Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o kominek, który będzie używany od czasu do czasu to chyba nie warto iść w Jotule. Te się doskonale sprawdzają jako główne źródło ciepła. Ja polecam polski Tarnawa. Najmniejszy i najtańszy model 14kw to ok. 2000 PLN, a w razie czego spokojnie dogrzeje cały dom, długo trzyma żar i można go używać do pracy ciągłej. Wpisując Tranawa w wyszukiwarce forum też sporo można znaleźć.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oczywiście wszystko zależy od wielkości domu czy użytych materiałów,

ja wychodzę z założenia, że jak wydaję dużo pieniędzy to nie chcę później czegoś żałować na pozornej oszczędności i całość powierzam sprawdzonej ekipie,

 

ps. w hipermarkecie widziałem wkłady w promocji ponizej 1thsPLN ?!?!?!?!

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w stanie zrobić dwa "identyczne" kominki, identyczne bo będą nie do odróżnienia dla laika na pierwszy rzut oka.

Jeden będzie kosztował właśnie 6 tys. a drugi np. 12 tys.

Różnica będzie polegała tylko na użytym wkładzie i rodzaju materiałów wykończeniowych.

Funkcje będą spełniać podobnie.

Tak jakie jest podobieństwo do Poloneza i przysłowiowego Mercedesa.

Oba jeżdżą.

Inny jest tylko komfort użytkowania i eksploatacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okominkach moge powiedzieć wiele sam wywaliłem dwa za okno bo dałem zarobić "firmie z wyborczej" teraz znalazłem wkłady TARNAWA 10 lat gwar w normalnych cenach solidnie wykonane i palace powietrze z poza domu . Trafiłem do Zabiej Woli mają tam skład tych "piecy" Po doświadczeniach z "francuzikami" i szoku cenowym u Jotula polecam Tarnawe z czystym sumieniem . Zobacz http://www.kominki.one.pl :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Darek B.
Oczywiście wkład kosztuje 1tys. i 8-9tys. "Coś" jest w rozpiętości cen , czsem szybka ,czasem winda a niekiedy tylko marka. Podstawowym kryterium przy odborze wkładu powinna byćjego trwałość i zdolność do efektywnego odzysku ciepła z paliwa. W cenie kominka czesto oszczedzacie na wkładach a marnujecie kase na jakieś mateiały do obudowy ,a to przeciesz wkład decyduje o efekcie ekonomicznym tej zabawy . Jak wkład jest słaby i "posypie się" to naprawa wkładu w zabudowie to czysta fikcja. Jak naprawicie wkład to zapłacicie za ponowną obudowe i tak konczą sie oszczedności i kupwanie "bo taniej".Oczywiście nienamawiam do zakupów najdroższych wkładów ale tych co mają większą trwałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!

Jest tu jedna reguła - im więcej "papierków" ma wkład i firma go produkująca tym jest on droższy.

A to jakieś ISO ileśtam, a to aprobata techniczna, a to norma techniczna na ogień ciągły, a to OC na wypadek jakiejś awarii (to nie żarty - są firmy posiadające ubezpieczenie wyrobu na wypadek potrzeby demontażu kominka w razie awarii wkładu!).

Jakoś mam spokojniejsze sumienie polecając klientowi wkład w przedziale cenowym "2 tys. - wyżej" (o firmach nie wspomnę bo taki Kubuś znowu będzie miał jakieś "ale"), gdy wiem że tych "papierków" ma nieco więcej niż inne - tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...