Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam dylemat dotyczący oczywiście często powtarzającego się pytania - "KTÓRY WYBRAĆ WKŁAD? ". Wiem - kolejne pytanie z tej serii, ale mam nadzięje ze uzyskam od Was odpowiedz. Po kilkumiesiecznych poszukiwaniach wybor zawezil sie do trzech modeli :

KFD ECO iLINE 5172

Arysto A11 - nowosc

Hajduk Volcano 1VT

Dodam że kominek bedzie sluzyl w celach raczej rekreacyjnych, bez DGP. Przewidywany budzet na wklad do 4500zl.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw zacznij od określenia jak będzie dokładnie wyglądał Twój kominek, jakie będzie miał wymiary, z czego będzie zrobiony i jaka w nim będzie technika.

Wybór paleniska (wkładu) zostaw nie swojemu "widzi-mi-się" i wizualnej stronie takiego urządzenia ale komuś, kto określi to wszystko co napisałem powyżej i zrobi konkretny projekt takiego kominka.

Wtedy wybór paleniska (wkładu) będzie rzeczą dużo prostszą.

Teraz dostaniesz kilka odpowiedzi na FM, z których każda będzie inna, a na dodatek "wybór" powiększy się jeszcze o kilka innych ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw zacznij od określenia jak będzie dokładnie wyglądał Twój kominek, jakie będzie miał wymiary, z czego będzie zrobiony i jaka w nim będzie technika.

Wybór paleniska (wkładu) zostaw nie swojemu "widzi-mi-się" i wizualnej stronie takiego urządzenia ale komuś, kto określi to wszystko co napisałem powyżej i zrobi konkretny projekt takiego kominka.

Wtedy wybór paleniska (wkładu) będzie rzeczą dużo prostszą.

Teraz dostaniesz kilka odpowiedzi na FM, z których każda będzie inna, a na dodatek "wybór" powiększy się jeszcze o kilka innych ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Wymiary kominka i z czego bedzie zrobiony mamy juz ustalone (jestesmy troche ograniczeni miejscem i szerokosc wkladu nie moze przekraczac 70-72cm), sposob obudowy i wstepna wizualizacje tez juz mamy. Problem jest tylko z wyborem wkladu i postawieniem na producenta. Podoba nam sie ten nowy wklad Arysto a11 ale jest to nowosc i nigdzie nie moglam znalezc opinii na jego temat. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to ze względu na szerokość wszystkie te paleniska odpadają ... bo to że mają przeszklenie na szerokość 68 - 72 cm, nie oznacza wcale że całość korpusu tyle też ma. Są około 10 - 12 cm szersze i zajmują na szerokość 78 - 85 cm ... I trzeba jeszcze doliczyć przestrzeń pomiędzy wkładem a ścianą z izolacją - taką jaką producent podaje w instrukcji montażu i warunkach gwarancji.

Agnieszko - jeżeli macie jakiegoś wykonawcę kominka, który nie potrafi tego Wam znaleźć, powiedzieć i doradzić konkretnie, to dobra rada - poszukajcie innego, dużo bardziej rozgarniętego. Jeżeli sami próbujecie to wszystko dobrać, robiąc to nieco po omacku, to może jednak się okazać że będzie nie do końca wszystko ze sobą "grało" ... i zostaniecie na dzień dobry z paleniskiem z urządzeniem za kilka tysięcy i bez gwarancji na niego ze względu na nieprawidłowy (niezgodny z zaleceniami producenta) montaż.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Od jutra zaczynam palić w tym :http://www.kratki.com/pl/produkt/wklad-kominkowy-basia-15-kw-z-wermikulitem_basia.

Bardzo jestem ciekaw co można wyprodukować za 2000 zł :)

 

Testy Pamy kończę za jakies dwa tygodnie, ale to droższy wkład.

 

Czy juz sa jakies wiadomosci po testach Basi?Chce ja kupic,palic bede od czasu do czasu wiec chyba ta blacha wytrzyma?dajcie jakas opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia ma się dobrze. Testy były krótkie ale intensywne. Krótkie, bo

za późno do nas dotarła, sezon się skończył. Oprócz pęknięcia

jednej z okładzin, co nie ma wpływu na jakość i bezpieczeństwo

dalszej eksploatacji, innych felerów nie stwierdziłem. Jak się zimno

zrobi, testy pewnie ruszą dalej.

 

Basia to kupa dobrze pospawanej stali, z podwójnym sklepieniem,

okładzinami z wermikulitu, drzwiami z szybą, uszczelkami i klamką,

regulowanym szybrem, króćcem przyłączeniowym powietrza z zewnątrz,

rynienką dystansową między komorą spalania a bez rusztowym

paleniskiem, dodatkowym dolotem powietrza wtórnego w tylnej części

wkładu, stalową blendą wykończeniową . To wszystko za 2000 zł i

jeszcze napalić w tym można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tez w sprawie "tani dobry wkład kominkowy" :)

 

Maxflam turbo z dopaleniem :) nowość 2012 czy to dopalenie obniza temp spalin, wg danych producenta podnosi nieco sprawnosc.

 

http://www.maxflam.pl/W700%20male%20retro%20TURBO.html

 

Szukam kominka do domku nieduzego uzywanego sporadycznie ale pewnie chetnie tez w zimie przez jakis czas.

Domek z poddaszem 90m2pu 140m2 pow calkowitej (Gl266), dodatkowe dogrzewanie elektryczne, bez innego pieca.

Czy taki kominek 12-16kw wg danych producenta nie bedzie zbyt mocny, 12kw to chyba tez moc nominalna.

