną nazwą ...

Proponuję żebyś poczytał kilka wątków FM w temacie, potem odwiedził parę salonów, zobaczył co kto robi w nich i "na czym". Od tego zacznij. Bo znowu będziemy powielać i dublować po wielokroć zapisane już tu wypowiedzi. A temat jest tak szeroki i wielki że odpowiedź jakiej się spodziewasz (czyli w jednym/dwóch postach) jest niemożliwa do napisania.

W marketach są paleniska za 850 zł - czemu takiego nie rozważałeś ? Wedle tego chłopskiego rozumu to będzie to samo ... ;)

Po prostu siądź i poczytaj Forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...