Planowane rozprowadzenie grawitacyjne DGP.

Poczatkowo miala byc Maja kratki 12kW, ale te maxflam maja grubsze scianki i oslone tylnej scianki.

Do tego salon niezbyt duzy szukam malego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tez w sprawie "tani dobry wkład kominkowy" :)

 

Maxflam turbo z dopaleniem :) nowość 2012 czy to dopalenie obniza temp spalin, wg danych producenta podnosi nieco sprawnosc.

 

http://www.maxflam.pl/W700%20male%20retro%20TURBO.html

 

Szukam kominka do domku nieduzego uzywanego sporadycznie ale pewnie chetnie tez w zimie przez jakis czas.

Domek z poddaszem 90m2pu 140m2 pow calkowitej (Gl266), dodatkowe dogrzewanie elektryczne, bez innego pieca.

Czy taki kominek 12-16kw wg danych producenta nie bedzie zbyt mocny, 12kw to chyba tez moc nominalna.

Planowane rozprowadzenie grawitacyjne DGP.

Poczatkowo miala byc Maja kratki 12kW, ale te maxflam maja grubsze scianki i oslone tylnej scianki.

Do tego salon niezbyt duzy szukam malego kominka.

 

Młody nie jestem, wiec pamiętam czasy, kiedy z "taniego dobrego samochodu",

niektórzy próbowali robić wyścigówki. Samochód nazywał się Fiat 126p, i

czasem miał naklejkę turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym wypadku jeśli coś rośnie, to nie sprawność wkładu,

lecz sprawność spalania. Dopalanie gazów nie nastąpi, jeśli nie pojawi

się temperatura wyższa od 600 stopni w dolnej części paleniska. by można

było coś dopalić, to coś musi się najpierw pojawić, a pojawia się miedzy

600 a 900. Czyli bajeczka o cudownych deflektorach podnoszących

sprawność wkładu i powodujących emisję do komina gazów o temp.

378 stopni (taka ulubiona wartość przedrukowywana przez kolejnych

autorów instrukcji w kolejnych fabrykach), to bajeczka dla naiwnych.

 

W podanym przez Ciebie przykładzie produktu, zakładam albo wzrost

temperatury w kominie albo skrócenie żywotności urządzenia, jeśli dopalanie zadziała.

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, wlasnie obawialem sie czegos takiego...

 

To nie obawiaj się . Ten wkład , to kopia Godin' owskiej R-600 - najdłużej produkowanego, ze znanych mi wkładów. Kawiński( on jest producentem ) uprościł trochę go, przez co stracił sporo na wydajności, ale i tak bije na łeb promowane tu wynalazki. Eńkiem się nie przejmuj , raczej nie zna ani oryginału ani kopii- wiedział by co to dobry deflektor ( oryginał ) i jak łatwo go spieprzyć ( kopia ) Zamiast dopalacza ( coś tam daje, ale niewiele ) pomyśl raczej o wersji 14kW . Wiem ,że takiej mocy Ci nie potrzeba , ale wkład ten jest lepiej sterowalny ( dłuższy czas spalania jednego ładunku ), a moc w zakresie 2-16 kW/h i tak sam regulujesz.

 

pzdr.

 

ps.http://www.kawinski.pl/kaw2/kominki,6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najdłużej to "garbusa" i "malucha" produkowano, co nie oznacza że to komfortowe w dzisiejszym rozumieniu tego słowa, auta były (są) ... Sympatia i nostalgia do tego co kiedyś było fajne nie musi wcale przesłaniać techniki, która również w naszej branży nie jest obecnie tym czym była kilkadziesiąt (już) lat temu ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie obawiaj się . Ten wkład , to kopia Godin' owskiej R-600 - najdłużej produkowanego, ze znanych mi wkładów. Kawiński( on jest producentem ) uprościł trochę go, przez co stracił sporo na wydajności, ale i tak bije na łeb promowane tu wynalazki. Eńkiem się nie przejmuj , raczej nie zna ani oryginału ani kopii- wiedział by co to dobry deflektor ( oryginał ) i jak łatwo go spieprzyć ( kopia ) Zamiast dopalacza ( coś tam daje, ale niewiele ) pomyśl raczej o wersji 14kW . Wiem ,że takiej mocy Ci nie potrzeba , ale wkład ten jest lepiej sterowalny ( dłuższy czas spalania jednego ładunku ), a moc w zakresie 2-16 kW/h i tak sam regulujesz.

 

pzdr.

 

ps.http://www.kawinski.pl/kaw2/kominki,6.html

 

Najzabawniejsze w Twojej wypowiedzi jest określenie "sterowalność".

Kupa złomu z zamykadłem jak w furtce na białoruskiej wsi....Nawet

nowym sterować się nie da, a po kilku tygodniach palenia trzeba

niektóre elementy najlepiej odwrócić na drugą stronę, żeby się

"wygły" spowrotem...

 

Można oczywiście w tym palić (jakiś czas :D), nawet dom ogrzewać,

tak jak i Polonezem poskręcanym na druty jeździć... Tylko takie cóś

można w Castoramie za 750 zł w promocji kupić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie obawiaj się . Ten wkład , to kopia Godin' owskiej R-600 - najdłużej produkowanego, ze znanych mi wkładów. Kawiński( on jest producentem ) uprościł trochę go, przez co stracił sporo na wydajności...

 

ps.http://www.kawinski.pl/kaw2/kominki,6.html

 

ciekawe, dzieki, wiec wklady m,axflam robi KAW-Met.

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...